Optymalna długość snu kluczem do długowieczności

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

14-10-2010 - 23:02:50

Forumowo 

Naukowcy wciąż próbują ustalić, ile godzin snu jest najlepsze dla zdrowia. Najnowsze badania amerykańskie sugerują, że przesypiając w nocy od 5 do 6,5 godzin możemy sobie zapewnić najdłuższe życie. Publikację na ten temat zamieszcza pismo "Sleep Medicine".

czytaj więcej

Al_la (offline)

Post #2

15-10-2010 - 10:00:24

k/Warszawy 

Się bardzo przejęłam i choć na oczy jeszcze nie widzę, to zwlokłam się z łóżka po 7-miu godzinach śmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

debora48 (offline)

Post #3

15-10-2010 - 10:27:17

Kozienice 

,,,ja tam nie wierzę w te naukowe wypowiedzi. Podam przykład moich rodziców....oni jak zapamiętałam chodzili spać jak już zrobiło się ciemno, a wstawali po wschodzie słońca. Ilość godzin spania zależnie od pory roku była różna, wiadomo latem spali krócej, ale jesienią i zimą to tak 12 godz śpią. Tacie idzie 94, a mama 91 lat.
Nie przejmuj się Alu, jest jesień organizm potrzebuje więcej spania, co by się zregenerować.

Al_la (offline)

Post #4

15-10-2010 - 10:54:29

k/Warszawy 

Ja się wcale nie przejmuję i nie mam zamiaru nastawiać budzika.
Za bardzo kocham śpi

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dani (offline)

Post #5

15-10-2010 - 17:47:28

Debora..A skąd wiesz, że Twoi rodzice spali?
Kładki się do łóżka...chichot
A ja się tych naukowców zapytowywuję,czy te 5 godzin to ma być ciurkiem,czy posklejane do_kupy?
Bo ciurkiem to ja śpię 1-1,5...A reszta, to zależy od ....diabli wiedzą od czego zależy...

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

debora48 (offline)

Post #6

15-10-2010 - 19:04:04

Kozienice 

Dani, a co ty myślisz, że na "takie niespanie"śmiech to trzeba godziny odliczać? 10, 15 min wystarczy, a potem jeszcze głębszy senśpi.....wszystko dla zdrowia i długowieczności.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 222
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018