Potrójnie ujemny a proponowana hormonoterapia - co robić?

Wysłane przez mscarter 

mscarter (offline)

Post #1

10-03-2022 - 21:53:22

Pomóżcie! Czy któraś z Was miała lub zna podobny przypadek?

Rak piersi prawej cT3N1, ycT2N0M0 (NST G3, ER <5%, PR 0%, HER2/+1/, Ki67 - 90%).
Genetyka rozszerzona - brak mutacji.
Stan po chemioterapii indukcyjnej ACdd 4x, PXL i Carbo 12x - remisja częściowa.
Podskórna amputacja piersi prawej z jednoczasowa retropektoralną rekonstrukcją za pomocą implantu. Biopsja 3 węzłów wartowniczych - zajętych 0.
Planowana radioterapia uzupełniająca rozszerzona techniką 3D/IMRT. Dawka: konwencjonalne 44-50Gy w 20-25 frakcjach.

Całe moje leczenie było prowadzone w uznaniu mnie za przypadek potrójnie ujemny (ER<5% uznano za znikome) teraz padła sugestia, żebym rozważyła przeprowadzenie dodatkowej hormonoterapii Tamoxifenem.

Jestem przerażona bo wcześniej nie było o tym mowy i jeden lekarz mówi, że by to odpuścił a drugi, że można to robić już od 1%. Czy ta ta terapia może przynieść więcej korzyści niż skutków ubocznych? Czy warto skoro nie ma konkretnego polecenia? Co robić?

*) Dodam, że mam 35 lat i jeszcze nie rodziłam ale przed chemią udało mi się zamrozić zarodki - co z ciążą w takim wypadku? Czy można odstawić terapię na czas in vitro? Czy przy odstawieniu hormonoterapii to jest w ogóle możliwe i jeśli tak to po jakim czasie? Lub czy nie podjęcie się tego i ewentualna ciąża pogarsza sytuację?

Reshmi12 (offline)

Post #2

11-03-2022 - 06:33:09

Bangalore 

This is an astoundingly stunning post and the way wherein you express your all post subtleties is everything considered OK.

Call Girl Urvashi in Bangalore
Anshika Call Girl in Bangalore
Yasmin Independent Call Girl in Bangalore
Call Girl Boobita in Bangalore
Nazleen Call Girl in Bangalore

Tomasz. (offline)

Post #3

11-03-2022 - 21:05:32

Pruszków 

Przyjmuje się że antyhormony mają sens od 3/8 pkt wg Allreda. To minimum 10% komórek dla co najmniej toru ER. Tu ten warunek nie jest spełniony. Może są inne propozycje?? Ciąża w razie antyhormonow jest p wskazana, a po części leków wręcz niemożliwa.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 235
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022