Tamoxifen

Wysłane przez Amazonki.net 

Di (offline)

Post #1

03-12-2013 - 08:59:30

dorota super!!!!

dorota79 (offline)

Post #2

03-12-2013 - 09:04:55

uśmiech ja to jednak panikara jestem

Mineło już prawie pół roku od mojego ostatniego usg piersi i pewnie czeka mnie niebawem kontrol, kurde to dopiero bedzie się działo hihi

Emalia (offline)

Post #3

03-12-2013 - 09:34:21

Lublin 

Witajcie Kobiety; dołączam się do wątku, od tygodnia jadę na Zoladexie i Tamoxifenie. Dziwnie jest w nocy - ciepło, bezsennie, niewygodnie sad smiley W dzień totalna apatia, sen na okrągło i faza na wszystko, co ma cukier sad smiley Mam okropnie spuchnięte powieki i czerwone oczy. Czy to kiedyś przejdzie?

Pisząc świat dobry nasz Bóg
Nie wiedział, że kleks spadnie właśnie tu.
Ale wiem, że naprawi swój błąd i dobry duch zaszczyci mój kąt

dorota79 (offline)

Post #4

03-12-2013 - 09:48:32

Ja biore leki 5 miesięcy i ciepię na te dolegliwości do tej pory smutny raz są mniejsze raz większe,ale nie odpuszczają niestety

Di (offline)

Post #5

03-12-2013 - 10:46:09

Emalia ja tez kilka dni biorę Tamosia i tak samo w nocy: bezsennie, gorąco ale w dzien normalnie jakbym spala w nocy . Mi lekarz powiedział ze po 2 miesiącach powinno ustąpić ale czy ustąpi to niewiem.

Emalia (offline)

Post #6

03-12-2013 - 13:26:29

Lublin 

Słuchajcie-muszę Wam o tym napisać. Własnie piję pierwszą kawę od września ( wtedy zaczęłam chemię). Ma orzechowo - czekoladowy zapach i smak, jakiego w życiu nie zaznałamsmiling smiley Jest cudowna, cieplutka, z mlekiem. Nigdy nie samkowała tak dobrze... Mam nadzieję, że nie dostane po głowie, że piesze o tym tutaj....to tak a propos hormonów....nie zabierają przyjemności jedzenia i picia. Ku pokrzepieniusmiling smiley

Pisząc świat dobry nasz Bóg
Nie wiedział, że kleks spadnie właśnie tu.
Ale wiem, że naprawi swój błąd i dobry duch zaszczyci mój kąt

Di (offline)

Post #7

03-12-2013 - 15:25:05

Emalia pewnie ze mozna pisać o takich przyjemnościach smiling smiley aż miło sie zrobiło. Mniam...

Ewa46 (offline)

Post #8

08-12-2013 - 20:07:39

Szczecin 

A u mnie leci 2 miesiąc znajomości z Tamosiem.... i jak na razie żadnych rewelacji... To znaczy są uderzenia gorąca, bezsenne noce i opuchnięta twarz.... ale nic nowego, trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić bezradny mam nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej....tak

mea (offline)

Post #9

08-12-2013 - 21:22:48

Piaseczno 

U mnie zaraz będzie miesiąc z Tamosiem i nie mam żadnych skutków ubocznych, śpię jak niemowlak, uderzeń gorąca nie mam, jedyne co to może większy apetyt, ale to da się powstrzymać.

With or without you...

Di (offline)

Post #10

09-12-2013 - 18:47:59

Mea to super, mi gorąco tak samo sie robi jak chemia robiła. Także bałam sie ze bedzie gorzej ale w miarę. Spać to zawsze mało mi potrzeba było-5 godz i jestem rześka... Także oby tak dalej.

doria (offline)

Post #11

10-12-2013 - 16:34:25

Kraków 

A ja z tamosiem 3 m- c zaczęłam, na poczatku oblewały mnie gorąca kilka razy dziennie, ale teraz jakby się to uspokoiło i jest ok. Ostatnio też byłam u gina, bo jak po3 chemii zatrzymał mi sie okres , tak nie ma go do tej pory i jak sie okazuje , p. doktor powiedziała,że już się chyba na niego nie zanosi. Wychodzi na to, że przekwitammyśli..., a niech tam bedzie spokój z atrakcjami.
Buziaki dla was dziewczynkibuzki

wiwibis (offline)

Post #12

10-12-2013 - 16:40:06

knurów 

Ja tomosia biore juz półtora roku i objawy nie ustępuja najgorzej jest w autobusach i w sklepie zaraz mnie pot zalewa i odrazu złości noce tez nie przespane i goraco w nocy masakra ,ale każda inaczer reaguje pociesza

bunia (offline)

