Przyspieszona menopauza

Wysłane przez kocia baba 

kocia baba (offline)

Post #1

20-07-2016 - 17:44:18

Legnica 

Dziewczyny! Powiedźcie proszę o wymuszonym przekwitaniu.. Za 5 dni zaczynam radioterapię - 5 tyg po 5 dni - a od 2 sierpnia hormonoterapie, jakmś zastrzykiem rozpoczynam.. czy któraś z Was taki 'komplet' przechodziła, jeśli tak, proszę o tym parę słów, drzę! bezradny..

zuma (offline)

Post #2

26-07-2016 - 15:17:59

Trzebnica 

Witaj !
Jestem od roku na tamoksyfenie i od pół roku na zoladexie. Dostałam zoladex po badaniu poziomu hormonów , które mimo 41 lat nie wskazywały menopauzy...Na początku miałam uderzenia gorąca - szczególnie nad ranem oraz bóle nóg (mrowienie).Dużo spaceruję a uderzenia są rzadsze ale jeszcze uciążliwe bo oblewam się potem i jest mi słabo . Generalnie chodzę ubrana w bawełnę i na cebulkę , w razie potrzeby się rozbieram smiling smiley

karina10 (offline)

Post #3

26-07-2016 - 15:23:53

Warszawa 

Jakie są te badania, żeby sprawdzić te hormony?
Chciałabym sobie zrobić, ale nawet nie wiem co powinnam badać. To są z krwi?

Al_la (offline)

Post #4

26-07-2016 - 15:47:04

k/Warszawy 

[www.styl.pl]

Ja badam tylko estradiol, bo tylko on mi jest potrzebny.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

karina10 (offline)

Post #5

27-07-2016 - 07:19:32

Warszawa 

Dziękuję Alu.

Kadok (offline)

Post #6

02-11-2016 - 15:32:01

Bruksela 

Witam Was Dziewczyny,
nie wiedziałałam gdzie się podłączyć z moim problelem więc wybrałam ten wątek. Mam 42 lat, od roku przyjmuję Nolvadex. Mój największy kłopot z tym związany to zupełny brak ochoty na seks. Mój mąż jest naprawdę cierpliwy, wyrozumiały i delikatny ale mimo to unikam zbliżeń jak ognia. Początkowo było to związane z suchością pochwy ale od czego są żelki… mimo, że ten problem został opanowany to ochoty jak nie ma tak nie ma. Czy któraś z Was miała lub ma taki kłopot? Jak sobie z tym radzicie? W końcu to też jest ważna sfera naszego życia...

agnieszka30 (offline)

Post #7

02-11-2016 - 16:49:04

Będzin 

Witaj Kadox ja co prawda jestem juz po kastracji radiologicznej i zazywam aromek, ale od prawie 2 lat nienawidzę sexu, i tez unikam sexu jak ognia. Podczas sexu mam dyskomfort związany ze suchoscia kłuciem otarciami, i wogole nie czuję podniecenia. Jednym slowem beznadzieja

Kadok (offline)

Post #8

02-11-2016 - 17:22:38

Bruksela 

A czy Twój lekarz radził Ci cokolwiek w tej kwestii? Bo mój uważa, że to ja szukam problemów a tak nie jest. Jeszcze nie tak dawno było zupełnie inaczej…
Co robić droga Redakcjo bezradny

agnieszka30 (offline)

Post #9

02-11-2016 - 17:59:12

Będzin 

Nie rozmawiałam z lekarzem na ten temat, bo generalnie to nie ich dzialka, oni maja na celu wyleczenie nas, a to ze sa potem takie skutki uboczne to się wytnie. Moze znajdziesz jakis cudowny srodek na tą dolegliwość to chętnie z niego skorzystam. Pozdrawiam

Kadok (offline)

Post #10

02-11-2016 - 20:53:31

Bruksela 

Umowa stoi, jak coś pomoże to się tym podzielę :-)
"W pakiecie" usług medycznych przysługuje mi psycholog, do tej pory omijałam go szerokim łukiem ale może czas najwyższy skorzystać???
Trzymaj się ciepło Agnieszko, pozdrawiam.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 545
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022