Fagonia cretica

Wysłane przez berni 

berni (offline)

Post #1

29-08-2012 - 09:55:20

Gryfino 

Do poczytania:

"Herbata" która leczy raka piersi?
Data publikacji 26. Sierpień 2012 Aktualizacja: 26 Sierpień, 2012 Naukowcy odkryli, że wyciągi z rośliny występującej na suchych obszarach Indii i Pakistanu mogą zabijać komórki nowotworowe i nie powodować szkodliwych skutków ubocznych charakterystycznych przy chemioterapii.

Herbata z rośliny o nazwie Fagonia cretica jest od lat pita przez pakistańskie kobiety zmagające się z rakiem piersi, informuje Daily Mail.

Naukowcy z Uniwersytet Aston w Birmingham i Russells Hall Hospital w Dudley odkryli, że wspomniana roślina zawiera silne substancje przeciwnowotworowe, które powstrzymują rozprzestrzenianie się komórek rakowych.

Testy laboratoryjne wykazały, że związki zawarte w roślinie powstrzymały wzrost komórek w ciągu pięciu godzin od zastosowania i spowodowały ich śmierć w ciągu 24 godzin.

Fagonia cretica znajduje się w suchych, pustynnych rejonach Pakistanu, Indii, Afryki i części Europy.

Autorzy badanie odkryli, że herbata z ekstraktu rośliny niszczy komórki nowotworowe, ale w przeciwieństwie do konwencjonalnie stosowanej chemioterapii, leczenie nie powoduje uszkodzenia zdrowych komórek piersi zmniejszając w ten sposób skutki uboczne terapii.

Pakistańskie pacjentki cierpiące na raka piersi deklarowały, że ekstrakt roślinny nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych, takich jak wypadanie włosów, spadek liczby krwinek czy biegunka.

Ekstrakt roślinny odznacza się mechanizmem mogącym być remedium na defekty DNA komórek, które w normalnym stanie są odporne na wzrost guza.

Obecnie herbata jest używana w leczeniu Azjatów, więc uczeni zaznaczają, że nieco odmienne mogą być efekty stosowania napoju u pacjentów z Europy.Al_la (offline)

Post #2

29-08-2012 - 17:42:57

k/Warszawy 

[amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

berni (offline)

Post #3

29-08-2012 - 20:58:58

Gryfino 

Al_lu, przeczytałam i sorki wcześniej o tym zakazie nie wiedziałam bezradnyskyman (offline)

Post #4

30-08-2012 - 01:09:19

Rzeszów 

bądź co bądź art. ciekawy ;D

Al_la (offline)

Post #5

30-08-2012 - 12:17:51

k/Warszawy 

Cytuj
berni
Al_lu, przeczytałam i sorki wcześniej o tym zakazie nie wiedziałam bezradny


Zawsze lepiej, bezpieczniej wkleić link, niż cały artykuł. Tym bardziej, że nie ma pod nim autora, ani linku do strony, z której pochodzi uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Ewa46 (offline)

Post #6

06-03-2014 - 20:48:03

Szczecin 

Halo Kobitki!!! Widzę, że dyskusja umarła śmiercią naturalną.... A ja właśnie chciałam zapytać, czy któraś z Was piła tę herbatkę???? Mam ochotę ją kupić, ale problem jest w cenie, w Polsce widziałam, że jak była to kosztowała 2600,00 zł. Wiem, że w GB i USA można kupić dużo taniej. Czy jest wśród nas ktoś kto przeprowadził leczenie fagonią cretica????


braja (offline)

Post #7

06-03-2014 - 21:16:38

 

Jak to to się nazywa po polsku? Może rosnie gdzies w pobliżu i jak się zacznie wiosna to sobie nazrywasz za darmo? Bo jesli wierzyc wikipedii to rośnie równiez w Europie, m.in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii. a jak w Niemczech to czemu nie w Polsce?

