Tamoxifen

Wysłane przez Amazonki.net 

Perełka (offline)

Post #1

12-05-2010 - 13:30:22

Dziewczyny, udało mi sia fartem zdobyć NolvadexD na kolejne 3 miechy.
czego dowiedziałam sie od onki. Otóż z tego co jej wiadomo firma AstraZeneca wycofała z rynku Nolvadex, ale nic jej nie wiadomo, żeby wycofywała NolvadexD.
Nie ma pojęcie czym jest spowodowany brak tego leku w hurtowniach. Może to wina hurtowni?
Panie w aptece natomiast mi mówiły tak, ze chociaż we wszystkich rodzajach Tamoxifenu występuje ta sama substancja czynna czyli Tamoxifen, to jednak sa rożne substancje uzupełniające, na które każdy organizm może reagować inaczej. Jeśli przyzwyczaiłyśmy się do jednego leku, jednej firmy to najlepiej by było tego nie zmieniać.
Tylko jak to zrobić, jak któregoś z tych leków nie bedzie na rynku?

Haniap. (offline)

Post #2

12-05-2010 - 13:38:11

Poznań 

No właśnie. To może, jak ja na ten przykład, mam jeszcze brać trzy lata, przyzwyczaję się do nowego od razu? myśli
Tak się zastanawiam....

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

danka58 (offline)

Post #3

13-05-2010 - 19:41:06

k/Gniezna 

Ja brałam na poczatku polski tamoksifen, potem egis i zadnych sensacji nie miałam. Każdy organizm inaczej toleruje leki i trzeba przekonać sie na własnej skórze , ktory jest lepszy dla danej osoby.

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

Haniap. (offline)

Post #4

13-05-2010 - 19:53:25

Poznań 

No i byłam w aptece, ale polski Tamoxifen ma mniejszą dawkę. Ja biorę Nolvadex D i on ma dawkę 200, a polski Tamoxifen ma 100. Zamówiłam więc jakiś inny, nie pamiętam jaką nazwę wymieniła pani w aptece bezradny Trudno, może jak jestem już po usunięciu "dołu" to nie będę miała dodatkowych dolegliwości?
Odbiorę tabletki w poniedziałek, to wtedy napiszę co w końcu mam... forumowicz

Ezop

Hala1962 (offline)

Post #5

13-05-2010 - 22:15:25

Szczecin 

zaraz zaraz...to polski tamoksifen jest znowu w produkcji?

Haniap. (offline)

Post #6

14-05-2010 - 09:26:49

Poznań 

Hala nie wiem co masz na myśli mówiąc "polski ..." Tak zrozumiałam w rozmowie z panią w aptece. Powiedziała, że polski ma dawkę... itd to co napisałam wyżej. bezradny Myślę, że jeśli Cię interesuje ten problem, możesz zapytać w aptece. Oni wiedzą najlepiej.

Ezop

Hala1962 (offline)

Post #7

14-05-2010 - 20:11:24

Szczecin 

zapytałam bo od jesieni polska firma Vipharm zaprzestała produkcji tamoksifenu, miło byłoby gdyby znowu był w obrocie - ten dla mnie był najlepszy, chociaż teraz już nie mogę narzekać na Ebewe...muszę zapytać w aptece...

anna66 (offline)

Post #8

17-05-2010 - 11:14:31

Ja brałam Ebewe ale teraz trudno go dostać więc wzięłam Egis. bezradny
Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.myśli

amor (offline)

Post #9

17-05-2010 - 18:33:05

Siemianowice Sl. 

My tak sie boimy tamoksifenu, jego skutkow ubocznych a patrzcie co znalazłam w necie!
CYt.W sporcie stosowany jest jako chyba najpopularniejszy antyestrogen czyli środek blokujący działanie estrogenów w organizmie. Ma zastosowanie tutaj praktycznie tylko u mężczyzn, gdyż to oni muszą obawiać się aromatyzacji czyli przetworzenia nadmiaru androgenów w estrogeny.

Haniap. (offline)

Post #10

17-05-2010 - 19:08:09

Poznań 

Dziewczyny, cud się stał pewnego razu.... chichot
Poszłam odebrać Tamoxifen do apteki i dostałam za darmo! Jestem w szoku.
To nie promocja apteki, tylko podobno zarządzenie ministerstwa.... bezradny
Mam Egis, trzy opakowania po 20 tabl. Za darmo. Szok brawo

Ezop

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-05-2010 - 19:09:01 przez Haniap..

anna66 (offline)

Post #11

17-05-2010 - 19:12:25

Ja zawsze miałam za darmo!!!
Biorę od października 2009.

