Tamoxifen

Wysłane przez Amazonki.net 

Justina (offline)

Post #1

16-10-2015 - 23:09:13

Toruń 

Rose i Kass dziękuję za podpowiedź ,dobrej nocy papa

sylwia77 (offline)

Post #2

24-10-2015 - 09:27:41

hej dziewczyny mam problem zatrzymuje mi sie woda w organizmie,pije bardzo duzo i nic nie pomaga.czy przy terapi hormonalnej tamoksyfenem moge brac hydrominum .pozdr

marzusia (offline)

Post #3

24-10-2015 - 21:46:42

Cieszyn 

myślę,ze możesz,gdzieś tu na forum dziewczyny o tym pisały ,że nie ma przeciwwskazań ale nie wiem w jakim wątkumyśli

maya277 (offline)

Post #4

26-10-2015 - 21:40:10

Witam ...jestem w trakcie leczenia tamoxifenem w celu zmniejszenia guzów przed operacją oszczędzającą (styczeń 2016).Od kilku tygodni niepokoi mnie brak miesiączki,czy to normalny stan?Dodam ,że przez pierwsze 3 miesiące na tamoxifenie wystepowała regularnie.Mam 36 lat.

anna2008 (offline)

Post #5

27-10-2015 - 09:24:57

Bydgoszcz 

Tamoxifen może zaburzać miesiączkowanie, w przypadku tego leku, objaw braku miesiączki może się zdarzyć ,ci nie oznacza ,że nie powróci.

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

Pati02 (offline)

Post #6

27-10-2015 - 16:55:28

Zażywam Tamoxifen od 3 miesięcy i dzisiaj po raz pierwszy robiłam badanie USG narządów rodnych. Nie wiem czy JUŹ mam się martwić czy jeszcze nie bo okazało się że moje endometrium ma 12 mm a 3 m-ce temu miało 2 mm.
Czy już mnie będzie czekał zabieg? Wizytę mam u ginekologa dopiero za parę dni więc główkuję nerwowo bo przyrosło....myśli
Lekarz który robił mi badanie nie wypowiedział się mimo że pytałam.
Może odezwą się do mnie nasze "mądre głowy" - będę wdzięczna.

Pati02 (offline)

Post #7

28-10-2015 - 16:20:46

Żadna z was nie miała przerostu endometrium ????
No to mam pecha.....bezradny

Al_la (offline)

Post #8

28-10-2015 - 17:10:41

k/Warszawy 

Pati, miała nie jedna. Nie wiem dlaczego nikt się nie odzywa bezradny
Odnośnie przerostu endometrium podczas hormonoterapii szkoły są różne. Niektórzy lekarze od razu diagnozują (abrazja), inni każą obserwować. Często się zdarza, że endometrium jest "pozornie" pogrubione, a w czasie abrazji okazuje się, że tak nie jest. Taki efekt daje Tamoxifen.
Trudno powiedzieć co zadecyduje Twój lekarz. Dobrze, żeby to był ginekolog-onkolog, bo zwykli ginekolodzy czasami nie znają się na tym oczko
3 miesiące zażywania to bardzo krótko, myślę, że można poobserwować, czyli wykonać znów USG za "jakiś" czas.

Pozdrawiam

/nie mam doświadczenia osobistego, bo nie jestem hormonozależna/.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

anna2008 (offline)

Post #9

28-10-2015 - 17:10:57

Bydgoszcz 

Pati02
Przyznaję, bez bicia,że przez 7 lat przyjmowania Tamoxifenu nie miałam przerostu,polip to i owszem oczko , ale endometrium zawsze trzymało mi się na poziomie 9 mm.
Co do Twojego pytania,myślę,że lekarz oceni to na wizycie ,na pewno zdaje sobie sprawę,że przy tamoxie takie rzeczy się zdarzają i być może podda Cię tylko dalszej obserwacji,12 mm to jeszcze nie tak źle. Wszystko zależy od tego jak szybko nadal będzie przyrastało i czy normalnie miesiączkujesz kwiatek

