Etruzil

Wysłane przez MarlenaDanuta 

Iwopaw2 (offline)

Post #1

11-02-2018 - 15:41:52

Pabianice 

Dziękuję Marzusiu.Mam te badania na względzie,PET,z powodu tych moich węzłow nadobojczykowych...zobaczymy gdzie zaświeci.../jako magister farmacji mam takie skrzywienie,że nie czytam ulotek leków,wolałabym poznać doświadczenia innych dziewczyn...dziękuję i pozdrawiam

marzusia (offline)

Post #2

11-02-2018 - 18:52:32

Cieszyn 

Za to dla mnie ulotki leków są bardzo zajmującą lekturą

Iwopaw2 (offline)

Post #3

11-02-2018 - 19:12:25

Pabianice 

Moja Mama i wielu pacjentow po przeczytaniu ulotki leku,często ma większość objawów ubocznych,dlatego im odradzam czytanie,ja posiłkuję się rozmowami z ludzmi,ich cennym doświadczeniem.Teraz szukam doświadczeń w kwestii bólu kości po Etruzilu(mam nadzieję)

Agaba190 (offline)

Post #4

11-02-2018 - 19:17:29

k/Warszawy 

Iwopaw2
Moja Mama i wielu pacjentow po przeczytaniu ulotki leku,często ma większość objawów ubocznych,dlatego im odradzam czytanie,ja posiłkuję się rozmowami z ludzmi,ich cennym doświadczeniem.Teraz szukam doświadczeń w kwestii bólu kości po Etruzilu(mam nadzieję)

W ramach pocieszenia Cię napiszę, że bóle i sztywnienie stawów minęły zupełnie. Etruzil biorę około 1,5 roku. Tzn. cały czas mam ten zespół de Quervaina ale z tym jest dużo lepiej dzięki noszonej ortezie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

marzusia (offline)

Post #5

11-02-2018 - 19:22:19

Cieszyn 

No oczywiście ja też mam od razu wszystkie skutki uboczne, nawet te nieopisane duży uśmiech

ewela81 (offline)

Post #6

15-05-2018 - 12:53:59

Kunów 

Moja mama wczoraj zaczęła brać ten lek. uśmiech

HANUSIA (offline)

Post #7

03-12-2018 - 20:18:50

Ja etruzil biorę już 9 miesięcy pojawiają się bóle stawów ale nie jest zle wszystko przetrzymamy oby było dobrze

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-12-2018 - 20:19:37 przez HANUSIA.

syn_amazonki_2 (offline)

Post #8

04-12-2018 - 10:50:16

Moja mama bierze Etruzil od 20 miesięcy, też ma problemy ze stawami i nie tylko ze stawami, pomimo 74 lat funkcjonuje normalnie pomimo swojego wieku. Po 2 latach od operacji wyniki są ok.

mgiełka (offline)

Post #9

05-12-2018 - 02:13:50

Radom 

Jestem przeciwna stosowaniu jakichkolwiek leków czy suplementów na własną rękę, zwłaszcza przy leczeniu zasadniczym, ale zdarzyło się - ktoś z mojego otoczenia lecząc się Etruzilem bierze podarowany przez życzliwą osobę lek o nazwie Paraprotex CaliVita.
Wiecie może coś na temat interakcji między tymi lekami?

Z amazonki.net od 2006 roku.

rybunia (offline)

Post #10

09-12-2018 - 18:12:56

Witam smiling smiley bardzo dawno mnie tu nie było. Ale jak to mówią "jak trwoga to po pomoc do koleżanek po fachu " grinning smiley W 2004 skorupiak 6 AC i 5 lat tamoxifen. Teraz rak zrazikowy w trakcie 20x radioterapia i od dzisiaj etruzil. Ulotki nie chcę czytać, więc zaglądam na Nasze forum i jestem troszeczkę wystraszona skutkami ubocznymi. Mało dziewczyn,które biorą etruzil i brak skutków ubocznych sad smiley Czy takie są ?
Pozdrawiam Wszystkie Waleczne koleżanki

Elżbieta63 (offline)