Post #13

12-12-2013 - 00:01:55

mam takie jedno pytanko, a mianowicie dużo osób wspomina o dokuczliwych skutkach ubocznych brania tamoxifenu w postaci uderzeń gorąca ale czy stosujecie coś by te skutki złagodzić? no i przede wszystkim czy można cokolwiek stosować przy nowotworze hormonozależnym? Przyznam się szczerze, że mnie również ten problem dotyczy i mam go już serdecznie dośćangry smiley Biorę Nolvadex 2 lata a te wybuchy jak są tak są - na ostatniej wizycie wspomniałam o tym mojej pani onkolog ale wzdrygła rękami i stwierdziła, że niestety tak już ma większość kobiet. Wspomniałam jej, że słyszałam o leku o nazwie "Bellergot" bo niektóre z Was też go polecały ale ona stwierdziła, że to lek na uspokojenie i żadnej recepty mi nie wypisała smutny doradziła jedynie bym popytała w aptece o coś ziołowego na zwalczenie skutków menopauzy. No też tak zrobiłam, pani w aptece popatrzyła na mnie jak na kosmitę bo po co mi to??? pyta (przypomnę, że mam 31 latek) tak więc co nieco z mojego życiorysu jej opowiedziałam i poleciła mi kwiat koniczyny czerwonej - to takie zioła do zaparzenia, które ponoć bardzo dobrze działają na tego typu dolegliwości. Narazie piłam dwa razy, w smaku nawet nie najgorsze przewraca_oczy zobaczymy czy to coś da.

smokooka (offline)

Post #14

14-12-2013 - 21:28:13

Warszawa 

Ja zrezygnowałam z Bellergotu bo okazuje się że zawiera jakieś przedpotopowe substancje, które uzależniają. To lek psychiatryczny, ale jest nawet w ulotce informacja że zwalcza objawy menopauzy. W każdym razie nie polecam. Potem można mieć gorszy kłopot....

izafi (offline)

Post #15

15-12-2013 - 19:34:40

okolice Warszawy 

Psychiatryczny???przewraca_oczy
Masz na myśli lekkie działanie uspokajające???
Jakoś nigdzie nie doczytałam aby zawierał substancje rzekomo uzależniające.przewraca_oczy
Sorry,ale to bzdury jakieś.

Ewa46 (offline)

Post #16

15-12-2013 - 23:53:15

Szczecin 

Mnie Bellergot bardzo pomaga, teraz przez miesiąc nie brałam go bo mi się skończył. Żadnych problemów tzw. uzależnienia nie zauważyłam, a brałam go regularnie od kwietnia.... ale to chyba też zależy od człowieka.... ale ja jestem z niego zadowolona!

njolanta40 (offline)

Post #17

16-12-2013 - 16:36:05

iława 

Mam pytanko , ktore mnie nurtuje, otoz tamosia biore juz od roku , no i zauwazylam plamienia ,a miesiaczki nie mam od brania chemi , czyli od prawie poltora roku
, co teraz mam robic ? Zapewne isc do ginekologa , ale czy juz sie nastawiac psychicznie na czyszczenie macicy ? Jak to jest u Was , napiszcie , boje sie , bo znowu cos.

Nie ważne jak jest źle, zawsze staraj się znajdować tę lepszą stronę. ok

izafi (offline)

Post #18

16-12-2013 - 17:29:09

okolice Warszawy 

Iść koniecznie.
Mam podobny problem.
Od marca biorę tamoxifen i w listopadzie nieoczekiwanie wróciła miesiączka.
Popędziłam do ginekologa no i okazało się,że mam wyjątkowo waleczne jajniki.
W obrazie usg widać pogrubione endometrium -13 mm.
Lekarz stwierdził,że jestem znów przed miesiączką i dlatego taka grubość.
Mam na razie nie panikować.
W połowie stycznia wizyta u onkologa i wtedy zapadnie decyzja co dalej.
Dzisiaj konsultowałam się telefonicznie z onkologiem i mam spokojnie czekać do styczniowej wizyty.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-12-2013 - 17:31:05 przez izafi.

njolanta40 (offline)

Post #19

16-12-2013 - 19:35:02

iława 

Czyli rozumiem ze moga podniesc dawke tamoxifenu?

ewka36 (offline)

Post #20

16-12-2013 - 19:46:18

Sopot 

Dawki Tamosia nie podniosą,mogą dorzucić Zoladex albo LucrinuśmiechW czasie brania Tamosia zwłaszcza u kobiet przed menopauzą mogą wrócić miesiączki .Moja onka tak mi mówiła i ja jestem tego przykłademchichotNjolciu nic nie bójbuzki

njolanta40 (offline)

Post #21

16-12-2013 - 20:03:11

iława 

Ale ja mam 49 lat to jakie miesiaczki chichot

Al_la (offline)

Post #22

16-12-2013 - 21:35:53

k/Warszawy 

njolanta40
Czyli rozumiem ze moga podniesc dawke tamoxifenu?

