Inhibitory aromatazy

Wysłane przez Amazonki.net 

jola1963 (offline)

Post #1

12-04-2011 - 10:10:57

Dziekuje Drogie Forumowiczki za radysmiling smiley) zmienilam onkologa i biore drugi tydzien Arimidex....ale stawy mi siadaja...zoladek caly czas boli.. nic nie moge jesc... ta sama historia co z Tamoxyfenem. Mam ochote rzucic te tabletki i spokojnie sobie zyc....

jola1963 (offline)

Post #2

12-04-2011 - 15:41:41

jeszcze na dodatek mam nieżyt zoladka ...wiecie moze Panie czy zamiast hormonow w tabeltkach sa moze zastrzyki, plastry?

Al_la (offline)

Post #3

13-04-2011 - 20:38:22

k/Warszawy 

Plastrów nie ma. W zastrzykach jest Faslodex i Lucrin.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

BeataM (offline)

Post #4

10-05-2011 - 09:22:32

Półtora miesiąca temu samodzielnie i przed czasem (pół roku) zakończyłam branie letrozolu pod różnymi nazwami i postaciami. Uboczne dolegliwości już nieźle dawały mi w kość... rozmowa z onkiem rozwiała jakiekolwiek nadzieje na przedłużenie refundowanej hormonoterapii powyżej 5 lat, w październiku minie pełne 5 lat.
I parę dni temu pojawiło się coś na kształt miesiączki zly , typowe samopoczucie, niewielkie efekty... po 4 dniach przeszło. Czy któraś z Was miała coś podobnego? pytam, bo w świetle mojej jesiennej operacji i przygody z torbielą na jajniku mam w głowie same znaki zapytania... ale jakoś tak wewnętrznie czuję spokój w odróżnieniu od poprzedniej sytuacji i wcale, a wcale nie chce mi się teraz iść do gina , choć w tym kwartale wybiorę się uśmiech

na Forum od 17 lipca 2006r.

Perełka (offline)

Post #5

11-05-2011 - 15:02:05

Beatko wczoraj byłam na badaniach kontrolnych i mnie gin-onk na każdej wizycie powtarza, że gdyby pojawiło się choćby najmniejsze plamienie to mam natychmiast się do niego zgłosić.
Sa dziewczyny, które miesiączkują podczas hormonoterapii i jest wszystko w porządku i ich lekarze nie widzą w tm problemu. Nie wiem od czego to jest uzależnione. Czy od wieku pacjentki czy od innych czynników. Ja bym chyba na twoim miejscu wybrała się do gina.

BeataM (offline)

Post #6

11-05-2011 - 19:07:25

Perełko, wprawdzie wszystko wróciło do normy, nic już się nie dzieje, to jednak idę jutro do gina, który mnie jesienią operował i chyba jako jedyny widział mojej jajniki bezpośrednio i z bliska chichot niech mnie zbada i wypowie się. Może to nic wielkiego, ale wiadomix, trza pilnować. I marker muszę zrobić.

na Forum od 17 lipca 2006r.

Tola (offline)

Post #7

02-06-2011 - 21:32:35

Chojnice 

Przenoszę się z wątku o tamoxifenie tutaj. Byłam dziś u onka i po kilkunastominutowym targowaniu zmienił mi tamox na arimidex. Motał,motał,że to lek drugiego wyboru i że nie wiadomo co mnie jeszcze czeka i póżniej nie będzie czym leczyć. O zamianę poprosiłam bo mam zmiany na rogówkach obu oczu(plamki),działanie uboczne tamoxifenu. Na szczęście umiejscowione obwodowo i nie upośledzają mi widzenia,ale jakby powstały na żrenicy to byłoby kiepsko. Co prawda powiedział,że jestem pierwszą pacjentką ,która zgłasza takie działanie uboczne i skąd wiem ,że to to. Skoro w ulotce piszą ,że może dojść do uszkodzenia rogówki to musiały być takie przypadki. Okulistka nie znalazła innej przyczyny. W końcu powiedziałam mu,że w takim razie nie będę nic brała bo wolę żyć krócej a normalnie i nie mam zamiaru oślepnąć .Nie rozumię czemu tak się upierał. Chyba chodzi o kasę,bo arimidex jest znacznie droższy od tamoxu.załamka

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

Tola (offline)