Haniap. (offline)

Post #12

17-05-2010 - 20:30:19

Poznań 

A ja zawsze za Nolvadex D płaciłam. Nie była to powalająca kwota, ale płaciłam. To dlaczego Tamoxifen jest za darmo?

Ezop

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-05-2010 - 20:30:44 przez Haniap..

Becia (offline)

Post #13

17-05-2010 - 20:38:56

Siemianowice Śląskie 

Haniap, bo to inny producent, z tego co wiem za Nolvadex zawsze się dopłacało
z tamoxifenem było tak, że w zależności od jakiego był producenta płaciłam kilka złotych lub nie...czasem pani w aptece pytała, czy chcę ten bezpłatny, czy z innej firmy za niewielką odpłatność...

"Życie nie po to jest, by się spieszyć.
Życie jest po to, by się życiem cieszyć."

Helena (offline)

Post #14

17-05-2010 - 21:36:57

Brałam Tamoxifen też pięć lat...skończyłam 2009 r. w styczniu...dokuczały mi napady gorąca i zlewne poty...poza tym czułam się dobrze...

Z chwilą gdy decydujesz się stawić czoło problemom, przekonujesz się, że możesz więcej, niż ci się zdawało.
Paulo Coelho

Jolar (offline)

Post #15

21-05-2010 - 21:38:53

niedaleko Warszawy 

Ja zakończyłam swoją "przygodę" z Tamoxifenem w listopadzie ubiegłego roku....(5 lat brania). Niewiele się zmieniło... tak jak miałam uderzenia, tak i mam po dzień dzisiejszy..., nawet chyba częstsze... załamka.
Endometrium... ok. 5mm, lekarz stwierdził, że nie powinno, go już w ogóle być....pyta, dał mi czas do czerwca, jak nie zmniejszy się ... to abrazja, a jak to nic nie da to..."aucik", wszystko do usunięcia...., czyli perspektywa niezbyt radosna...
bezradny

" Nie daj się ludzie niech swoje myślą...
Nie daj się z diabłem do piekła wyślą...
Nie daj się warto być zawsze tylko sobą..."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-05-2010 - 21:40:03 przez Jolar.

lulu (offline)

Post #16

21-05-2010 - 21:44:50

k/Kwidzyna 

Endometrium 5mm to nic złego. moja onka mówiła, że do 7mm to może być. Tylko ja nie mogłam takiego wyniku osiągnąć, zawsze miałam dwucyfrowy (od 17mm do 22mm), i musiał być aut.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Melodyjka (offline)

Post #17

24-05-2010 - 15:47:42

Gdańsk 

Biorę tamoxifen na razie 2 miesiące i nic mi nie jest. Na początku miałam kilka razy lekkie uczucie ciepła i zimna na zmianę - jednak nie było to zbyt dokuczliwe, a potem trochę czułam w kościach. Od dwóch tygodni nic nie czuję. Ktoś mi zasugerował, że może lek nie działa, jeśli nie ma objawów ubocznych, ale zapytałam mojej onkolog i powiedziała, że to bzdura.
Aha, Jolar - Twój lekarz przesadza, przecież 5 mm to właściwie norma. Ja mam 4mm. Moja koleżanka zanim zaczęła brać tamoxifen miała w momencie rozpoczęcia kuracji 6mm.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-05-2010 - 15:51:45 przez Melodyjka.

lulu (offline)

Post #18

24-05-2010 - 15:54:34

k/Kwidzyna 

Melodyjko, to tylko pozazdrościć tych "skutków ubocznych", ot jakie to niesprawiedliwe.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Perełka (offline)

Post #19

24-05-2010 - 18:51:54

Melodyjko, nie, żebym ci źle życzyła, ale ja na początku tez tak miałam.
Po paru miesiącach dało mi popalić i daje nadal.
Albo masz super organizm i tak będziesz przechodziła kuracje ( czego ci zycze z całego serca)
Albo po kilku miesiącach stosowania dołączysz do tych, które chodzą jak staruszki, maja przerost endometrium i wary na potęgę.

Melodyjka (offline)

Post #20

24-05-2010 - 20:27:01

Gdańsk 

Perełko, "podbudowałaś" mnie duży uśmiech Piszę, jak jest na razie. Tam na ulotce jest tyle tych możliwych powikłań. Czas pokaże, co będzie dalej... Każda z nas w różny sposób reaguje na leczenie. Jestem optymistkąchichot

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-05-2010 - 20:34:56 przez Melodyjka.