Tylko, że wikipedia podaje, że w Pakistanie stosuje się ją głównie w raku krwi i wątroby.elapl (offline)

Post #8

08-03-2014 - 04:23:50

 

Cytuj
Ewa46
Halo Kobitki!!! Widzę, że dyskusja umarła śmiercią naturalną.... A ja właśnie chciałam zapytać, czy któraś z Was piła tę herbatkę???? Mam ochotę ją kupić, ale problem jest w cenie, w Polsce widziałam, że jak była to kosztowała 2600,00 zł. Wiem, że w GB i USA można kupić dużo taniej. Czy jest wśród nas ktoś kto przeprowadził leczenie fagonią cretica????

Ewa a gdzie Ty widzialas ta herbate w takiej cenie???? masakra. Jestem wlasnie u corki w USA i zaraz jutro poprosze aby sprawdzila gdzie i za ile tu mozna kupic ten cud!!!! Sprawdze rowniez co pisza na forach amerykanskich o tej herbacie... Pozdrawiamkwiatekbraja (offline)

Post #9

08-03-2014 - 18:33:39

 

W Polsce wszystko jest możliwe... Sprzedawałam kiedyś w pewnym sklepiku z "widłem i powidłem" i były tam też czasem lekarstwa ayurwedyjskie lub chińskie. Przez ok. rok pewna znajoma dostarczała mi srodek na bielactwo. Kosztował tyle, że wstydziłam się dawać marżę, więc dorzucałam zaledwie kilka złotych, a cena ostateczna byla około 700zł (jakies 10 lat temu!) ale o dziwo, przychodziły klientki i chwaliły. Znajoma dostawała ów specyfik w komis od pewnego uzdrowiciela ze Szczecina.

Aż tu któregoś razu przyjechał inny znajomy z Indii i wstawił mi kilkanascie buteleczek specyfiku... po 50 zł cena hurtowa... Jak go znam, zarobek już był 5-ciokrotny... Panie zadowolone zaopatrzyły sie na zapas. Dostawa z Indii sie skończyła, ale ja już nigdy nie wzięlam tego środka od "uzdrowiciela", bo uważam że to koszmarnie nieetyczne, żeby tak zawyżac cenę.

Kiedy zachorowałam pewien lekarz polecił mi olejek olibanum. Na pierwszej stronie na która weszłam za 10ml buteleczkę życzyli sobie 600zł... No to stwierdziłam, że się obejdę. W USA kosztuje 12 dolarów. I potem sie okazało, że w Polsce tez można kupić po... 28zł. Oszuści i naciagacze bezwzglednie wykorzystują chorych ludzi, ale pierwsi krzyczą o bezdusznych, żądnych zysku firmach farmaceutycznychelapl (offline)

Post #10

13-03-2014 - 03:52:31

 

[www.lifetea4u.com]

tyle znalazlam o cenie herbaty - Braja widzisz kochana jak to jest -zeruja na chorych zrozpaczonych ludziach - samo zycie smutny

Ja troche nie wierze w moc tej herbaty .Mam nastawienie,ze to medycyna i lekarze mi pomoga i balabym sie pic jakies ziola z Pakistanu- no ale kazdy decyduje za siebie ... ja jestem straszek i pewnie nie sprobuje.kwiatekLatek (offline)

Post #11

13-03-2014 - 04:22:38

Al-Khobar, Arabia Saudyjska 

Ja podczas pobytu za granicą byłam leczona lekami ayurvedyjskimi i mam bardzo duże zaufanie zarówno do samych leków jak i do lekarzy je stosujących. Zwłaszcza kiedy po powrocie do Polski pani doktor stwierdziła, że można mnie było leczyć inaczej, ale na pewno nie można mnie było leczyć lepiej oraz że chciałaby mieć w Polsce dostęp do takich leków, jakie mi podawano.
Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku


"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

Paula1 (offline)

Post #12

11-03-2015 - 07:58:23

Opole 

Ja posiadam do sprzedania 4 sztuki herbaty, które zakupiłam mamie na leczenie raka Piersi. Ale po biopsji okazało się, że nie ma ona raka piersi, ale chłoniaka i tak herbata którą wcześniej zamówiłam bezpośrednio z indii mi została. Jedno opakowanie ma 450gram. Jeżeli koś jest zainteresowany to kontakt do mnie paulina_nanowska@op.pl
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 536
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018