Nawet małe ilości alkoholu zwiększają ryzyko raka piersi

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

22-11-2011 - 23:44:37

Forumowo 

Regularne picie nawet małych ilości alkoholu może zwiększać ryzyko raka piersi - wynika z badań, które publikuje pismo "Journal of the American Medical Association".

czytaj więcej

Perła (offline)

Post #2

24-11-2011 - 14:00:19

Łódź 

Niestety...nie jestem w stanie zrezygnować z mojej... hm, właściwie codziennej lampki wina. Bez tego mój świat poszarzałby znacznie. I zastanawiam się, czy warto żyć takim życiem, gdzie żadnych pokus, żadnych wybryków, żadnych szaleństw! Jeno pełna higiena i asceza...

www.perla.nets.pl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-11-2011 - 14:01:25 przez Perła.

mag_dag (offline)

Post #3

24-11-2011 - 14:48:10

Sosnowiec 

nie warto Perło, na bank nie warto,

zdumiewają mnie takie badania, sądzę o nich to samo, co o statystykach - są do d...y

mało jest abstynentek chorych na raka piersi?
mało wegetarianek, niepalących, uprawiających sport zachorowało?
po mojemu jest wiele nie zbadanych jeszcze powodów zachorowania na raka a naukowcy po prostu uwielbiają robić badania - więc robią przewraca_oczy

miały by one sens, gdyby pielęgniarki z badania miały identyczną budowę ciała (co do komórki), tę samą przeszłość, dietę od urodzenia, tych samych rodziców, prowadziłyby identyczny tryb życia, miały takie same stresy itp...

wiem, że to przerysowanie, ale powtórzę za samą sobą - zróbmy ankietę na forum - wpisujmy na którym piętrze mieszkamy i ogłosimy światu, że mieszkanki np. 4 piętra częściej chorują na raka piersi niż mieszkanki 2 piętra

nasze zdrowie
drink.gif

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-11-2011 - 19:51:29 przez mag_dag.

zuzanna (offline)

Post #4

24-11-2011 - 15:31:42

Gdynia 

drink.gifok

ira (offline)

Post #5

24-11-2011 - 19:21:20

Pabianice 

mag_dag

Sama znam takie, to moje koleżanki. Jednej już nie ma.
A ja lubię napić się czasem wina. I też nie zamierzam z niego zrezygnować drink.gif

Halinka (offline)

Post #6

24-11-2011 - 22:34:57

Przychodzi facet do lekarza i pyta:
- Panie doktorze, czy jak rzucę palenie, przestanę pić i oglądać się za dziewczynkami, to będę żył sto lat?
A lekarz na to:
- Tak. Tylko po co?

żaba (offline)

Post #7

25-11-2011 - 19:53:55

mag_dag
nie warto Perło, na bank nie warto,

zdumiewają mnie takie badania, sądzę o nich to samo, co o statystykach - są do d...y

mało wegetarianek, niepalących, uprawiających sport zachorowało?
po mojemu jest wiele nie zbadanych jeszcze powodów zachorowania na raka a naukowcy po prostu uwielbiają robić badania - więc robią przewraca_oczy

miały by one sens, gdyby pielęgniarki z badania miały identyczną budowę ciała (co do komórki), tę samą przeszłość, dietę od urodzenia, tych samych rodziców, prowadziłyby identyczny tryb życia, miały takie same stresy itp...

wiem, że to przerysowanie, ale powtórzę za samą sobą - zróbmy ankietę na forum - wpisujmy na którym piętrze mieszkamy i ogłosimy światu, że mieszkanki np. 4 piętra częściej chorują na raka piersi niż mieszkanki 2 piętra

nasze zdrowie drink.gif

Święta prawda!!To najlepsze słowa,które do tej pory tu przeczytałam!!mag dag jesteś boska!!

Halinko, Twoja konkluzja to najlepsze co można było napisać!!!przecież żyjemy także po to by korzystać z przyjemności!!!

Psotunia (offline)

Post #8

26-11-2011 - 08:26:31

Ja też nie wyobrażam sobie życia bez lampki wina do obiadu bądź kolacji.
Nie chcę odmawiać sobie "małych przyjemności".
Powietrze, woda, całe środowisko jest wystarczająco zanieczyszczone
i z pewnością ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.
O wiele bardziej, niż odrobina alkoholu.
Na zdrowie
drink.gif chichot
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 407
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018