Tamoxifen

Wysłane przez Amazonki.net 

marta78 (offline)

Post #1

26-04-2017 - 08:34:23

Olsztyn 

Dziś miałam pobieraną krew na badania. Krew nie chce lecieć. To już trzeci taki przypadek odkąd jestem na tamoksyfenie. Czy to może mieć związek z zakrzepicą?

Al_la (offline)

Post #2

26-04-2017 - 14:06:51

k/Warszawy 

Niekoniecznie zaraz z zakrzepicą, ale pewnie masz gęstą krew. Też tak miałam.
Już po leczeniu okazało się, że mam bardzo wysoki fibrynogen. Pomógł Polocard, no i trzeba dużo pić.

Sprawdź poziom Di-dimerów.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-04-2017 - 14:08:14 przez Al_la.

anna70 (offline)

Post #3

10-05-2017 - 09:51:02

Czy przy tamoxyfenie można brać leki zobojętniające sok żołądkowy typu helicid?

Tomasz. (offline)

Post #4

10-05-2017 - 14:39:28

Pruszków 

Ulotki producentów nie stwierdzają niekorzystnych interakcji tamoxyfenu z inhibitorami pompy protonowej. Te ostatnie należy brać najlepiej wcześnie rano, na pusty żoładek. Wtedy działają efektywnie.

solbed27 (offline)

Post #5

10-05-2017 - 16:04:04

Karola, ja miałam zmieniony tamo na egistrozol z powodu zakrzepicysad smiley Mam 58 lat, więc z menopauzą za pan brat.

anna70 (offline)

Post #6

10-05-2017 - 18:40:06

Dzięki Tomaszu. Miałam wątpliwości,czy brać ten helicid, bo kiedyś czytałam, że zmienione w wyniku leku ph w soku żołądkowym wpływa na wchłanianie hormonów.

Tomasz. (offline)

Post #7

10-05-2017 - 18:46:17

Pruszków 

Tamoxyfen to nie jest hormon, a jego stosowanie to nie hormonoterapia. To tzw. hormonoterapia- tamoxyfen blokuje działanie hormonów (estrogenu), działa więc podobnie jak antyhormon.

żaba (offline)

Post #8

11-05-2017 - 08:10:41

Witam!Mam do Pań pytania będę wdzięczna za informacje. Czy przy stosowanie tamoksifenu może mieć wpływ na wystąpienie zespołu jelita drażliwego?Czy koniecznie trzeba brać tamoksifen podczas posiłków?

Tomasz. (offline)

Post #9

13-05-2017 - 07:35:00

Pruszków 

W karcie leku nie ma informacji odnośnie zażywania tamoxyfenu z posiłkami. Nie ma też danych odnośnie jelita drażliwego.

lulu (offline)

Post #10

13-05-2017 - 11:19:08

k/Kwidzyna 

Ja tamośia połykałam z samego rana, bez jedzenia, tylko popijałam wodą. Żadnych problemów żołądkowo-jelitowych nigdy nie miałam. Powodował tylko przerost endometrium. Po jakimś czasie zmieniłam na branie go wieczorem, aby te uderzenia "przespać".

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-05-2017 - 11:20:18 przez lulu.

szmitka_77 (offline)

