objawy uboczne glandex i zolade

Wysłane przez Doska 

Doska (offline)

Post #1

15-01-2019 - 22:10:37

Czesc
Jestem nowa na forum3 miesiace temu wycieto mi raka op oszczedzajaca. Wezly czyste, nieinwazyjny czyli in situ. Skonczylam radiooterapie i od 3 miesiecy biore glandex i zoladex.
Pomijam ze lecze sie na nerwice kekowa od 30 lat, seroxat ktory biore po dolaczeniu glandeksu prawie mnie zabil. . Odstawiam seroxat i zaczelam teraz effectin mam nadzieje ze pomoze.
Moim problemem jjest szum głownie w jednym uchu ból szyi i mieśni. Sa to ponoc objawy uboczne glandexu i odstawienia seroxatu.
Dodam ze jestem w depresji czarnej jak noc. Napiszcie prosze czy po glandexie zdarzaly Wam sie powyzsze objawy.
Pozdrawiam

Tomasz. (offline)

Post #2

26-01-2019 - 23:05:20

Pruszków 

Przy rakach nieinwazyjnych (in-situ, DCIS) nie stosuje się żadnego uzupełniajacego leku onkologicznego. Jeśli to rozpoznanie jest pewne- to odstawiłbym antyhormony.
Można wiedzieć - kto ustalił i w jaki sposób- że "seroxat ktory biore po dolaczeniu glandeksu prawie mnie zabil". Wszak wenlafaksyna też hamuje wychwyt zwrotny serotoniny. Może dołączyć mianserynę, trazodon, agomelatynę lub niedostępną na razie mirtazapinę?

Aziula72 (offline)

Post #3

23-01-2021 - 14:28:56

Przyjmuje glandex od 1,5 msc. Jako uzupełniające leczenie hormonalne. Od paru dni cierpię na potworny świąd skory, nie do wytrzymania. Wyskoczyła wysypka, ponadto mam okropne bóle mięśni, jak po grypie. Mam wizyte u onkologa w srode, ale nie wiem czy przyjmować lek do tego czasu- mam wrażenie, ze mam mocną reakcje alergiczna.
Przypomne, ze po chemioterapii i radioterapii zaczęłam leczenie- 1x w miesiącu zastrzyk zoladex i codziennie glandex. Na ulotce piszą, że najpierw powinien być tamoxifen przez 2 lata, a dopiero glandex. Czy możliwe, ze to dlatego występują takie skutki uboczne? Czy leczenie powinno zostać zmienione? Czy moge przerwać przyjmowanie tabletek do czasu konsultacji lekarskiej? Proszę o poradę.

Tomasz. (offline)

Post #4

23-01-2021 - 14:42:17

Pruszków 

Uczulenie może być po każdym leku. Może najmniej po substancjach homeopatycznych. W razie świądu uogólnionego ja bym przerwał leczenie i zastosował wapno plus lek anty H1 np. Deslodyna. I zgłosił onkologowi.

dziubas (offline)

Post #5

23-01-2021 - 14:43:58

Gdańsk 

A co jest w ulotce napisane, na ogól jak przy jakis skutkach uboczny zalecają odstawić lek to zwłaszcza przy reakcji alergicznej!!!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Aziula72 (offline)

Post #6

23-01-2021 - 14:51:00

Piszą tez, żeby nie odstawiać bez konsultacji z onkologiem. Dlatego pytam.

Aziula72 (offline)

Post #7

23-01-2021 - 14:52:18

Dziekuje za pomoc. Czy istnieje alternatywa dla leku?

karina10 (offline)

Post #8

23-01-2021 - 15:08:57

Warszawa 

Chemioterapia+radio+hormonoterapia przy nieinwazyjnym raku?

Aziula72 (offline)

Post #9

23-01-2021 - 17:40:02

Mój rak jest inwazyjny. To nie był mój post. Zamieściłam tu tylko pytanie ze względu na tytuł wątku

Tomasz. (offline)

Post #10

23-01-2021 - 18:36:58

Pruszków 

Aziula72
Dziekuje za pomoc. Czy istnieje alternatywa dla leku?
Można spróbować jeszcze leków słabszych np. Letrozol czy anastrozol. Jest silniejszy fulwestrant, a jest on zarezerwowany dla raka z przerzutami odległymi. Pytaj swojego onkologia. Ja, w razie uogol uczulenia leku bym nie brał.

ricarda05 (offline)

Post #11

08-02-2021 - 20:24:10

Olsztyn 

Witam... Od września biorę Glandex... Zaczeło się od nadmiernej potliwości(obecnie zmniejszyła się) chwilowy swąd (trwał krótko) bezsenność(obecnie brak) jadłowstręt krótko a obecnie dopadły mnie trwające krótko i wędrujące bóle mięśniowo-szkieletowe.Czyli sprawdzają się skutki uboczne z ulotki.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 125
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022