Tamoxifen

Wysłane przez Amazonki.net 

bunia (offline)

Post #1

17-11-2013 - 21:02:55

no właśnie to standard a jak to się ma w odniesieniu do konkretnych przypadków? czy to od wyników badań nie jest jakoś uwarunkowane?

b_angel (offline)

Post #2

17-11-2013 - 21:06:12

radom 

standard - bo NFZ refunduje leczenie: dla zoladexu przez 2 lata a dla tamosia przez 5
obecnie pojawiają się badania sugerujące, przedłuzenie hormonoterapii ale jak na razie NFZ nie zmienił zdania

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

bunia (offline)

Post #3

17-11-2013 - 21:19:00

też tak słyszałam ale to oznacza, że nasze leczenie zależny od decyzji NFZ czyli dziś może być tak a jutro inaczej pyta a poza tym każdy ma inny przypadek a sposób (długość) leczenia taki sam. Czy to trochę nie dziwne??? myśli
Czyli może być tak, że jedna kobieta bardziej potrzebuje tego leczenia a druga w mniejszym stopniu???
Słyszałam o takich przypadkach, że mimo nowotworu hormonozależnego leczenie albo w ogóle nie było podejmowane lub skracane bo lekarz stwierdził, że nie ma to za dużego wpływu na organizm więc poco się truć - nie wiem tylko na jakiej podstawie tak wywnioskował???
Czy ktoś tak miał???

b_angel (offline)

Post #4

17-11-2013 - 21:22:14

radom 

buniu
hormonozalezność jest podowana w procentach - jedni mają mnie hormonozależne raki inni bardziej ....

bunia (offline)

Post #5

17-11-2013 - 21:35:46

może przejdę do sedna sprawy o co mi chodzi z tą długością procesu leczenia język
otóż chciałabym (nie mówię, że już teraz) ale w przyszłości starać się o dzidziusia i tak się zastanawiam, jak długo leczyć się tymi antyhormonami? Dlatego też mam dylemat, bo wiem że mają one funkcję ochronną ale to jednocześnie przekreśla albo i zmniejsza szansę, że dane mi będzie w życiu zostać mamąpłacze i chciałaby wiedzieć jak ważną funkcję pełnią w moim organizmie te antyhormony. Bo jak dużą to ok. ale jak tłumaczeniem jest tylko "bo tak refunduje NFZ" to mam mieszane uczucia.

b_angel (offline)

Post #6

17-11-2013 - 21:42:46

radom 

ważną smiling smiley
jest to ochrona dla Twojego organizmu przed przerzutami ....
5 lat szybko zleci
na forum jest Elżbieta (obacnie mieszka w Anglii) która po 5-letniej kuracji tamosiem urodziła zdrowiutkiego chłopaka smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-11-2013 - 21:43:15 przez b_angel.

bunia (offline)

Post #7

17-11-2013 - 21:53:58

pewnie i masz rację ale wolałabym usłyszeć inną odpowiedźtongue sticking out smiley
czasami się z tym godzę ale czasami to mnie krew zalewa....moody smiley
już tak niestety mam.

smokooka (offline)

Post #8

17-11-2013 - 23:38:42

Warszawa 

Dziewczyny, biorę tamosia od dziesięciu dni, a nie miesiączkuję od mniej więcej lipca. Czy seks bez zabezpieczeń w mojej sytuacji będzie ryzykowny, czy nie? Dotychczas mąż używa prezerwatyw a ja niczego.

moniskas77 (offline)

Post #9

18-11-2013 - 08:12:25

Z tego co slyszalam, i sama taka inormację otrzymalam, podobno nie ma gwarancji , ze nie zajdziemy w ciaze, mimo braku miesiaczki. Nikt nie jest w stanie przewidziec, co sie tam dzieje w srodku, przynajmniej na poczatku... ja nie miesiaczkuje od czewrwca...
Ale brawo smokooka, ja nie wiem gdzie sie chowac przed mezem, bo ani u mnie checi, ani przyjemnosci z sexu, buuuu

anna2008 (offline)

Post #10

18-11-2013 - 09:31:27

Bydgoszcz 

smokooka
Dziewczyny, biorę tamosia od dziesięciu dni, a nie miesiączkuję od mniej więcej lipca. Czy seks bez zabezpieczeń w mojej sytuacji będzie ryzykowny, czy nie? Dotychczas mąż używa prezerwatyw a ja niczego.

