Tamoxifen za darmo?

Wysłane przez emk 

emk (offline)

Post #1

07-06-2022 - 09:37:41

Żory 

Żona dostała na ostatniej wizycie receptę z takim zapisem:
Tamoxifen-Egis 20mg Tabletki-Odpłatność:Bezpłatnie i Reseligo3,6mg Implant w ampułko-strzykawce-Odpłatność:Ryczałt

Mam dwa pytania:
Tamoxifen dostanie zadarmo?
Reseligo rozumiem, że sama w domu ma sobie robić zastrzyk do brzucha?

PP cT4dN1M0 Luminarny B, HER2+++ po ACx4 DD, po 4x T+P+D, po Mastektomii radykalnej pT0N0 LVI(+)M0, w trakcie Trastuzumab, Tamoxyfen i Reseligo

Lela2021 (offline)

Post #2

07-06-2022 - 11:28:25

okolice Wrocławia 

Tamoxifen ja miałam za kilka groszy(chyba 13groszy za opak.). Reseliego najlepiej na oddziale chemioterapii na przykład-nie każda pielęgniarka umie właściwie umieścić implant-a to mega ważne. Sobie teoretycznie można, ale po pierwsze jest trudne, po drugie ktoś MUSI przeszkolić. To nie jest zwykły zastrzyk-to implant-taka tasiemka jest w środku do umieszczenia pod skórą. Reseliego kupicie za 3,20 zł.-taki jest ryczałt, o ile nie podrożało.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-06-2022 - 11:29:06 przez Lela2021.

Tomasz. (offline)

Post #3

07-06-2022 - 14:07:52

Pruszków 

emk
Żona dostała na ostatniej wizycie receptę z takim zapisem:
Tamoxifen-Egis 20mg Tabletki-Odpłatność:Bezpłatnie i Reseligo3,6mg Implant w ampułko-strzykawce-Odpłatność:Ryczałt
Mam dwa pytania:
Tamoxifen dostanie zadarmo?
Reseligo rozumiem, że sama w domu ma sobie robić zastrzyk do brzucha?
Były tu przypadki, gdzie pielęgniarka nieprzeszkolona w podawaniu analogów GnRH podała lek niewłaściwie, i nie miał on działania klinicznego (terapeutycznego). Odradzam takie rozwiązanie.
Pewne jest tylko zrobienie zastrzyku w gabinecie onkologicznym. W tej chwili tamoxyfen kosztuje z refundacją 0,00 zł. Reseligo analogicznie kosztuje 3,20.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 229
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022