Abrazja, histeroskopia, kolposkopia - problemy w kobiecych sprawach

Wysłane przez Kinga_31 

Kinga_31 (offline)

Post #1

26-01-2018 - 22:41:38

Cześć! Widzę, że temat o tamoxifenie jest dosyć rozległy pod innym wątkiem. Próbowałam go przejść przez kilkadziesiąt stron, a informacji, których szukam nie udało mi się w pełni znaleźć (może szukam nie tam, gdzie potrzeba?). Biorę dopiero od około roku tamoxifen, trochę dłużej reseligo. No i już mam pierwszy poważny problem. Lekarz wykonujący badanie USG stwierdził, iż to "płyn w macicy, którego nie powinno tam być", a drugi ginekolog, że coś jest nie tak z endometrium i mu się to nie podoba. Na USG ma to kształt owalu. Ogólnie lekarze spanikowali i dostałam "pilne" skierowanie na histeroskopię. Oczywiście "od ręki" nie jest to możliwe do wykonania (wymaga całodziennego pobytu w szpitalu), terminy oczekiwania nawet prywatnie są dosyć długie. Powiedzcie jak to u Was wygląda podczas brania tamoxifenu? Jak często się badacie i czy też przechodziłyście przez jakieś zabiegi (np. histeroskopia, kolposkopia, abrazja, czy inne...)? Czy nic "gorszego" Wam się tam nie dzieje...??? Nie ukrywam, iż jestem przerażona... Piszcie na ten temat, myślę, że wielu osobom to się może przydać forumowicz

Dziękujęróże

lulu (offline)

Post #2

27-01-2018 - 22:02:27

k/Kwidzyna 

Czasem trzeba troszkę poszperać i można wiele znaleźć
http://amazonki.net/dyskusje/read.php?220,731]Przerost endometrium[/url]

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

marzusia (offline)

Post #3

28-01-2018 - 00:05:08

Cieszyn 

link się nie otwiera przynajmniej u mnie. A co do zadanego pytania to na razie nie mam doświadczeń. Tamoksyfen zażywam od 2,5 roku jak dotąd w tych sprawach było wszystko ok. ale wybieram się właśnie na kontrolne usg dopochwowe w nadzieii, że nadal będzie w porządku

marta78 (offline)

Post #4

28-01-2018 - 07:14:26

Olsztyn 

U mnie bardzo szybko bo już kilka miesięcy od momentu kiedy zaczęłam łykać tamoksyfen, pojawiły się torbiele na jajnikach i przerost endometrium. Poszłam na abrazję - był rozrost, ale bez atypii. Potem włączono mi zoladex i od tamtej pory spokój. Do ginekologa chodzę raz na pół roku.

Al_la (offline)

Post #5

28-01-2018 - 15:36:43

k/Warszawy 

Tu jeszcze są watki na podobny temat:
[amazonki.net]
[amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Kinga_31 (offline)

Post #6

28-01-2018 - 16:49:16

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi kwiatek

Czy raz na pół roku usg, o którym piszemy, to nie jest za rzadko?
Pytam, gdyż u mnie pół roku wcześniej było wręcz wzorowo, a teraz jest duża różnica.

Czy ktoś miał wykonywaną histeroskopię? Ile czasu na nią czekałyście? Jestem z Warszawy i udało mi się póki co znaleźć najwcześniejszy termin za 4 tygodnie...i to tylko dlatego, iż jestem "pacjentką onkologiczną". Inaczej terminy oczekiwania około kilka miesięcy, a rekordowy czas to był 2 lata. Natomiast prywatnie to około 3 500,00 zł i czas oczekiwania 3 tygodnie, masakra.
Wiecie coś na powyższy temat? Jeśli macie jakieś namiary, gdzie można zrobić szybko poza Warszawą, to też poproszę.
buzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-01-2018 - 16:50:32 przez Kinga_31.

lulu (offline)

Post #7

28-01-2018 - 21:17:27

k/Kwidzyna 

Może coś źle skopiowałam
endometrium

Sprawdziłam, powinien się otwierać.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-01-2018 - 21:18:00 przez lulu.

Kinga_31 (offline)

Post #8

29-01-2018 - 19:55:42

Super, dzięki Lulu radocha
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 260
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018