Post #11

16-05-2017 - 08:53:43

Tarnobrzeg 

Tycie z powietrza... ja już rozwikłałam zagadkę - Jeden talerzyk na imprezie sałatki z majonezem a w poniedziałek dwa kilo na wadze... ot rozwiązanie tkwi w genach raz i hormonach dwa. Tu ściągnięte z neta.Hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu działają pozytywnie, ale tyko wtedy, gdy stres trwa krótko, a co za tym idzie - gdy hormony oddziałują tylko przez pewien okres czasu i w niewielkich ilościach. Jeśli stres będzie się przedłużać, a co za tym idzie - organizmu będzie długotrwale pozostawał pod wpływem uwalnianych pod wpływem stresu hormonów, może dojść do rozwoju wielu chorób.
Najgroźniejsze z nich są choroby układu krążenia, m.in. nadciśnienie tętnicze i arytmia, za które odpowiada głównie adrenalina. Niewielka dawka tego hormonu zwiększa częstotliwość rytmu serca, co niekiedy prowadzi do zaburzeń tętna. Za wysoka dawka adrenaliny może spowodować częstoskurcz, podczas którego serce uderza ponad 120 razy na minutę. Poza tym adrenalina może zmniejszyć przepływ nerkowy, powodować szybsze uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki, zwiększyć stężenie glukozy we krwi, prowadzić do hipokaliemii lub do zwiększenia stężenia potasu we krwi.
Z kolei wysoki poziom kortyzolu może spowodować ograniczenie takich procesów, jak gojenie się ran czy działanie systemu immunologicznego, ponieważ kieruje duże ilości glukozy do krwiobiegu w celu zapewnienia zasobów energii na potrzeby alarmowej reakcji organizmu (np. walki lub ucieczki). Kortyzol przyczynia się również do śmierci komórek mózgowych – przede wszystkim komórek hipokampa – struktury kluczowej dla procesów pamięci i uczenia się. Ponadto razem z neuropeptydem Y (hormonem odpowiedzialny za gromadzenie tłuszczu w komórkach) przyczynia się do rozwoju otyłości brzusznej.
Do rozwoju otyłości u osób, które żyją w permanentnym stresie, przyczynia się także noradrenalina - hormon, który powoduje niekontrolowany apetyt na węglowodany, zwłaszcza słodycze.

[www.poradnikzdrowie.pl]

lulu (offline)

Post #12

16-05-2017 - 09:13:21

k/Kwidzyna 

Szmitka, to nie jest możliwe aby jeden talerzyk coś takiego spowodował. No chyba, że to talerzykiem nazwiemy ogromną michę oczko. U mnie tamoś właśnie powodował tycie z powietrza. Po zmianie na egistrozol, waga sama zaczęła spadać, chociaż tak samo się odżywiałam. Przy egistrozolu nawet pozwoliłam sobie na większą ilość słodyczy, przy tamosiu słodycze ograniczałam maksymalnie.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Tomasz. (offline)

Post #13

16-05-2017 - 11:39:06

Pruszków 

Jedno jest pewne- bez dostarczania energii z zewnątrz organizm dla podtrzymania funkcji życiowych musi korzystać z własnych zasobów- w pierwszej kolejności tłuszczów, w drugiej z mięśni. Więc chudnięcie jest murowane. Z resztą niejaki Hitler udowodnił w obozach koncentracyjnych, że można poprzez głód ciało doprowadzić do szkieletu. Niestety taka metod jest bolesna i doprowadza do wyniszczenia z niedoboru ważnych dla zycia składników. Więc w razie tycia- należy zwiększyć zużycie energii- przez spacery czy domowe ćwiczenia i ograniczyć dowóz węglowodanów prostych- czytaj słodyczy. Trzeba czasem w tym przełamać zwątpienie w celowość tych spacerów i ćwiczeń bo "i tak to nic nie da". W dłuższym okresie czasu- da. Trzeba działać konsekwentnie- powoli, po trochu, a w dłuższym okresie sukces będzie osiągnięty.

lulu (offline)

Post #14

16-05-2017 - 12:35:07

k/Kwidzyna 

Tomasz masz całkowitą rację. Tylko ja zaczęłam się zastanawiać nad tym moim tyciem tamosiowym, jak koleżanka, która spotkała mnie po dłuższym czasie (kilka miesięcy) i pierwsze pytanie, cz ty jesteś taka napuchnięta?. Przecież jest dziwne, że przy tych samych parametrach (mam na myśli , odżywianie, wysiłek fizyczny) nagle zaczęło mi wagi przybywać, a właściwie, może jednak była to swego rodzaju, opuchlizna. Jeśli po zmianie leku, a bez zmian reszty parametrów (no jednak zaczęłam podjadać słodycze, bo je lubię), waga sama zjechała to coś jest na rzeczy.