O widzę,że Ala już odpowiedziała
Alu buziak

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-10-2015 - 17:15:57 przez anna2008.

anka21 (offline)

Post #10

28-10-2015 - 18:07:42

moja mama miała, tylko ,że przed juz tamosiem już miała około 17mm, jej utrzymuje sie takie od około 10 lat

życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...

anka0202 (offline)

Post #11

28-10-2015 - 20:24:47

Ja mam również ten sam problem - po 3,5 mieś .łykania Tamoxifenu moje endrometrium urosło z 3 mm do 12 mm.
Pisalam nawet o tym ale gdzieś "wcięło" mój wpis.bezradny
Jestem na etapie poszukiwania dobrego ginekologa-onkologa aby uzgodnić z nim co dalej.
Jak będę po wizycie to się odezwę....

Marz (offline)

Post #12

28-10-2015 - 21:04:07

Warszawa 

Jak często należy robić USG podczas przyjmowania tamoxifenu? Czytam, że Anka i Pati badały endometrium po 3 miesiącach łykania tamoxifenu. Robiłam badania pod koniec września tuż przed rozpoczęciem leczenia Nolvadexem, a następną wizytę ginekolog wyznaczył mi za pół roku. Czy powinnam wcześniej się zgłosić na kolejny "przegląd"?

anka0202 (offline)

Post #13

28-10-2015 - 21:40:20

Marz nie miałam zalecenia od mojej onkolog żeby iść na uSG po 3 miesiącach łykania tabletek. Sama poszłam do ginekologa / nie trzeba przecież skierowania / i powiedziałam że łykam tabl.no i dała mi skierowanie na USG dopochwowe. Nie miałam żadnego problemu z otrzymaniem skierowania.

sylwia77 (offline)

Post #14

28-10-2015 - 18:11:11

dziewczyny mozna brac hydrominum przy tamoksyfenie.

Al_la (offline)

Post #15

29-10-2015 - 08:59:13

k/Warszawy 

Sylwio, pytasz o to już drugi raz i nikt Ci nie odpowiada, bo pewnie nikt nie brał i nikt nie wie uśmiech
Lekarza zapytaj ok

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

doubleD (offline)

Post #16

29-10-2015 - 10:10:07

London 

ponaddto trudno sobie wyobrazic z jakiego powodu hydrominium ktore domyslam sie jest diuretykiem mialoby wchodzic w interakcje z tamoxifenem.

interakcje ktorych nalezy unikac sa opisane w ulotkach. tamoxifen to jest lek ktory z zasady jest przyjmowany przez 10 lat wg obecnego standardu wiec nie moze miec dlugiej listy lekow ktore milaby wykluczac chociazby z tego powodu ;-)

monika14 (offline)

Post #17

29-10-2015 - 12:10:42

sylwio77, ja brałam hydrominiu zaraz po operacji jeszcze podczas naswietlen, kuracja trwała ok. 2 miesiace, ale uprzedzam
BRAŁAM NA WŁASNĄ REKĘ a nie ze wskazania lekarskiego. Tak więc zapytaj lekarza, jesli nie jestes pewna.
A widzisz Aluni znalazl sie ktoś chichot
Pozdrawiam wszystkie dziewczynki kwiatek

monika14 (offline)

Post #18

29-10-2015 - 12:13:35

i dodam bo zapomniałam, że już jechałam na tomosiu meloman

sylwia77 (offline)

Post #19

29-10-2015 - 12:25:57

dzieki dziewczyny nie ma przeciwskazan pytalamw aptece.pozdrawiam

Renata_72 (offline)

Post #20

30-10-2015 - 19:21:45

Wrocław 

Hej dziewczyny. Po 7 herceptynce (z 18) doczekałam się winking smiley recepty na tabletki Nolvadex D na ulotce jest napisane zawiera 20 mg tamoksyfenu. Przyznam się bez bicia nie czytałam wszystkich Waszych wpisów więc zapytam smiling smiley to to samo co tamoxifenen o którym piszecie?

maryla (offline)

Post #21

30-10-2015 - 19:35:00

gdzieś w górach... 

Tak to jest to samo .

