Tamoksyfen i wątroba

Wysłane przez N0w4lijk4 

N0w4lijk4 (offline)

Post #1

10-06-2019 - 07:44:07

Dzień dobry.

Jestem wysoce hormonozależna, obecnie na tamoksyfenie (od pół roku). W celu łagodzenia ewentualnego negatywnego wpływu tamoksyfenu na wątrobę, lekarz polecił mi zażywać Sylimarol (2 razy dziennie). Ostatnio dowiedziałam się jednak, że lek ten zawiera flawonolignany, które podobno należą do fitoestrogenów. Martwię się, że w związku z wysoką hormonozależnością raka mogłam sobie zaszkodzić, biorąc Sylimarol tak długi czas. Czy mam obawy do zmartwień?

Dziękuję i pozdrawiam.

N0w4lijk4 (offline)

Post #2

11-06-2019 - 16:51:25

Teraz widzę, że do wiadomości wdarł się błąd, a nie mogę edytować. Pytanie powinno brzmieć:

"Czy mam podstawy do zmartwień?"

Czy ktoś jest w stanie udzielić odpowiedzi? Dziękuję.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-06-2019 - 16:51:47 przez N0w4lijk4.

Tomasz. (online)

Post #3

11-06-2019 - 19:34:01

Pruszków 

Tamoxyfen na wątrobę działa, ale nie uszkadzająco, a stłuszczająco. Tu trzeba działać, aby nie dopuścić do stłuszczenia wątroby- a później rozwoju cukrzycy i stłuszczeniowego zapalenia wątroby. Wątpliwości odnośnie sylimaroliny rozwieje leczący Cię onkolog.

N0w4lijk4 (offline)

Post #4

11-06-2019 - 19:37:34

Dziękuję za odpowiedź.

Onkolog Sylimarol sam zapisał, więc pewnie nie będzie miał do jej stosowania zastrzeżeń. Czy posiada Pan, Panie Tomaszu, jakieś informacje na temat przeciwwskazań stosowania tego leku w przypadku raków hormonozależnych?

lulu (offline)

Post #5

11-06-2019 - 21:10:37

k/Kwidzyna 

Przy chemii AC miałam kłopoty z wątrobą. Moja onkolog poleciła mi jeść ostropest plamisty. Kupowałam owoc ostopestu (ziarenka) i sama go na bieżąco mieliłam. Łyżeczka dziennie. Próby wątrobowe wróciły do normy.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Hanka 73 (offline)

Post #6

13-06-2019 - 09:25:47

Bydgoszcz  

No ja mam ten sam dylemat. Lulu jadłaś ten ostropest w trakcie chemioterapii, to ok, ale czy w trakcie leczenia tamosiem można? Tu chodzi o to czy nie osłabi działania tamoksifenu... Ja pytałam o to moją onkę to powiedziała że na żadnych kursach ich tego nie uczono... Podobno nie ma danych na ten temat. Ja to cykor jestem więc odstawiłam i wróciłam do Essentiale

N0w4lijk4 (offline)

Post #7

13-06-2019 - 09:45:17

Dla osób, które mają dylemat tak, jak ja, przytaczam wypowiedź eksperta:

[amazonki.net]

Cyt.:

Dr n. med. Maria Górnaś
Nie znalazłam danych o niekorzystnych interakcjacj tamoksyfenu i sylimarolu.

Czuję się bezpieczniejsza. smiling smiley A Pani Doktor dziękuję za odpowiedź.

Hunter (offline)

Post #8

13-06-2019 - 09:51:41

Ja tam stosuję Silimarol i się nie zastanawiam. Po prostu staram się te leki brać o różnych porach. Poza tym jak mi wątroba siądzie, to z hormonoterapią mogę się pożegnać.

G2, T1cNo, Er 100%, Pgr 100%, Ki67 50%, NST, BCT, radioterapia, Symex+Reseligo
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 326
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018