Hala1962 (offline)

Post #21

24-05-2010 - 20:50:44

Szczecin 

Ja Melodyjko jestem raczej pesymistką i tak podchodziłam do tamoksifenu - a tu miłe rozczarowanie....uderzenia gorąca sporadyczne minutowe...luzik...Życzę żeby i Tobie lekko z nim byłotak

adulaa (offline)

Post #22

24-05-2010 - 22:09:45

Koszalin 

Witam... ja od dwóch tygodni na Tamo.....zaczynam miec lekie stany gorąca...ale spodziewam sie ze to zaraz zmieni sie z lekkich na te prawdziwe uderzeniasad smiley(( Masakrasad smiley

lulu (offline)

Post #23

24-05-2010 - 22:17:16

k/Kwidzyna 

Jaka masakra, ja już 2,5 roku tak mam ... da się wytrzymać zmeczony

je

Perełka (offline)

Post #24

25-05-2010 - 13:16:26

adulaa ja na początku miałam leciutko, potem jak z pieca.
Najpierw poczytałam o problemach dziewczyn z bólami kostnymi z endometrium, z wątróbką i mówię sobie " biedne, dobrze, że mnie to ominęło"
A tu guzik!
Z czasem zaczęły nawalać gnaty, endometrium skoczyło wyjątkowo szybko. pojawiły się torbiele na jajnikach, które na szczęście się same wchłonęły, dołączyło się stłuszczenie wątróbki ino w dzień wary się zmniejszyły. Za to w nocy w wyrze mogę pływać kajakiem.
Ale trudno się mówi. Łykam se te nasze prochy i wmawiam sobie, że to cudne cukierasy, które mnie wyleczą.
A jeszcze zapomniałam dodać, ze jest mnie więcej o 11 kg. Teraz dopiero chłop ma co przytulać. zawsze ,mówił, żem chudzinka, a teraz ????????????? Pączuszek, ale kochanego ciałka nigdy za wiele.

Kurde, a może ja po nich tyje, bo sobie wmówiłam, że to super cukiereczki???????

Melodyjka (offline)

Post #25

25-05-2010 - 18:02:46

Gdańsk 

Adulla! Nie bój się, nieprawda, nie każda musi mieć uderzenia gorąca. Ja na początku miałam lekkie uczucie gorąca sporadycznie. Teraz minęły dwa miesiące i wcale się to nie pogłębiło, a wręcz przeciwnie. W ogóle nie wracają. Ciekawe od czego to zależy... Może bardziej w wieku menopauzalnym nasilają się takie objawy ?

dani (offline)

Post #26

25-05-2010 - 18:15:56

Ja skutku uboczne zaczęłam odczuwać po około trzech-czterech miesiącach....

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

amor (offline)

Post #27

25-05-2010 - 19:13:55

Siemianowice Sl. 

Wary i uderzenia gorąca miewaja wszystkie kobiety ktorym zatrzymal sie okres np po chemii. To objawy menopauzy. Moga byc potrojnie ujemne i tez przezywaja to samo. Ja najpierw tak mialam, jak wrocil okres skonczyly sie "wybuchy". Niestety mialam powtorke jak wiecie ale ze tym razem byl hormonozalezny to dostalam tamoksifen. Wybuchy gorąca znow sie zaczely , klopoty ze snem, ale teraz w czwartym roku brania musze przyznac nie jest zle. Wybuchy od czasu do czasu , na razie zadnych innych klopotow. Boje sie wciaz o endometrium ,ale na razie odpukac bylo ok, nie wiem co bedzie pozniej bo na to na pewno wplywa moj NOlwadex. Innych skutkow ubocznych nie zauwazyłam i ma tak zostac!!!!

Melodyjka (offline)

Post #28

05-06-2010 - 23:03:48

Gdańsk 

Mnie zatrzymał się okres po 5-tej chemii. Mimo to, na razie nie wiem, co to "wary" i obym nie wiedziała. Śpię też dobrze. To na razie 3 miesiące. Odezwę się za następne 3 i napiszę, co się zmieniło.

Maja048 (offline)

Post #29

06-06-2010 - 00:56:01

Wronki 

Tamoxifen brałam od początku...ale gdy gin stwierdził /pierwszy raz/ przerost endometrium to dr G. zamienił na Femare /ale to dla Pań 2x30/ Dziewczyny gdybyście miały trudności w zdobyciu leków, to dzwońcie do mnie tel.691560205. Moja koleżanka , która bardzo mi pomogła po operacji, ma dwie Apteki. Zamawiam u Niej leki takie które trudno dostać. Jak może to załatwia...Pozdrawiam

Perełka (offline)

Post #30

22-06-2010 - 12:51:46

Informacja dla dziewczyn biorących Nolvadex-D

W chwili obecnej nie ma leku na polskim rynku. Skontaktowałam się z AstrąZencą i otrzymałam informacje, że jest szansa, że ten lek pojawi się u nas pod koniec czerwca.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 363
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018