Zabezpieczenie w naszej sytuacji jest raczej wskazane,tyle,że nie mamy zbyt dużego wyboru .Dlatego pozostanie przy prezerwatywach wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.Smokooka ja nie miesiączkowałam przez ponad dwa,prawie trzy lata od rozpoczęcia leczenia,lekarze byli prawie pewni,że aktywność hormonalna nie wróci.Powiem tak nawet w trakcie badania usg gin.nie można było "namierzyć" moich jajników ,jakby ich w ogóle nie było.Pani doktor stwierdziła wówczas cyt:"zasuszone po chemii ,małe szanse ,że wszystko wróci do stanu poprzedniego". Jednak kilka miesięcy po odstawieniu Lucrinu ,przy kolejnym badaniu usg jajniki zostały odnalezione oczko,a wraz z nimi kilka gratisów w postaci torbieli i oczywiście wrócił normalny cykl miesiączkowy ,do tego bardzo regularny uśmiech. Zabezpieczaj się tak jak dotychczas,prezerwatywy muszą wystarczyć,bo wiadomo,że my nie za bardzo mamy możliwość ruchu w tej sprawie buzki

b_angel
standard - bo NFZ refunduje leczenie: dla zoladexu przez 2 lata a dla tamosia przez 5

obecnie pojawiają się badania sugerujące, przedłuzenie hormonoterapii ale jak na razie NFZ nie zmienił zdania

Ja jestem jedną z tych,którym lekarz zasugerował leczenie przez kolejne 5 lat(co zresztą zostało postanowione na ostatniej wizycie) .Czy w związku z tym,może się zdarzyć sytuacja,ze NFZ nie będzie chciał dalej refundować tego leczenia?pyta Dostałam od chemika zalecenie do lekarza rodzinnego,że mogę się do niego zgłosić po wypisanie recepty,gdybym akurat nie "zmieściła" się w czasie z rejestracją do specjalisty.

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

smokooka (offline)

Post #11

18-11-2013 - 11:50:50

Warszawa 

Dzięki dziewczyny smiling smiley ja sama też nie mam ani szczególnej ochoty ani takiej jak wcześniej przyjemności ze zbliżeń, ale przecież nie zrobię tego swojemu ukochanemu facetowi, wszystko mi się pozmieniało.... Jednak nie tylko potrzeba penetracji i gigantycznego orgazmu w seksie ma znaczenie, jest jeszcze bliskość, dotyk, czułość, i inne miłe elementy. Dlatego mimo małego libido ten element związku warto pielęgnować w miarę możliwości. No i warto rozmawiać, szanować partnera i być blisko, bo obie strony tego potrzebują smiling smiley

b_angel (offline)

Post #12

18-11-2013 - 17:30:39

radom 

Smokooko
zdecydowanie tamoksyfen nie stanowi zabezpieczenia przed niechcianą ciążą - potwierdzał to dr Wiraszka w zakładce Pytania do Eksperta

Anno
z tego co pamiętam to kilka dziewczyn z forum miało przedłużoną (przez swoich onkologów prowadzących) hormonoterapię i NFZ się raczej nie czepiał do refundacji
m.in. Manka45 miała przedłużony zoladex - ale głowy se nie dam uciąć czy na pewno winking smiley
natomiast nie jest to jeszcze normą i niewielu lekarzy się na to decyduje ....

kuna13 (offline)

Post #13

18-11-2013 - 17:46:03

Tamoxifen nie ale Lucrin zabezpiecza w 120 %

monika14 (offline)

Post #14

18-11-2013 - 20:42:15

tamoxifen 20 kosztuje ok 15 zł na 100%. Ostatnio sprawdzała mi to zaprzyjaźniona farmaceutka. Tylko trzeba mieć receptę.

b_angel (offline)

Post #15

18-11-2013 - 20:57:06

radom 

kuna13
Tamoxifen nie ale Lucrin zabezpiecza w 120 %

lepiej nie ryzykować oczko

[amazonki.net]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-11-2013 - 21:05:20 przez b_angel.

moniskas77 (offline)

Post #16

19-11-2013 - 10:25:41

Słuchajcie, moje drogie: Pytanie: czy wiecie cos o tym, ze z" zoladexu nie ma" ??? Wiem, ze brzmi to bez sensu, caly czas, od 4 msc regularnie go przyjmuje, bez problemow z zakupem, jednakze tych słow uzyl do mnie wczoraj profesor dr hab., u ktorego bylam na konsultacji chirugicznej. Powiedzial wprost, ze z zoladexu wszyscy na swiecie wychodza, a ja ( z tego co zrozumialam, chodzilo mu o moj wiek), to juz szczegolnie nie powinnam! Nie wiem co robic, poradzil mi kolejne konsultacje, ale u kogo? Moze ktos wie, gdzie w lubelskim przyjmuje dr Stopyra, podobno , moze mi pomóc???

smokooka (offline)

Post #17

19-11-2013 - 11:16:43

Warszawa 

Moniśka to samo powiedziała mi moja doktor w ubiegły piątek, że wychodzi się z Zoladexu, są jakieś nowe badania, że w moim wieku nie bierze się, mam 41 lat. Nie dopytywałam.