Post #11

09-12-2018 - 18:34:07

Witam, proponuję żebyś przeczytała ulotkę.
Ja przez pół roku czułam się świetnie.Potem przyszły problemy z nadgarstkiem(objaw cieśni).Na szczęście po ok.czterech miesięcach przeszło,ale stawy dają znać o sobie.
Wiem,że nie wszyscy mają dolegliwości,ale ja jestem tą jedną z dziesięciu.????
Tak teraz już się uśmiecham,ale nie było mi do śmiechu jak na nadgarstek nic nie pomagało. Jeszcze trzy lata przede mną z Etruzilem.
Serdecznie pozdrawiam.
Bądź dobrej myśli.Musimy zwyciężyć .

rybunia (offline)

Post #12

09-12-2018 - 18:39:43

Ile lat już bierzesz ten lek ? Mi powiedziała,że 10 lat sad smiley

Tomasz. (offline)

Post #13

09-12-2018 - 18:41:44

Pruszków 

Objawy uboczne to mogą wystąpić, ale nie muszą. Trzeba tylko dbać o kościec- aby uniknąć osteoporozy.

Elżbieta63 (offline)

Post #14

09-12-2018 - 18:44:07

Ja biorę dwa lata.
Miałam raka piersi,operacja oszczędzająca,chemia i radioterapia.
Moja onkolog chciała mi dać Tamoksifen,ale lekarz chirurg stwierdziłem że lepszy jest Etruzil.I tak się zaczęło.

rybunia (offline)

Post #15

09-12-2018 - 18:52:41

Ja tamoxifen brałam 5 lat i właściwie żadnych znacznych skutków ubocznych nie miałam . Mam nadzieję ,że entruzil , też będzie dla mnie łaskawy smiling smiley

rybunia (offline)

Post #16

09-12-2018 - 18:58:41

Co do dbania o kościec , to wraz z receptą na etruzil , dostałam też zalecenie brania calperos vita d3 forte 2000j . Czy jeszcze czymś dodatkowo można zabezpieczyć kościec ?

Elżbieta63 (offline)

Post #17

09-12-2018 - 19:15:56

Moja onkolog też mówiła,żeby brać jakieś calcium.Ja biorę tylko D3 2000 i K2 Oleofarmu(D-vitum forte).
Jak narazie wyniki mam dobre.
Polecam szproty wędzone albo z puszki w pomidorach.

dziubas (offline)

Post #18

09-12-2018 - 20:21:45

Gdańsk 

Rybuniu! serce zrób na własny koszt, bo nawet onmkolog nie ma prawa dać Ci zlecenia na badanie poziomu wit. D3 i z wynikiem udaj sie do bardzo mądrego lekarza, np endokrynologa i pokaz ten wynik, ja miałam na poczatku wynik na poziomi dolnej granicy, po używaniu pol roku w okresie letnim D3 4000 wynik spadł poniżej normy, w AWzR dowiedziałam sie , że na p[oczątek takiego stanu powinnam strzelić jal z armaty na oseopenię przez mc jeden nawet 8000 jm a jak sie bokje to 6000 jm, potem znowu zbadać we krwi poziom i jak będzie 40-50 gdzie górna norma jest 80, i tak zrobiłam po dwóch latach zrobiłam badanie , bo czesciej mnie nie stać 0 wynik 40!!! i łykam nadal te 4000 jm yteż Oleofarmu i spoko loko!!! oczkobuzki

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 09-12-2018 - 20:23:18 przez dziubas.

rybunia (offline)

Post #19

09-12-2018 - 20:31:40

Dziubasku smiling smiley jaki koszt takiego badania ? moja onko przepisała mi calperos vita d3 forte 2000j ale nie mogę nigdzie dostać sad smiley Zastanawiam się z jakiego powodu braki w aptekach/może wycofali myśli/ buziak

dziubas (offline)

