Czy hormonoterapia jest konieczna? Reseligo 3.6 mg

Wysłane przez myślepozytywnie 

myślepozytywnie (offline)

Post #1

30-06-2021 - 16:20:42

Witam moja mama jest po chemioterapi i po mastektomi całkowitej z węzłem wartownikiem. Ki67 jest 95% (slaby odczyn jadrowy w 1% komorek )eris 1 ps1 ts2 . Podobno w takim przypadku lekarz powiedział że hormonoterapia działa tylko na ten 1%. Natomiast konsylium zarządziło przez 5 lat hormonoterapię i co trzy tygodnie zastrzyki Reseligo 3.6 mg. Czy ktoś wie w jakim celu taka hormonoterapię się stosuje skoro ma działać tylko na ten 1%? Proszę o wyjaśnienie, z góry dziękujęsmiling smiley

Tomasz. (offline)

Post #2

30-06-2021 - 16:38:27

Pruszków 

Wg Allreda leczenie jest uznawane za celowe przy TS=3/8. Lub wyżej. Tu jest TS 2/8. Dla mnie sensu to nie ma.

renatar (offline)

Post #3

30-06-2021 - 16:41:05

sieradz 

Podobno prof.Wysocki zaleca nawet przy 1 procencie. Podobno robią jeszcze dodatkowe badanie [chyba AR ale może się mylę w każdym razie dwie litery].

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Post #4

30-06-2021 - 16:44:24

Czyli to wogole nie będzie działać? Oprócz tego dostala Etruzil 2.5 mg. Na początku leczenia lekarz również mowil ze nie będzie to raczej działać w tym przypadku tylko na ten 1 %. Czy to w takim razie w celu zapobiegawczym moze być przepisane ?

Tomasz. (offline)

Post #5

30-06-2021 - 16:53:56

Pruszków 

Głównie chodzi tu chyba o zabezpieczenie się w związku z Ki67. Tak wysoki wskaźnik jest zasadniczo obserwowany tylko w rakach bezreceptowych. Poza tym jest niejasne. Czy chora jest w klimakterium czy nie. Jeśli dostała Etruzil to jest w menopauzie. Po co ma być zatem Reseligo?

Post #6

30-06-2021 - 17:00:39

Będą wywoływać menopauzę tym etruzilem, żeby estrogeny nie wzrastały. Mama jeszcze nie miała menopauzy. Z tego co wiem jest to złośliwy rak sutka z her-2 ...

Post #7

30-06-2021 - 17:01:59

Sama nie rozumiem w jakim celu ma być to zastosowane, czytamy na Internecie, ale martwi nas to ze lekarz sam powiedzial ze w mamy przypadku to raczej nie będzie działać.

Tomasz. (offline)

Post #8

30-06-2021 - 17:19:57

Pruszków 

Dziwna kolejność. Bez menopauzy Etruzil nie działa kompletnie. A nawet może działać paradoksalnie. Wpierw podaje się Reseligo z Tamoxyfenem. Po miesiącu gdy jest menopauza podaje się I. A. Receptory AR warto przeprowadzić w każdym przypadku. A w takim szczególnie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-06-2021 - 17:23:27 przez Tomasz..

Post #9

30-06-2021 - 17:27:44

Teraz nie wiadomo czy to brac czy nie. Mama jest zalamana nie dość że ma niby to w jej przypadku nie działać praktycznie wcale ( słowa lekarza ) to jeszcze nawet nie ma kogo zapytać się w jakim celu ma być to stosowane. Tyle wiemy co same wyczytaliśmy bądź powiedziala parę słów pielęgniarka..
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 114
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022