Inhibitory aromatazy

Wysłane przez Amazonki.net 

braja (offline)

Post #1

25-05-2022 - 05:18:33

Lela, dzięki za przypomnienie o gravioli! Od dawna nie przyglądałam się tematowi ponieważ było dawno temu badanie kliniczne które przerwano ze względu na poważne skutki uboczne ekstraktu z gravioli (ja używam nazwy guanabana, bo tak się ta roślina nazywa tu gdzie meszkam). A okazuje się, że jednak temat wykorzystania jej do leczenia raka nie został porzucony. Jednak nie widziałam żadnego badania które sprawdzałoby interakcję gravioli z lekami antyhormonalnymi, więc byłabym ostrożna. Ta roślina zawiera bardzo silne alkaloidy

Lela2021 (offline)

Post #2

25-05-2022 - 08:18:50

okolice Wrocławia 

Braja, wiem, wiem, że nawet jeśli to roślina z dużym potencjałem przeciwrakowym, to biorąc jakiekolwiek leki hormonalne może wchodzić w interakcje. Nie używam gravioli i nie będę jej używać. Pytałam o nią i Tomasza i Panią Doktor w Ekspert radzi i nie ma badań na ten temat, więc nie biorę. Ja jestem bardzo ostrożna w temacie leków i suplementów i bez potwierdzenia lekarza niczego nigdy na własną rękę nie wezmę. Dzięki Braja za zainteresowanie.
Pozdrawiam

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Barbara01 (offline)

Post #3

07-08-2022 - 16:59:37

niemcy 

inhibitor aromatazy,witam wszystkich, mam pytanko biore letrozol przy raku pos.(+2) HER2-neu-Receptor;(+1) jakie zastepcze hormony moglabym brac, dziekuje z gory za odpowiedz jest dla mnie to bardzo wazne.

Tomasz. (offline)

Post #4

07-08-2022 - 17:24:03

Pruszków 

Barbara01
inhibitor aromatazy,witam wszystkich, mam pytanko biore letrozol przy raku pos.(+2) HER2-neu-Receptor;(+1) jakie zastepcze hormony moglabym brac, dziekuje z gory za odpowiedz jest dla mnie to bardzo wazne.
Co masz na myśli w zwrocie "zastępcze hormony"?

Barbara01 (offline)

Post #5

07-08-2022 - 17:30:10

niemcy 

mam na mysli zamiennik

Tomasz. (offline)

Post #6

07-08-2022 - 19:23:33

Pruszków 

Są 3 inhibitory. Letrozol, anastrozol i exemestan. Dwa pierwsze są niesterydowe, trzeci sterydowy. Ten trzeci jest uznawany za mocniejszy w sile działania. Ale nie ma dużych różnic.

Barbara01 (offline)

Post #7

11-08-2022 - 09:05:17

niemcy 

Witam wszystkich,Panie Tomaszu przepraszam za te pytania ale rozwazam rozne obcje,i czasem mam juz dosc terapi.Otoz rak hormonozalezny z przerzutami do watroby pos(+2)HER2-neu-Rezeptor;neg(+(1) bylam leczona ibranze po 2 latach przestalo dzialac i powiekszyly sie zmiany do prawie 5 cm a bylo ich 3 i 2 male 0,8, skierowano mnie na chemioembolizacje, wszystko bylo ok 8 mies, bylam wczoraj na rezonansie magnetycznym i okazalo sie ze tamte maja martwice, ale pokazaly sie nowe zmiany na jednym placie ( jest ich troche, nie wiem ile) czyli jakas wznowa, nie ma przerzutow w innych czesciach organizmu, to jest plus,wyniki watroby sa katostrofichne Gama-GT 478,GOT 162,Alka.Phospahates 340, markerCA 15-3 103, katastrofa !!! rozne mam mysli, nie wiem co bedzie,czy przy takich wynikach moga mi dac chemie w tabletkach (rybocyklib ) tak szczerze mam dosc tej chemi w tabletkach,sa jakies inne mozliwosci ? prosze o jakies info, acha biore caly czas letrozol. dziekuje za wszystko

Tomasz. (offline)

Post #8

11-08-2022 - 17:43:32

Pruszków 

Zamiast letrozolu Faslodex. Chemia tabletkowa jest najlepsza. Polecam terapię metronomiczna. Pisał gdzieś o niej. Jest do przyszłej miedź na urlopie w górach. Odpowiem po powrocie lub ktoś mnie zastąpi.

Barbara01 (offline)

Post #9

11-08-2022 - 20:18:47

niemcy 

Dziekuje za odpis, w czwartek ide do onki porozmawiam z nia, mieszkam w niemczech moze dostane ta terapie metronomiczna, czytalam o niej i musze przyznac ze jest interesujaca.Na niemieckich stronach pisza troche wiecej o tej terapi.Martwia mnie tylko wyniki watroby,one sa podwyzszone od tego czasu jak mialam chemioembolizacje,i nie chca spadac.Chyba to skutek uboczny.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 459
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022