Post #20

09-12-2018 - 21:38:23

Gdańsk 

nie wycofali, badanie kosztuje od 65 PLN do 130 PLN, w zależności od miejsca, niech dla Ciebie sprowadza z hurtowni calperos a jak chcesz olać recepte to w internecie np w aptece GEMINI (siedziba w Gdańsku! hura) kupisz tanio jako suplement inne preparaty z vit D3, najtańszy jest m... kudre balan s zapomniełam, o !!! jest Molekin ale koniecznie z vit. K2 i pod jednym warunkiem, że po łyknieciu tabletki zjadadz kawałek chlebka z masłem , albo łykasz pół łyzeczli dobrego oleju albo oliwy, no chyba , ze zdecydujesz sie na DEVITUM FORTE D3+K2 - 36 kapsułek ( vitaminy rozpuszczone sa w oleju lnianym!) kosztuje ostatnio w necie 22 pln +opłata z dostawę, ale mozna sie skrzyknać z chorymi znajpmymi, którzy w aptekach stacjonarnych kupują dla siebie suplementy i wszystko co jest w netowej aptece G. i jak osiagnie to jakąs tam kwote sumaryczna to dostawę macie gratis!!! POWODZENI siostro od piuersi!!! buzkithumbs up

renatar (offline)

Post #21

10-12-2018 - 07:13:20

sieradz 

Robiłam 6 grudnia w łodzi i kosztowało 80zł. Czekam na wynik.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

goja66 (offline)

Post #22

10-12-2018 - 15:35:13

Ozorków 

A no to się wypowiem -bo ja na świeżo...bardzo świeżo..Na przedostatniej wizycie u onki zapytałam o badania ...jakiekolwiek...No to usłyszałam ,że "teoretycznie " jestem zdrowa....żadnej digonostyki - bo mnie nic boli.Niestety wcześniej nie zapytała : czy Panią coś boli?Tak .Bolą mnie kości jak przy chemii..Czyli jakby mnie korniki "podgryzały "...Ból jest wędrujący...Dziwny ,dokuczliwy jak już złapie...Aleeee….aleee...o dziwo dostałam skierowanie naaaa: Badanie krwi czyli : morfologia ( kiepska -miesiąc po radio ...hmmm..d..nie urywa -ale i ja się tak czułam w sumie ),na kreatyninę ( do du..) magnez , potas ( świetne ) i VIT D3( poniżej wszystkich norm przyzwoitości ).Czyli pytajcie swoich onków o skierowanie - bo oni mogą i powinni wystawiać skierowanie za free.....Vit D3 wyszła mi poza wszelkimi normami na -.Ja się cieszę ,że mi zęby wyrosły w dzieciństwie , bo dziś by mi nie wyrosły...
Moja zaleciła mi 2000 j...co dzień przez pól roku.Obśmiała to coś -czyli :K2....Zapytałam w aptece tak na gorąco ile mam brać ….nie tłumaczyłam na co się leczę .Pan odpowiedział ,że mój przedział wiekowy to 2000 wystarczy ...no chyba ,ze jestem zagrożona osteoporozą go powinnam 4000 ……
No! no to biorę se po dwie kapsułki po 2000 bo według mnie jestem zagrożona ...tak na początek...Potem może zmniejszę dawkę..
Noooo...bo te 2000 jest dla każdego....bo taki klimat....a ja tak ładnie i dzielnie słońca unikałam latem....jak nigdy wcześniej...to se pierdziachnę 4000 ...Jak szaleć ...to szaleć...

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

renatar (offline)

Post #23

10-12-2018 - 16:17:12

sieradz 

Goja teraz zmieniłam chemika [wcześniejsza nie skąpiła mi skierowań ale chyba już się wybiera na emeryturę więc sobie szukam następnej]. Dostałam skierowanie na scyntygrafię [miałam w 2015], ginekologa i propozycję kwasu. Już mi zapowiedziała że na następnej wizycie dostanę rtg płuc i wiadomo usg piersi i mamografia[ bo nie robiłąm ponad rok. Właśnie otrzymałam wynik na d3 i mam poziom 29 a biorę d3 ponad pół roku [2000 jednostek].