je

Agaba190 (offline)

Post #15

16-05-2017 - 19:47:53

k/Warszawy 

Generalnie tyjemy od jedzenia. Oczywiście są choroby, które powoduję zatrzymanie wody w organizmie i wzrost wagi. Jest to np. ciężka niewydolność nerek. Ale zakładam, że nie o to chodzi.
Każdy powinien znać swoje podstawowe tempo metabolizmu (BMR). To jest dzienne zapotrzebowanie kaloryczne potrzebne do egzystencji organizmu na takim samym poziomie (nie chudniemy i nie tyjemy).
Następnie należy kupić wagę kuchenną i dokładnie ważyć to co jemy i przeliczać to na kalorie. Ale trzeba to robić uczciwie. Tzn. np. jeżeli do smażenia używamy 1 łyżki oliwy to również należy zanotować ilość kalorii jaką ma ta ilość oliwy itd. Jeżeli jemy potrawy gotowe (kupne) to na opakowaniu jest podana ilość kalorii (przeważnie w 100 g - trzeba przemnożyć przez wagę opakowania) itd. Każdy jeden cukierek, ciasteczko, łyżeczka cukru do herbaty lub "kropla" mleka do kawy musi być odnotowana i przeliczona na kalorie.
Jak to wszystko podsumujesz (należy to robić przez przynajmniej tydzień) to porównaj z BMR.
Np. moje BMR wynosi około 1400 kalorii. To naprawdę niedużo jeżeli chodzi o jedzenie . Np. kotlet schabowy w panierce to około 420 kalorii, 10 dag frytek to około 340, zupa pomidorowa z ryżem około 160 . To już prawie 1000 kalorii (sam obiad) a gdzie śniadanie?, kolacja?. Że nie wspomnę o ciastku duży uśmiech.
Sałatka jarzynowa, o której pisałaś to w 100 g około 150 kalorii. Więc nie jest możliwe utyć od niej 2 kg.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Jola1234 (offline)

Post #16

17-05-2017 - 22:32:08

Biorę Tamixifen drugi miesiąc i na twarzy pojawiły się wypryski (trądzik wieku dojrzałego załamka ) to normalne? ktoś tak miał?

Tomasz. (offline)

Post #17

18-05-2017 - 06:44:09

Pruszków 

Dodam jeszcze odnośnie tycia- są leki (niestety ja też takie biorę) które mają udowodnione wywoływanie ssania w żołądku. Należą m.in. mianseryna, mirtazapina kwetiapina (stosowane w leczeniu zaburzeń depresyjnych). Zdarzały mi się nie raz sytuacje, gdy na wieczór (gdy te leki zaczynają działać) lądowało w moim żołądku ponad kilo jabłek - to też istotne kalorie - niestety w brzuchu znalazło to odzwierciedlenie (w wadze też). Są to skutki uboczne tych leków- jednak w niektórych sytuacjach te objawy uboczne są wykorzystywane leczniczo- szczególnie mianseryna w wyniszczeniu i braku apetytu w onkologii - szczególnie w trakcie leczenia cytostatykami. Więc po niektóych lekach się tyje- ale to nie skutek bezpośredni leków a dowozu kalorii z pożywieniem na skutek ssania lub dogadzania sobie słodyczami lub kaloriami np. w postaci kila jabłek.

izaa (offline)

Post #18

01-06-2017 - 20:17:36

Czy któraś z Was ma czy miała zaburzenia widzenia po Tamoksifenie?? Wzięłam 4 opakowanie i od ok 2 tyg dokucza mi takie nieprzyjemne uczucie, źle widzę, mam jakby taką poświatę. Byłam u okulisty, lekka wada -0,5, ale w okularach nie ma zbytniej różnicy. Ciekawa jestem czy to minie, czy może muszę się przyzwyczaić jeszcze na 4 lata i 8 mcy??bezradny

