Inhibitory aromatazy

Wysłane przez Amazonki.net 

braja (offline)

Post #1

25-05-2022 - 05:18:33

Lela, dzięki za przypomnienie o gravioli! Od dawna nie przyglądałam się tematowi ponieważ było dawno temu badanie kliniczne które przerwano ze względu na poważne skutki uboczne ekstraktu z gravioli (ja używam nazwy guanabana, bo tak się ta roślina nazywa tu gdzie meszkam). A okazuje się, że jednak temat wykorzystania jej do leczenia raka nie został porzucony. Jednak nie widziałam żadnego badania które sprawdzałoby interakcję gravioli z lekami antyhormonalnymi, więc byłabym ostrożna. Ta roślina zawiera bardzo silne alkaloidy

Lela2021 (offline)

Post #2

25-05-2022 - 08:18:50

okolice Wrocławia 

Braja, wiem, wiem, że nawet jeśli to roślina z dużym potencjałem przeciwrakowym, to biorąc jakiekolwiek leki hormonalne może wchodzić w interakcje. Nie używam gravioli i nie będę jej używać. Pytałam o nią i Tomasza i Panią Doktor w Ekspert radzi i nie ma badań na ten temat, więc nie biorę. Ja jestem bardzo ostrożna w temacie leków i suplementów i bez potwierdzenia lekarza niczego nigdy na własną rękę nie wezmę. Dzięki Braja za zainteresowanie.
Pozdrawiam

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Barbara01 (offline)

Post #3

07-08-2022 - 16:59:37

niemcy 

inhibitor aromatazy,witam wszystkich, mam pytanko biore letrozol przy raku pos.(+2) HER2-neu-Receptor;(+1) jakie zastepcze hormony moglabym brac, dziekuje z gory za odpowiedz jest dla mnie to bardzo wazne.

Tomasz. (offline)

Post #4

07-08-2022 - 17:24:03

Pruszków 

Barbara01
inhibitor aromatazy,witam wszystkich, mam pytanko biore letrozol przy raku pos.(+2) HER2-neu-Receptor;(+1) jakie zastepcze hormony moglabym brac, dziekuje z gory za odpowiedz jest dla mnie to bardzo wazne.
Co masz na myśli w zwrocie "zastępcze hormony"?

Barbara01 (offline)

Post #5

07-08-2022 - 17:30:10

niemcy 

mam na mysli zamiennik

Tomasz. (offline)

Post #6

07-08-2022 - 19:23:33

Pruszków 

Są 3 inhibitory. Letrozol, anastrozol i exemestan. Dwa pierwsze są niesterydowe, trzeci sterydowy. Ten trzeci jest uznawany za mocniejszy w sile działania. Ale nie ma dużych różnic.

Barbara01 (offline)

Post #7

11-08-2022 - 09:05:17

niemcy 

Witam wszystkich,Panie Tomaszu przepraszam za te pytania ale rozwazam rozne obcje,i czasem mam juz dosc terapi.Otoz rak hormonozalezny z przerzutami do watroby pos(+2)HER2-neu-Rezeptor;neg(+(1) bylam leczona ibranze po 2 latach przestalo dzialac i powiekszyly sie zmiany do prawie 5 cm a bylo ich 3 i 2 male 0,8, skierowano mnie na chemioembolizacje, wszystko bylo ok 8 mies, bylam wczoraj na rezonansie magnetycznym i okazalo sie ze tamte maja martwice, ale pokazaly sie nowe zmiany na jednym placie ( jest ich troche, nie wiem ile) czyli jakas wznowa, nie ma przerzutow w innych czesciach organizmu, to jest plus,wyniki watroby sa katostrofichne Gama-GT 478,GOT 162,Alka.Phospahates 340, markerCA 15-3 103, katastrofa !!! rozne mam mysli, nie wiem co bedzie,czy przy takich wynikach moga mi dac chemie w tabletkach (rybocyklib ) tak szczerze mam dosc tej chemi w tabletkach,sa jakies inne mozliwosci ? prosze o jakies info, acha biore caly czas letrozol. dziekuje za wszystko

Tomasz. (offline)

Post #8

11-08-2022 - 17:43:32

Pruszków 

Zamiast letrozolu Faslodex. Chemia tabletkowa jest najlepsza. Polecam terapię metronomiczna. Pisał gdzieś o niej. Jest do przyszłej miedź na urlopie w górach. Odpowiem po powrocie lub ktoś mnie zastąpi.

Barbara01 (offline)

Post #9

11-08-2022 - 20:18:47

niemcy 

Dziekuje za odpis, w czwartek ide do onki porozmawiam z nia, mieszkam w niemczech moze dostane ta terapie metronomiczna, czytalam o niej i musze przyznac ze jest interesujaca.Na niemieckich stronach pisza troche wiecej o tej terapi.Martwia mnie tylko wyniki watroby,one sa podwyzszone od tego czasu jak mialam chemioembolizacje,i nie chca spadac.Chyba to skutek uboczny.

Tomasz. (offline)

Post #10

12-08-2022 - 20:27:19

Pruszków 

Barbara01
Dziekuje za odpis, w czwartek ide do onki porozmawiam z nia, mieszkam w niemczech moze dostane ta terapie metronomiczna, czytalam o niej i musze przyznac ze jest interesujaca.Na niemieckich stronach pisza troche wiecej o tej terapi.Martwia mnie tylko wyniki watroby,one sa podwyzszone od tego czasu jak mialam chemioembolizacje,i nie chca spadac.Chyba to skutek uboczny.
W Polsce najczęściej stosuje się następujące leczenie metronomiczne:. Endoxan (cyklofosfamid) 50 mg codziennie. Xeloda (kapecytabina) 1000-1500 mg codziennie (bez przerw!). Navelbine (winorelbina) 120-160 mg na tydzień (dni ustala lekarz). Do tego Faslodex (fulwestrant- jeśli tylko nie był stosowany wcześniej). Jest skuteczna tam, gdzie cykliby straciły skuteczność, ale i odwrotnie- gdy od terapii metronomicznej przechodzi się na cykliby. Ważne, aby nie cudować z Xelodą. Są ośrodki, gdzie leczy się Xelodą solo, 4000 mg przez 14 dni i 7 dni przerwy. Dawka 1500 a nawet 1000 mg podawana codziennie ma mniejsze działania niepożądane (zespół ręka-stopa) a taką samą skuteczność.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 413
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022