Dawki Ci nie podniosą, ale pewnie zrobią USG i jeśli masz pogrubione endometrium, będziesz miała abrazję diagnostyczną.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

njolanta40 (offline)

Post #23

16-12-2013 - 21:52:11

iława 

Czy to sie czesto zdarza?

kasiaf (offline)

Post #24

17-12-2013 - 09:54:56

SZKLARĘBA 

Joluś głowa do góry duży uśmiech dziewczyny pisały i o miesiączkach i abrazji i wszystko skończyło się dobrze ....no i kto powiedział że 49 to przeciwwskazanie do miesiączki????toś ty młoda laska jestes chichot

Jeśli chodzi o uderzenia gorąca i inne skutki tamosia to
biorę go od 1,5 roku.Przez pierwsze 6 miesięcy nie miałam żadnych skutków ubocznych ,za to potem zaczął się szał ....nieprzespane noce (minęło po jakimś czasie i teraz juz czasem przesypiam całą nockęprzewraca_oczy)
wary-uderzenia gorąca poty -masakra od jakiegoś czasu mam po kiklanaście uderzeń na dobę a na początku miałam głównie w nocy,teraz ciągle sie ubieram i rozbieram (nawet w tej chwili gdy to piszę to czuję war na pyskubezradnyno cóż był czas przywyknąć )
no i bóle stawów....wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr masakra .Wstanie rano z łóżka to niezły koncert jęków stęków i no cóż (parę k...też się czasem posypie).Kolana i stawiki w stopach protestują jak głupie ....
Tak więc dziewczynki -luzik dacie radę !!!!!hot smileyokhot smiley

- Żyj! - powiedziała nadzieja.
- Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie.

njolanta40 (offline)

Post #25

17-12-2013 - 19:24:20

iława 

Ale sa to takie male plamienia , raz juz tak bylo i przestalo na dwa tygodnie , teraz znowu sa, moze troszke wieksze , ale niezbyt , wiec moze to normalne po tamosiu i dopiero jak bedzie duzo plamic to isc do lekarza, co myslicie? Wiem jestem panikara , ale to juz inny moj problemzmeczony
kasiu , 49 toz to juz 50 tka radochachichot

anna2008 (offline)

Post #26

17-12-2013 - 20:22:39

Bydgoszcz 

Ja bym jednak nie czekała,niech Cię ginekolog obejrzy, ja na Tamosiu miesiączkowałam,po 3 latach przerwy(chemia +Lucrin),właśnie w postaci regularnego plamienia .Piszesz,że u Ciebie jest przerwa 2 tygodni,niech lekarz zobaczy sobie Twoje endometrium i wtedy będziesz spokojna.A nawet gdyby była potrzeba abrazji to przynajmniej będziesz miała to za sobą i z głowyok

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-12-2013 - 20:23:36 przez anna2008.

Di (offline)

Post #27

22-12-2013 - 13:33:11

Dziewczynki czy to znaczy ze w czasie brania hormonu nie może sie pojawić okres? Niewiem o co chodzi. Od 6 chemii nie mam miesiączki . Myślałam ze wróci...hmm

mea (offline)

Post #28

22-12-2013 - 17:25:38

Piaseczno 

Di ja biorę Tamoxifen i właśnie się pojawił. Przy dodatkowych zastrzykach np. z Zoladexu na pewno nie ma, bo po to są te zastrzyki, aby zablokować pracę jajników.

With or without you...

zuzia1 (offline)

Post #29

22-12-2013 - 17:29:58

Gdańsk 

Może wrócić, ale nie musi. U każdego jest inaczej. Mi pierwsza chemia zatrzymała okres. A teraz kiedy byłam u gina na tamosiowej kontroli pytałam o to czy wróci. Kazał mi zrobić badanie FSH (poziom hormonów). Po tym wyniku u mnie już nie powinien wrócić. Myślę, że każda powinna zrobić takie badanie indywidualnie. myśliMożna zrobić prywatnie. Jest niedrogie.

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

dorota79 (offline)

Post #30

27-12-2013 - 10:31:24

witajcie tamoksifenowe dziewczynki po świętachuśmiech mam pytanko odnośnie Nolvadexu.Ja do tej pory łykałam tamoxifen sandoz, ale tym razem jak chciałam zakupić to nie sprowadzili mi tej firmy, ponoć w hurtowni brak , więc poprosiłam aby w zamian wydali mi nolvadex bo ponoć daje mniej skutków ubocznych? prawda to? moge liczyc ze wybuchy gorąca odpuszczą?
Sandoza tolerowałam dobrze, stawy ok ale poty masakra, zamiast się wyciszyć jest coraz gorzej, łudze się ze po nolvadexie bedą mniejsze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 487
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022