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="izaa" /></a>

Al_la (offline)

Post #19

02-06-2017 - 11:06:15

k/Warszawy 

Jeśli to nie minie proponuję powiedzieć o tym onkologowi. Być może potrzebne będą dodatkowe badania.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Tomasz. (offline)

Post #20

02-06-2017 - 12:40:43

Pruszków 

Niestety sporo onkologów nie wczuwa się w problemy chorych. Albo je lekceważą, albo- jeśli obawy są znaczne - proponują zmniejszenie dawki a nawet zakończenie leczenia. Także cudów po onkologu bym nie oczekiwał. Najważniejsze jest badanie gałki ocznej (czy nie ma mętów) i siatkówki. Mnie nieszczęsny interferon z rybawiryną doprowadził do zwyrodnienia kraciastego siatkówki- też miałem błyski i refleksy w oczach- 12 czerwca mam kolejną laseroterapię. Także siatkówka, gałka oczna i ew. soczewka (zmętnienie) to głowne przyczyny które mogą być poważniejszym powikłaniem. Z chorób internistycznych tego typu objawy są w złośłiwym nadciśnieniu, ale to internista by wykrył na pewno.

izaa (offline)

Post #21

02-06-2017 - 21:45:06

Okulista nic nie zauważył niepokojącego, według niego wszystko jest w porządku. Wizytę u onkologa mam dopiero 22 czerwca, więc muszę poczekać.

<a href="[amazonki.net] src="[amazonki.net]; alt="izaa" /></a>

aquila (offline)

Post #22

04-06-2017 - 20:41:44

Agaba190
Np. moje BMR wynosi około 1400 kalorii. To naprawdę niedużo jeżeli chodzi o jedzenie . Np. kotlet schabowy w panierce to około 420 kalorii, 10 dag frytek to około 340, zupa pomidorowa z ryżem około 160 . To już prawie 1000 kalorii (sam obiad) a gdzie śniadanie?, kolacja?. Że nie wspomnę o ciastku duży uśmiech. .

ale jak zamiast kotleta w panierce wrzucić gotowanego kurczaka lub fasolę, zamiast frytek - trochę kaszy i warzyw, to i miejsce na ciastko zostanie; nie wspomninając już, że dwudaniowy obiad to jakiś archaizm winking smiley zupę można zjeść na kolację; moje zapotrzebowanie na kcal to ok 1800-2000, pomimo niezazbyt zdrowego trybu życia trudno mi tę normę wyrobić, naprawdę strasznie dużo trzeba zjeść; a jem chleb, tłuste sery, niestety slodycze i pizze (a od 3 lat także tamoxifen) no i piję piwo i wino (dwa, trzy razy w tyg.); waga stoi, choć chciałabym trochę przytyć; współczuję ludziom, ktorzy mają nadwagę czy otyłość w wyniku choroby czy leków i im wierzę, że tyją "z powietrza", ale jakoś trudno wykrzesać mi zrozumienie dla tych " zdrowych" grubciów, bo żeby nie wyrabiać się w 2000 kcal to trzeba się obżerać;

It's just a ride ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-06-2017 - 20:43:22 przez aquila.

joan42 (offline)

Post #23

27-06-2017 - 09:34:51

Dziewczyny czy która z Was miała plamienia na tamoksifenie, biorę dopiero 2 miesiąc i plamienia się po okresie w okolicy dni płodnych.

iwusiak (offline)

Post #24

27-06-2017 - 18:44:36

Warszawa 

Ja biorę tamo od pażdziernika 2015r. i w sumie nic się poważnego nie dzieje.Waga też stoi w miejscu.Zauważyłam tylko, ze zęby robią i się bardziej kruche jesli można tak powiedzieć.Przy chemii miałam duże problemy z zębami, wyleczyłam ubytki i było w miarę ok.Czyżby tamoś proponował mi sztuczną szczękę?Może zwiększyć ilość wapnia? Ktoś , coś poradzi?niezdecydowany

dziubas (offline)

