Zoladex

Wysłane przez Amazonki.net 

mika85 (offline)

Post #1

10-04-2019 - 14:04:05

Dzisiaj przyjęłam pierwszy Zoladex. Jestem w trakcie radioterapii (za mną 4 lampki dopiero, jestem 3 tygodnie po ostatniej chemii)
Czego mogę się spodziewać? Jednocześnie zaczynam przyjmowanie Tamoxifenu.
U mnie Zoladex musi podać lekarz. Z racji tego że moja pani ginekolog nigdy tego nie robiła, wysłała mnie do szpitala. Z racji tego że to szpital w którym brałam chemię, lekarz dyzurujący na ginekologii podał mi bez problemu. Powiedziała tylko że.mam nie patrzeć na ile ale i tak spojrzałam A wcześniej oglądałam filmiki na you tub'ie. Lubię wiedzieć co mnie czeka niedowiarek
Pozdrawiam serdecznie

katja2407 (offline)

Post #2

10-04-2019 - 14:15:31

U mnie uderzenia gorąca zaczęły się po ok.3 tygodniach od podania implantu. Przez około 2 miesiące dały mi nieźle popalić, zwłaszcza w nocy - pobudki co chwilę, raz zimno, raz gorąco. Teraz na szczęście wszystko się uspokoiło radocha Poza tym rano wstaję trochę "połamana", ale to szybko przechodzi. Innych skutków ubocznych nie mam. Ja implant wstrzykuję sobie sama, więc nie muszę z tym jeździć po szpitalach. Pozdrawiam

Zdziwiona71 (offline)

Post #3

10-04-2019 - 14:17:43

Bialystok 

Hej mika ja to nie dostałam zoladexu(jeśli dobrze rozumiem, to chyba za stara jestem na to) rotflmam tylko tamoxifen

mika85 (offline)

Post #4

10-04-2019 - 16:45:58

Zdziwiona71
Hej mika ja to nie dostałam zoladexu(jeśli dobrze rozumiem, to chyba za stara jestem na to) rotflmam tylko tamoxifen
Zdziwiona nie mam pojęcia, z tego co dowiedziałam się tu na forum to zoladex blokuje pracę jajników. Takie leczenie mi zaplanowali ma konsylium chemioterapia, 4xEC, 12x taxol, 28 lampek radioterapii, 2 lata Zoladex i 5 lat Takoxifen, plus badania mutacji genów brca1i2.
Nie wiem czy podanie zoladex zależne jest od wieku, ale chyba tak.

Zdziwiona71 (offline)

Post #5

10-04-2019 - 17:25:33

Bialystok 

Myślę że tak jest ze zoladex jest podawany do pewnego wieku, jesteś dużo młodsza odemnie to pewnie dlatego.

KasiaK78 (offline)

Post #6

10-04-2019 - 22:51:58

Gorlice 

Zdziwiona71
Myślę że tak jest ze zoladex jest podawany do pewnego wieku, jesteś dużo młodsza odemnie to pewnie dlatego.
Podawanie zoladexu zależy głównie od stanu menopauzalnego, nie od wieku jako takiego.

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

Al_la (offline)

Post #7

16-04-2019 - 14:55:56

k/Warszawy 

Najczęściej jest zalecany kobietom do 35-go roku życia.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ewellina2905 (offline)

Post #8

16-04-2019 - 16:01:31

lublin 

Witam. Ja dostałam Xanderla. Czym różnia się te leki np zoldex, resligo?W tym roku kończe 36 lat.

