Witamina C

Wysłane przez vabena 

vabena (offline)

Post #1

20-08-2011 - 16:40:54

 

Artykuł "Wspaniała, niedoceniana witamina C" z "Nieznanego Świata” nr 10 / 2010 (fragmenty):

Witamina C działa przeciwwirusowo i stanowi znaczące wsparcie w terapiach nowotworowych. Może też skutecznie pomóc w zwalczaniu zaćmy
i kłopotach z bezpłodnością, nie mówiąc o właściwościach antyalergicznych i antyoksydacyjnych …

Profesor Paulin oraz inny badacz, dr Ewan Cameron badali skuteczność witaminy C w IV stadium choroby nowotworowej (1-2 miesiące życia). Zastosowano ją za pomocą kroplówki po 10 g witaminy C rozpuszczonej w wodzie. Efektem była poprawa samopoczucia (po kilku dawkach), a połowa chorych, którzy zostali poddani tej terapii, przeżyła jeszcze 2-3 lata.
Obaj badacze potwierdzili dużą przydatność witaminy C w przypadku nowotworów hormonozależnych, takich jak: nowotwór prostaty, jąder, macicy, jajników, pochwy i piersi. Określili również mechanizm jej działania, polegający na tym, że cząsteczki witaminy C rozpadają się w komórkach i wytwarzają nadtlenek wodoru, który – przekształcając się w wodę utlenioną - zabija komórkę rakową.
W Polsce terapię dożylną (dawki do 25 g witaminy C co 2-3 dni w przypadku przerzutów) prowadzi Polskie Towarzystwo Terapii Chelatowej w Gdyni, które posiada gabinety lekarskie w całym kraju …

Witamina C w połączeniu z wapniem, magnezem, potasem, cynkiem oraz innymi mikroelementami utrzymuje w organizmie równowagę kwasowo-zasadową. Zalecane jest stosowanie 250-500 mg witaminy C rozpuszczonej w 1/3 szklanki wody 3-4 razy dziennie w równych odstępach czasu.
W zależności od potrzeb jej dawkowanie można podwoić …
Artykuł "Witamina C leczy wszystko, poczynając od przeziębień, a na raku kończąc” z "Nexusa” nr 4 / 2011 (fragmenty):

Niektóre spośród wielu objawów szkorbutu (powstałego z niedoboru witaminy C) to na przykład: wyczerpanie, bezwład, zapadnięte oczy, blada cera, anemia, depresja i osłabienie. Osoba cierpiąca z powodu tego stanu może doświadczać bólów stawów i mięśni, migren, mdłości, omdleń lub zawrotów głowy. Choroby płuc i nerek mogą być następstwem szkorbutu. Z jego powodu łatwo dochodzi do stłuczeń, zaś rany goją się wolno. Wskutek osłabienia naczyń kapilarnych wewnętrzne tkanki mogą krwawić. W końcu może dojść do żółtaczki i zatrzymania wody w organizmie za sprawą zmniejszonego wydalania moczu …

W ostatnich dekadach rak jest leczony dożylnymi megadawkami witaminy C, zaś Hunninghake głosi, że pacjenci cierpiący na raka uwalniają się dzięki im od szkorbutu, co polepsza ich samopoczucie i łagodzi uboczne efekty konwencjonalnych terapii przeciwrakowych.
Wbrew zachowawczej dyplomacji dra Hunninghake’a, dr Riordan wykazuje, że witamina C w dużych dawkach jest wybiórczo cytotoksyczna
w stosunku do komórek raka. Kiedy dawka jest wystarczająco duża, witamina C zmienia się z przeciwutleniacza w utleniacz. W rezultacie beztlenowe komórki rakowe zamierają po wystawieniu ich na działanie tlenu …

Dr Karel Tyml i jego współpracownicy z Uniwersytetu Zachodniego Ontario odkryli, że witamina C jest zdolna do odwrócenia posocznicy (sepsa) – potencjalnie śmiertelnej choroby o symptomach przypominających szkorbut …

mag_dag (offline)

Post #2

20-08-2011 - 23:21:03

Sosnowiec 

nasz ekspert o terapii witaminą C:

[amazonki.net]


Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----


----------------------------------------------------------

Teresa1957 (offline)

Post #3

05-01-2012 - 19:19:45

Kraśnik 

Tutaj jest ciekawa praca o wit.C tylko okazuje się że ważny jest sposób dostarczenia tej witaminy i najlepsze wyniki uzyskuje się przy pozajelitowym podaniem kwasu askorbinowego. Ważna jest też synergia z innymi witaminami.