Renata_72 (offline)

Post #22

30-10-2015 - 19:42:56

Wrocław 

dzięki za błyskawiczną odpowiedź smiling smiley

elka50 (offline)

Post #23

16-11-2015 - 22:27:16

bydgoszcz 

witam ja biorę tamoxfen i zoladex od kwietnia tego roku puki co jest chyba dobrze ale te wybuchy są okropne i bardzo częste ale czy można coś na to brać?:myśli

rose (offline)

Post #24

16-11-2015 - 22:47:40

Można brać nazywa się bellergot łagodzi uderzenia gorąca,może nie w 100%,ale pomaga.Działa też troszkę uspokajająco, ale nie uzależnia.

Renata_72 (offline)

Post #25

17-11-2015 - 23:03:56

Wrocław 

Pati02

hej,
Ja kurację dopiero rozpoczęłam ale lekarka poinformowała mnie o takim możliwym "skutku ubocznym" natomiast nie pytałam co w takim wypadku należy robić, wspomniała też o zwiększonym ryzyku nowotworu szyjki macicy sad smiley - albo jajników - nie pamiętam chyba za dużo informacji na jedną wizytę

Agaba190 (offline)

Post #26

18-11-2015 - 06:01:25

k/Warszawy 

Pati02

Ja miałam jeden raz chyba po około 2 latach brania Tamosia. Jeden lekarz skierował od razu na abrazję a drugi (w szpitalu, gdzie się stawiłam na zabieg) powiedział, że nie ma takiej potrzeby i kazał obserwować. I faktycznie po 2-3 miesiącach endometrium wróciło do normy.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #27

18-11-2015 - 11:30:57

k/Warszawy 

Renata_72
wspomniała też o zwiększonym ryzyku nowotworu szyjki macicy sad smiley - albo jajników - nie pamiętam chyba za dużo informacji na jedną wizytę

Raczej jajników. Rak szyjki macicy nie ma związku z rakiem piersi.

Pati02 (offline)

Post #28

19-11-2015 - 22:22:35

Renata i Agaba dzięki za "odzew".tak

Wyobraźcie sobie że jako "niedowiarek" zrobiłam powtórne USG - tym razem w szpitalu i wynik wyszedł zupełnie inny. Moje endometrium w ciągu 10 dni "zmniejszyło"się z 12 mm do 4 mm. szok
Można zwariować ??? Można....
I wiecie co? Miałam straszną ochotę iść do tej Przychodni co robiłam pierwszy raz to USG i pokazać temu lekarzowi co mi robił badanie te dwa wyniki. Ciekawa jestem jak by to wytłumaczył....Dodam że ten lekarz to nie nowicjusz i "specjalizuje się" w robieniu USG.
Ta druga lekarka ginekolog- onkolog co mi robiła drugi raz badanie stwierdziła że wokół endometrium jest zwapnienie które zostało "zmierzone" do grubości endometrium. I tego się na razie trzymam
Powtórne badanie mam mieć za miesiąc.

A ja już byłam prawie umówiona na zabieg abrazji....
... i miałam nieprzespane noce...... eh !wnerwiony

Renata_72 (offline)

Post #29

20-11-2015 - 17:22:20

Wrocław 

"Szkodliwe" za stres powinni wypłacać, ale ważne, że jest ok brawo

mgiełka (offline)

Post #30

20-11-2015 - 18:08:07

Radom 

Pati, bo nasz Tamoś to taki wariacik - robi różne zmyłki cool smiley
A poważniej mówiąc, to trzeba nastawić się na różne niespodzianki (nietypowe endometrium, nietypowe krwawienia) i nie panikować gdy się pojawią, a spokojnie wyjaśniać z lekarzami. I oczywiście konsultować na forum! Poważnie piszę, bo bywają lekarze niedoinformowani i mogą nastraszyć albo czasem niepotrzebnie abrazję czy inne zabiegi robić, a przede wszystkim świadomość, że to bywa typowe i inne koleżanki miały podobne "hece tamosiowe" stawia uszy do pionu uśmiech

Z amazonki.net od 2006 roku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 667
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022