Al_la (offline)

Post #9

16-04-2019 - 16:08:08

k/Warszawy 

Przede wszystkim producentem uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Tomasz. (offline)

Post #10

16-04-2019 - 17:48:14

Pruszków 

Al_la
Najczęściej jest zalecany kobietom do 35-go roku życia.
Zazwyczaj tak jest, ale ten stan rzeczy wiąże się li tylko ze statystycznie bardziej agresywnym przebiegiem raka w wieku <35 lat. Każda chora która ma jakiekolwiek problemy z przerostem endometrium, lub wymaga II linii leczenia antyhormonalnego (gorsze czynniki rokownicze) - analog GnRH powinna dostać. Żona miała 50 lat i dostała Zoladex do momentu owariektomii.

mika85 (offline)

Post #11

09-07-2019 - 21:21:44

Ha mam jeszcze pytanie. Czy któraś z Was się spotkała z tym że zoladex albo tamoxifen wywołuje owłosienie twarzy?? Jestem załamana...Co prawda te włoski są białe bo mam jasna karnację, ale nie wygląda to ładnie.

anna1979 (offline)

Post #12

10-07-2019 - 18:06:44

Warszawa 

To nie leki tylko menopauza.

Tomasz. (offline)

Post #13

21-07-2019 - 14:57:54

Pruszków 

anna1979
To nie leki tylko menopauza.
Bardziej przesunięcie układu hormonalnego w kierunku androgenów. Ale per saldo to na jedno wychodzi.

ewellina2905 (offline)

Post #14

21-07-2019 - 17:50:41

lublin 

Mika też mam owłosienie na twarzy. Byłam nad morzem trochę się opaliłam i ten biały meszek na twarzy widać bardzo.
Chemie skończyłam w kwietniu latam już bez peruki włoski już podcinane pare razy.Chemiczka mi mowiła, ze do pazdziernika odrosna. Czyli pol roku po skonczeniu chemii. Na szczescie tu nie miała racji. Takze dziewczyny ktore czekaja na wlosy, szybko rosna nie martwcie sie. Rzesy mam dużo ladniejsze dlugie i geste tez odrosly. Tylko brwi jeszcze byle jakie odrastaja musze domalowywac. Schudlam juz 10 kg. Wracam do życia po chorobie czego i innym dziewczynom życze.

wiola76 (offline)

Post #15

25-07-2019 - 20:05:39

Witam. Czy któraś z pań miała problem z jaknikami w czasie stosowania Zoladexu i Letrozolu, badź innych antyhormonów? Ponad dwa lata biore te leki ale od pewnego czasu czuje jakiś dyskomfort , czuje kłucia i lekkie pobolewanie, podobnie się czułam przy tamoksyfenie kiedy badania wykazały torbiele , ale wtedy nie brałam zoladexu.

Al_la (offline)

Post #16

31-07-2019 - 20:33:10

k/Warszawy 

A miałaś robione USG ginekologiczne?

Eustoma (offline)

Post #17

04-09-2019 - 14:20:53

Poznań 

Dzien dobry. Dzis mialam podany zoladex - niestety nieprawidłowo i nie ma pewności ze lek zostal umieszczony. Czy mozna przyjac jeszcze raz w tym samym dniu? Lekarz twierdzi ze tak. Ja m obawy.

Tomasz. (offline)

Post #18

04-09-2019 - 16:40:29

Pruszków 

Lek jest w dawce 3,6 mg i 10,8 mg. Ten drugi podaje się wyłącznie w raku gruczołu krokowego- nie stosowany u kobiet. Więc odpada. Nie wiemy czy to pierwsza dawka Zoladexu czy nie. Gdyby była pierwsza dawka- to wobec agonistycznego (paradoksalnego) działania po pierwszej dawce- ja bym dawki nie ponowił. Tylko poczekał przez 28 dni.

Eustoma (offline)

Post #19

04-09-2019 - 20:25:32

Poznań 

Biorę Zoladex od roku.

magdar (offline)

Post #20

05-11-2019 - 21:39:41

Witam. Jestem przed podaniem pierwszego zastrzyku xanderla. Czy zastrzyk jest bolesny? Szczerze... bardzo się go boję ????

Witam, jestem tu po raz pierwszy. Mam pytanie. Moje leczenie to tamoksifen i zastrzyki xanderla. Niestety tak boję się tych zastrzyków, że zaczęłam się zastanawiać nad zastrzykami Lucrin. Czy może mi ktoś napisać ile na dzień dzisiejszy kosztuje Lucrin i czy jest refundowany?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 485
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018