Post #25

27-06-2017 - 23:29:14

Gdańsk 

iwona!sercemyśle, ze zęby leca ci nie z powodu tamosia... w zeszłym roku poleciały mi 3 naraz, po prostu sie połamały i już! niektórzy madzrzy onkolodzy twierdzą, ze sama choroba onkologiczna powoduje zwiekszona podaż vitD3 a juz chyba wszyscy wiedzą, że cała populacja ma jej duuuzooo za mało!!! trzeba sprawdzić poziom tej witaminy we krwi, badanie bez skierowania od specjalisty np endokrynologa jest płatne i to sporo 70-120 zł, warto sprawdzić w laboratoriach ceny czy poszukać promocji na np na tzw profil kostny za 80 zł w tym oprócz vit D3 jeszcze trzy inne badania, w Gdańsku najtaniej oznaczaja poziom D3 w Akademii Medycznej a na promocje natknęłam się w prywatnej sieci Synevo, jak już wyniki wykaża niedobór nie dajcie sie zbyć lekarzowi dawką 2000 j.m., ja kilka mcy letnich uzywałam właśnie taka dawkę , to mimo, że poziom miałam blisko dolnej granicy normy-zjechał mi poniżej normy, dzięki Bogu, ze będąc całkiem nieswiadoma nie doczekałam się osteoporozy! przy niedoborze na poczatek przynajmniej miesiąc trzeba lutnąc z grubej rury-4000 a nawet 6000 i sprawdzic jaki efekt, ja teraz od grudnia do czerwca uzywałam 6000 ale wykłóciłam sie o te dawke z moim rodzinnym, któremu dech zaparło ze strachu! w czerwcu mam raptem poziom 46 czyli mieszczę sie w przedziale optymalnym, a na wakacje zmniejszyłam sobie do 4000, opalać sie namietnie nie zamierzam ale od słońca na spacerach uciekac nie bedę, od niedawna w końcu używam vit D3+ vit K2, zdania lekarzy na ten temat sa podzielone...

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

123 (offline)

Post #26

29-06-2017 - 12:33:36

Wrocław 

Joan ja biore tamosia od sierpnia 2016, plamień nie było i teraz się pojawiły. Mój lekarz na urlopie a u mnie już 2 tyg to trwasad smiley

anna1979 (offline)

Post #27

08-07-2017 - 21:37:49

Warszawa 

Czy można stsować diosmine (preparaty dostępne bez recepty np diohespan max) razem z Tamoksyfenem? Lekarz rodzinna poleciła mi na wzmocnienie żył ale nie wiedziała czy wchodzi w interakcje. Dzięki z góry za odpowiedźprzewraca_oczy

aquila (offline)

Post #28

08-07-2017 - 21:52:00

z tego co wiem, to można

[amazonki.net]

It's just a ride ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-07-2017 - 21:54:38 przez aquila.

dziubek (offline)

Post #29

01-09-2017 - 05:52:16

okolice Tucholi 

Witam kobietki mam pytanie czy jest może ktoś co bierze tamosia i normalnie miesiączkuje. Ja biorę tamoxifen od półtorej roku i cały czas miesiączkuje mój lekarz ginekolog twierdzi że to normalne u niektórych kobiet. Nie wiem co o tym myśleć bo jak czytam na forum to przeważnie wszystkim kobietkom miesiączka się zatrzymuje. Mam jeszcze straszne bóle podbrzusza mówię to lekarzom A oni robią mi badania i mówią że wszystko jest w porządku. Nie wiem co o tym myśleć . Może ktoś z was mi coś doradzi. Pozdrawiam.

marta78 (offline)

Post #30

01-09-2017 - 07:24:44

Olsztyn 

Jak byłam na samym tamoxifenie, też miesiączkowałam. Też mi mówiono, że to normalne. W związku z przerostem endometrium, dołożono mi zoldex i od tamtej pory miesiączek brak.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 575
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022