minia511 (offline)

Post #18

19-11-2013 - 11:38:53

Będzin 

Moniko 14, Tamoxifen dla nas jest bezpłatny, wiem, bo biorę go już rok, fakt, recepta potrzebna

moniskas77 (offline)

Post #19

19-11-2013 - 11:47:33

Smokooka , wiec jak wygląda Twoje leczenie?

smokooka (offline)

Post #20

19-11-2013 - 12:04:56

Warszawa 

samego tamosia mam brać smiling smiley

monika14 (offline)

Post #21

19-11-2013 - 16:12:29

minia511
Moniko 14, Tamoxifen dla nas jest bezpłatny, wiem, bo biorę go już rok, fakt, recepta potrzebna
wiem, chodziło o to kiedy skończy się okres refundowany przez NFZ.

izafi (offline)

Post #22

19-11-2013 - 18:19:57

okolice Warszawy 

Biorę tamoxifen od marca i dzisiaj wróciła miesiączka.
Cholerka,czy to normalne?
Miał ktoś tak?
Piszcie,plisssss.

monika14 (offline)

Post #23

19-11-2013 - 18:27:37

iza, mój gin. powiedział, że u mnie brak miesiączki to efekt chemii, a nie tamoksifenu. Prawdopodobnie twoje jajniczki już się zregenerowały po leczeniu buziak

izafi (offline)

Post #24

19-11-2013 - 18:31:54

okolice Warszawy 

W czasie ostatniego badania usg mój ginekolog stwierdził,że jeden jajnik już nie pracuje i nagle po miesiącu dostaję okresu.myśli

b_angel (offline)

Post #25

19-11-2013 - 18:39:37

radom 

miesiączka może wrócić podczas kuracji tamoksyenem

anna2008 (offline)

Post #26

19-11-2013 - 18:59:49

Bydgoszcz 

izafi
Biorę tamoxifen od marca i dzisiaj wróciła miesiączka.
Cholerka,czy to normalne?
Miał ktoś tak?
Piszcie,plisssss.
W czasie ostatniego badania usg mój ginekolog stwierdził,że jeden jajnik już nie pracuje i nagle po miesiącu dostaję okresu.

Zacytuję siebie oczko

anna2008
Ja nie miesiączkowałam przez ponad dwa,prawie trzy lata od rozpoczęcia leczenia,lekarze byli prawie pewni,że aktywność hormonalna nie wróci.Powiem tak nawet w trakcie badania usg gin.nie można było \"namierzyć\" moich jajników ,jakby ich w ogóle nie było.Pani doktor stwierdziła wówczas cyt:\"zasuszone po chemii ,małe szanse ,że wszystko wróci do stanu poprzedniego\". Jednak kilka miesięcy po odstawieniu Lucrinu ,przy kolejnym badaniu usg jajniki zostały odnalezione ,a wraz z nimi kilka gratisów w postaci torbieli i oczywiście wrócił normalny cykl miesiączkowy ,do tego bardzo regularny . uśmiech

monika14
tamoxifen 20 kosztuje ok 15 zł na 100%. Ostatnio sprawdzała mi to zaprzyjaźniona farmaceutka. Tylko trzeba mieć receptę.

Dzięki Moniko,też już się orientowałam w tej sprawie buzki. Jak nie będą chcieli wypisywać na "bezpłatne",to będę kupować na 100% ,bo receptę zawsze dostanę od swojego onka,ale myślę,że nie powinno być problemu,przynajmniej chwilowo duży uśmiech

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

izafi (offline)

Post #27

19-11-2013 - 19:19:31

okolice Warszawy 

Czyli mam się nie stresować?przewraca_oczy

monika14 (offline)

Post #28

19-11-2013 - 20:18:12

nie jestem medykiem izusiu, ale moim zdanie nie stresuj się, ale jednocześnie zgłoś się do gin. coby popatrzył na ekran i ocenił sytuację wenątrz. Powrót miesiączki to dobry powód do wizyty u gin. Twój organizm wraca do normalnego funkcjonowania, a tamoksifen nie działa na okres i nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Idź, sprawdź i śpi spokojnie.

Halinka (offline)

Post #29

19-11-2013 - 20:21:17

smokooka

Już gdzieś o tym pisałam: Mnie przed hormonoterapią poproszono o podpisanie oświadczenia, że zostałam poinformowana, że stosowane leki nie zabezpieczają przed ciążą. U mnie sprawdza się zwykła spirala.

smokooka (offline)

Post #30

19-11-2013 - 20:29:34

Warszawa 

Dziękuję, już nie mam wątpliwości, jednak zabezpieczenie jest konieczne.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 622
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022