wit CAl_la (offline)

Post #4

08-11-2012 - 19:24:27

k/Warszawy 

[www.polskieradio.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kolakinka (offline)

Post #5

13-11-2012 - 10:51:48

 

Trzeba tez pamiętać aby nie przesadzić w drugą stronę. Jednak w takiej sytuacji nadmiar vit C równiez może byc groźny dla naszego zdrowia.

benia666 (offline)

Post #6

20-08-2014 - 19:51:35

 

Cześć dziewczyny. Mam do was jedno pytanie a mianowicie takie czy słyszałyście może o metodzie leczenia nowotworów wszystkie rodzaje WITAMINĄ C?, tego
Bez żadnych skutków ubocznych rak może być wyleczony w 100% w kilka tygodni - aż trudno w to uwierzyć prawda? A jednak tego jest pewien pan Jerzy Zięba który wydał książkę Ukryte Terapie którą oczywiście kupiłam i czytam i jestem w ciężkim szoku a nawet się wkurzyłam bo wierzę w to co tam jest napisane i co on twierdzi a można sobie z nim obejrzeć wywiad na you tube - bardzo polecam warto. Kochane kobitki a może któraś z was zna temat a jeśli tak to niech napisze co o tym sądzi. Nie chce pisać na czym ta cudowna terapia polega bo chce abyście same wysłuchały tych wywiadów i będziecie wiedziały wszystko ale jeśli to prawda to pomyślcie ile z nas by oszczędziło sobie mastektomii czy chemii nie wspomnę o radio i tylko za pomocą kwasu askorbinowego - nieprawdopodobne ale czy nie możliwe? O to się pytam was kochane kobitki dajcie znać jaka jest wasza ocena. Pozdrawiam serdecznie życząc duuuuuuuuużo zdrówka smiling smiley

dana23 (offline)

Post #7

20-08-2014 - 20:06:21

Gdańsk, Saarbruecken 

Beniu,gdzieś o tym słyszałam,ponoć kiedyś to stosowano,chodzi oczywiście o wit. C podawaną dożylnie w wielkich ilościach.Może i coś w tym jest,tylko czy my się prawdy dowiemy? bezradnyEch, czasem to już nie wiadomo komu i w co wierzyć.Pozdrawiam!serceAl_la (offline)

Post #8

20-08-2014 - 20:42:38

k/Warszawy 

[amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

braja (offline)

Post #9

22-08-2014 - 01:17:24

 

Są jednak nowe badania i witamina C może wrócić do łask... Oczywiście, podawana dożylnie, zajadanie nowalijek nie wyleczy raka.

Ale ja osobiście nie wierze w leki bez skutków ubocznych. Nawet te, które maja ponoć dzialać wyłacznie na komórki nowotworowe mogą być bardzo niebezpieczne. Jak zachorowałam, zainteresowałam sie ukrainem. W internecie ma świetna reklamę, że niszczy tylko komórki nowotworowe, a dodatkowo pikantne jest to, że w Polsce zakazany. oczko Zakazany czy nie, są sposoby, żeby go zdobyć i moja mama zdobyła namiary na lekarke, która sama leczyła się ukrainem i juz od kilkunastu lat jest zdrowa ale dla potrzebujących sprowadza ów specyfik nielegalnie, bo w niego wierzy. I co? I wysłała nas na drzewo, że z guzem tej wielkości co miałam, to ukrain by mnie ukatrupił w kilka tygodni. Tego oczywiście nikt z dystrybutorów internetowych nie powie...

A na witaminie C żerują rzesze sępów, grzmiacych na chciwe koncerny farmaceutyczne i wmawiajacych ludziom, że tylko ich pastylki wylecza z raka myślinutka (offline)

Post #10

22-08-2014 - 22:07:48

 

Beniu, jeżeli uważnie słuchałaś czy czytałaś Jerzego Ziębę, to zauważ iż twierdzi on, że ,,ośrodki" w Polsce stosujące terapię Vit C tak naprawdę ,,bawią się" w leczenie. Stosowane przez nich dawki Vit C są za niskie, by wywołać efekt leczniczy.
Widzę, że bardzo się ,,nakręciłaś", ale do wszystkiego trzeba podchodzić z pewną dozą rozsadku uśmiech"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

diana130 (offline)

Post #11

06-11-2014 - 20:04:46

Warszawa 

Z tego, co ja się orientuję, to przewlekłe stosowanie witaminy C dożylnie może negatywnie wpływać na pracę nerek, może spowodować zbytnie zakwaszenie organizmu, a ośrodki w Polsce stosujące wlewy podają zbyt małe dawki, żeby był rzeczywisty efekt, dlaczego? Oczywiście chodzi o kasę. Tak samo jest, jeśli chodzi o uznanie tej metody oficjalnie, koncerny by padły jak psiaki,
witamina C jest niezwykle tania, a skuteczna.