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Agaba190 (offline)

Post #24

10-12-2018 - 17:18:25

k/Warszawy 

Czy po Etruzilu macie/miałyście wysypkę. Biorę go od dwóch lat a od 3-ech tygodni mam swędzenie skóry, wysypkę jak przy atopowym zapaleniu (drobna "kaszka" ). Staram się nie drapać ale czasami mnie to przerasta.
Poczytałam i oczywiście może być milion powodów takiej wysypki. Poczynając od podłoża genetycznego (to wykluczam, bo raczej późno by się to ujawniło) przez choroby nowotworowe (mam nadzieję, że już nie mam), choroby tarczycy (mam Hashimoto - ale biorę euthyrox i wyniki są w normie) i leki.
Jeżeli miałyście taki objaw to jak sobie z tym radzicie/radziłyście?.
Na NFZ do dermatologa mam termin 5 marca 2019 r. W środę idę prywatnie, ale jakoś nie robię sobie wielkich nadziei, że lekarka coś pomoże. Może z taki nastawieniem nie powinnam w ogóle iść na wizytę?.
Łykam Loratadynę i wapno. Smaruję się maścią cholesterolową (trochę pomaga). Boje się zastosować maści sterydowe. W mądrym "dr google" piszą o jakichś maściach przeciwzapalnych. Nie bardzo wiem o jakie to maści chodzi.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

syn_amazonki_2 (offline)

Post #25

20-05-2019 - 10:35:18

Witam, szukam porady, jakie leki można zastosować na półpasiec przy leczeniu etruzilem.
Mama ma 75 lat, od 2,5 roku jest na etruzilu i około 4 tygodnie temu pojawił się półpasiec. Lekarz prowadzący onkolog nie zalecał zastosowania leczenia przeciwwirusowego, tylko leki przeciwbólowe, typu: paracetamol, pyralgina, ibuprofen.
Druga kwestia to taka, że ma niski poziom leukocytozy, bo tylko 2500.
Problem z niskim poziomem leukocytozy jest od kilku lat, ale nigdy nie był tak niski i wachał się na poziomie od 3000 do 4000 tys.
Leczenie, jakie było zastosowane przez lekarza hematologa, to kwas foliowy i witamina B6.
Podczas ostatniej wizyty lekarz prowadzący onkolog wspomniał o zastosowaniu sterydów, aby podnieść poziom leukocytozy.

Pozdrawiam.

Elżbieta63 (offline)

Post #26

09-10-2019 - 10:18:52

Miałam nadzieję że po bólach nadgarstka nic już złego mnie nie spotka ze strony Etruzilu.Od tygodnia mam zapalenie stawu skokowego, wcześniej bolała mnie stopa aż w końcu doczekałam się.
Dostałam antybiotyk i biorę Ibuprom ,ale zero reakcji organizmu.Czy któraś z Was miała też takie problemy?

ira (offline)

Post #27

09-10-2019 - 18:47:59

Pabianice 

Ja biorę Aromek (to też letrozol) i cierpię: bolą mnie stawy i kości rąk, zwłaszcza prawej, nie jestem w stanie samodzielnie się ubrać. Kiedy ból nie pozwala w nocy spać, biorę paracetamol. Ale żyję i nawet jutro wybieram się na grzyby smiling smiley

etruzilka (offline)

Post #28

09-10-2019 - 18:56:59

Olsztyn 

Ja miałam takie problemy. Stosowałam maści przeciwzapalne.

Safi (offline)

Post #29

09-10-2019 - 19:19:30

Biorę Etruzil od lipca tego roku. Bolą mnie stawy rąk. Mnie pomaga gimnastyka.

Elżbieta63 (offline)

Post #30

10-10-2019 - 10:35:51

Dziękuję za odpowiedź.
Tylko , że ja nie mam bóli stawów tylko zapalenie stawu skokowego z obrzękiem.
Chwilowo kiepsko chodzę i mam oszczędzać nogę.
Jestem zła bo jedynie Ibuprom chwilowo przynosi ulgę.Ale ponieważ mam problem z płytkami po chemii to staram się jak najmniej stosować niesteroidowe leki p/zapalne.
Pozdrawiam.????
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 454
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018