Tola (offline)

Post #12

23-02-2015 - 14:30:13

Chojnice 

Niedawno moja siostrzenica zadzwoniła do mnie zafascynowana rewelacjami jakie w swoich wywiadach i wykładach podaje p.Zięba.
Prosiła żebym się z tym zapoznała i wypowiedziała co o tym myślę. Odsłuchałam wszystko i uważam ,że nie ma w tym żadnych rewelacji.
Pan Zięba promuje swoją książkę z której ma niezłe profity. Jego wykłady też nic konkretnego nie wnoszą a są za płatnymi wejściówkami.
Zaprasza jednocześnie do zakupu suplementów na stoiskach towarzyszących wykładom. Dla mnie jest to sposób na robienie pieniędzy.
To co on mówi o witaminach jest od dawna znane i często stosowane przez lekarzy.
Nie wierzę w to leczenie raka wit.c. Wit.C może pomóc w wielu przypadkach ale nie wyleczyć raka .Nie ma na to dowodów.
To jest podobnie jak z leczeniem w Chinach. Żerowanie na ludziach chorych.
Nie podoba mi się tez to jego podkreślanie ,że nasi lekarze są niedoukami i boją się stosować te jego metody. A kim on jest ?Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

marzusia (offline)

Post #13

11-04-2015 - 19:54:51

Cieszyn 

twórca i pomysłodawca tej metody oraz jej zagorzały propagator prof.Linus Pauling sam zmarł na raka prostaty a jego żona na raka żołądka,więc poddaje to w wątpliwość skuteczność stosowania wit.c w leczeniu nowotworówilona72 (offline)

Post #14

21-08-2015 - 12:39:42

rybnik 

Czesc!Chciałam zapytać czy ,któraś z dziewczyn próbowała leczyć się dodatkowo wit.C ?Ja po dwóch latach usuniecia i leczenia raka piersi mam przerzuty do kości i wątroby !Próbowali chemioterapią po TK brak reakcji teraz mam przepisany tamoxifen -Egis !Jak sie po nim czujecie ?Ciekawi mnie dr.Ziemba i jego publikacje na temat wit.C ?Prosze napiszcie co o tym myślicie?

Al_la (offline)

Post #15

12-12-2015 - 17:24:43

k/Warszawy 

[www.termedia.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dosia1970 (offline)

Post #16

18-08-2016 - 12:44:39

 

Dziewczyny słyszałyście o wlewach wit.C ? Co o tym sądzicie ? Może któraś stosowała ?Al_la (offline)

Post #17

24-10-2016 - 08:50:44

k/Warszawy 

[www.poradnikzdrowie.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #18

24-10-2016 - 14:57:30

Gdańsk 

okokok

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Wandka (offline)

Post #19

24-10-2016 - 23:36:24

Warszawa 

A co sądzicie o witaminie C płynnej z Acerolli????dziubas (offline)

Post #20

25-10-2016 - 17:13:38

Gdańsk 

czy jest taka?pytamyśli

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Agatssss (offline)

Post #21

12-05-2017 - 22:35:58

 

Dobry wieczór, jaką tę wit. C mamy kupić?
Kwas l-askorbinowy ? Inna ?
Jak podawać? Podzielcie się proszę doświadczeniami...

Sylwiabp (offline)

Post #22

12-05-2017 - 23:45:02

Dąbrowa Górnicza 

Ja biorę witaminę C naturalną z aceroli

jagodula (offline)

Post #23

11-12-2017 - 18:30:41

Sławkow 

jablkoObecnie, w związku z innym schorzeniem piję cytrynę zmiksowaną z zieloną pietruszką i 1/2 szklanki wody. Jedna cytryna to połowa dziennego zapotrzebowania w pełni przysfajalna, no i naturalna a nie coś chemicznie odtworzonegoserce

Wandka (offline)

Post #24

11-12-2017 - 22:33:52

Warszawa 

Mamy cytryny, kiwi, acerole. Wystarczy naturalne zażywanie witaminy C. Po co wydawać pieniądze na dożylną????dziubas (offline)

Post #25

11-12-2017 - 23:26:20

Gdańsk 

... to się wtrącę ... kiedyś słyszałam, ze tabletka vitC zawiera tyle tego specyfiku, co 1 kg cytryn, nie zgłebiałam tego tematu, wszak w Akademii Walki zrakiem odterapeutów dowiedziałam się, że stres może nam wykasowaś cały zapas tej witaminy w organizmie, dlatego wskazane jest , zby w okresach szczegółnych łykać najmniej 1000 md tej witaminy, jak byłam w Gołubiu na wczasach zdrowotnych z dietą dr Dąbroweskiej, którą nie wszyscy interniści sie zachwycają, to porzyjechałam tam jeszcze z infekcją i bardzo kasłałam, zwłaszcza w nocy, wiem z przeszłości, od laryngologa swojego, że jezeli infekcje GDO sa o podłozu alergicznym, to po wyjsciu z najgorszego jeszcze ze 3 tyg człek kaszle sie i dusi, bo schodzi do gardła gęsty sluz i jeżeli on sie przyklei do gardła, to sie ma prawie astmatyczne ataki, zeby tę wydzieline rozrzedzić trzeba dużo i częsta ak\le w małych porcjach a nie duszkiem pis, pani dr głosi na kazdym turnusie wykład i przyjmuje wszystkich do oporu na konsultacje i to za darmo, wiec zaniepokojona tym kaszlem poleciałam do innego osrodka, w którym przyjmowała przed obiadem pacjentów, kolejka była spora a obiad tuż tuż i mowy nie było wejśc do gabinetu poza kolejka, bo ja na krótko...!bezradnywstydniś, w końcu i dr dojrzała, zeby ruszyć na obiad wyszła i powiedziała, że po obiedzie bedzie nadal przyjmować dopóki chętnui bedą, a ja podeszłam i powiedziałam o swoim kaszlacym problemie, obejrzała mnie, osłuchała i powiedziała, ze nic złego sie juz nie dzieje i zaleciła najmniej 4x 1000 wit C tej lewoskretnej (?), duzo pić zwałaszcza herbate z kopru włoskiego na noc i inne zioła nie wykrztuśne, wyzdrowiałam... teraz też okresowo do wit D3+K2 dorzucam na zmianę mgnez+B6 albo vit C 1000 a jak spada odpornośc to do 4000 dziennie, ostatnio mi juz pieniędzy więc musze ograniczać suplementy, bo dosc mam leków na receptę-rano ok 10 tabl lub kapsułek !

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

aquila (offline)

Post #26

12-12-2017 - 07:37:34

 

witamina C lewoskrętna to kolejna altmedowa bzdura
a suplementowanie witaminy C w kwestii przeziębień daje bardzo minimalne efektyIt's just a ride ...

Wirtualna (offline)

Post #27

09-01-2018 - 15:53:47

 

Mimo wszystko warto chyba suplementację wit. C mieć pod kontrolą lekarską. Lepiej dmuchać na zimne i nie przesadzić w drugą stronę.

Al_la (offline)

Post #28

09-01-2018 - 19:20:36

k/Warszawy 

Wirtualna, chorowałaś na raka???
Nie wciskaj dziewczynom reklam, bo możesz zaszkodzić. Weźmiesz na siebie tę odpowiedzialność?

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #29

28-04-2018 - 23:57:23

 

warto poczytać najnowsze badania
te podane na forum jako wzór są stare (10 lat dla medycyny to ogrom czasu) i dotyczyły chłoniaka i białaczki ...
[www.nature.com]

ja się zdecyduję na wit. C, ale nie po to, żeby mnie uleczyła, bo mnie się to dziadostwo, które wyczuwam i tak nie wchłonie, tylko mam ogromną nadzieję, że odpowiednia suplementacja (wit. C i cały szereg naturalnej chemii), nie pozwoli na powstanie nowych ognisk

Agaba190 (offline)

Post #30

29-04-2018 - 06:47:23

k/Warszawy 

Weroniko, witamina C na pewno Ci nie zaszkodzi (co najwyżej trochę wydrenuje kieszeń), ale zakładam, że myślisz rozsądnie i nie rezygnujesz ze standardowego leczenia. Nie zapominaj, że witamina C nie jest lekiem na raka tylko witaminą, która pomaga w leczeniu infekcji i wspiera odporność, co na pewno odgrywa dużą rolę w walce z każdą chorobą.Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 504
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018