Post #8

05-06-2011 - 10:29:38

Chojnice 

Dziś już jestem pewna,że chodziło o koszt leczenia.Wczoraj na onet.pl był artykuł,,NFZ oszczędza na pacjentach chorych na raka" i tam napisali,że woj.pomorskie ma z Funduszu najmniejsze środki ze wszystkich województw na leczenie onkologicznesmiling smiley)))))

joasia (offline)

Post #9

06-07-2011 - 23:37:26

Hej dziewczyny!
Wstyd się przyznać, ale dopiero dziś, prawie po roku brania Lametty doczytałam się ciekawej rzeczy. Poszperałam w interncie i okazuje się, że nie tylko to dotyczy Lametty, ale i innych leków z tej grupy (inhibitory aromatazy).
Otóż w opisie skutków ubocznych, w dziale "zaburzenia układu nerwowego" napisane jest, że niezbyt często skutkiem ubocznym są
zaburzenia pamięci.
Wiele dziewczyn narzeka na forum na brak pamięci, ja również mam z tym wielki problem. Jako przyczynę podaje się chemioterapię. Być może tak jest. Ale nie jest to najwyraźniej jednyna przyczyna naszych problemów z pamięcią.
Myslę, ze dobrze o tym... pamietać chichot
Buziaki... buzki
hihi o buziakach nie zapomniałam duży uśmiech

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

joasia (offline)

Post #10

07-07-2011 - 00:10:20

ale zapomniałam, że dziś miałam odebrać, tak wyczekiwaną kartę parkingową... ! rotfl
[ps... i z czego ja się tak śmieję? niedowiarek]

mag_dag (offline)

Post #11

07-07-2011 - 10:09:37

Sosnowiec 

hehe, joasiu, do listy sprawców zaburzeń pamięci ja bym dodała jeszcze jedną: przybywa nam lat język
... i bardzo dobrze chichot

P.S. ja mogę zwalać tylko na chemię - na tym skończyłam leczenie, a pisząc ten post miałam problem z przypomnieniem sobie słowa "sprawcy"
przewraca_oczy

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

danka58 (offline)

Post #12

18-07-2011 - 15:45:31

k/Gniezna 

A ja się dziwię dlaczego muszę brać bilobil na poprawę pamięci. Od 2 lat biorę arimidexniezdecydowany

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

1kara (offline)

Post #13

08-09-2011 - 11:28:00

Napiszcie miłe panie czy wam lekarz zaproponował skończenie leczenia hormonalnego po trzech latach.Po rocznej kuracji Tamoksifenem dostałam Atrozol / po następnym roku zmiana na Egistrozol/ i zaczęły się bóle kości zwłaszcza dłoni / doszło do zwyrodnień/ .Jestem dokładnie trzy lata w leczeniu i onkolog zaproponował mi ze względu na ból zakończenie leczenia .Oczywiście to miała być moja decyzja .Nie podjęłam jej i dostałam dalszą receptę ale myślę że takie podejście do pacjenta któremu najpierw mówi się o konieczności leczenia przez 5 lat jest trochę nie w porządku.Oszczędności na lekach to jedno a pacjent to chyba co innego.Bóle łagodzę sobie środkami przeciwbólowymi i jakoś prosperuję , więc co robić.Chyba trzeba łykać i do przodu , nie dać się zbyć.papa

Tola (offline)

Post #14

08-09-2011 - 15:37:22

Chojnice 

Jak sama piszesz lekarz decyzję zostawił Tobie bo sam takiej nie może podjąć. Myślę,że lepiej trochę pocierp ale nie rezygnuj z leczenia. Natomiast nie sądzę żeby po lekach doszło do zmian zwyrodnieniowych. Na zwyrodnienia lepiej niż leki p/bólowe pomagają ćwiczenia. Poszukaj w necie jak wykonywać ćwiczenia na bolące Cię stawy i ćwicz. Ja Arimidex przyjmuję czwarty miesiąc .Rano bolą mnie stawy biodrowe( bolały mnie też czasami wcześniej).Pierwsze co robię po wstaniu to mycie ,ubieram się i lecę z psem na siusianie(z czwrtego piętra).Trochę pochodzimy i jak wrócę to już bólu prawie nie mam. Ruch robi swoje. Pozdrawiam.

amado (offline)

Post #15

08-09-2011 - 16:51:11

teraz lekarze zaczęli dbać o "komfort życia", także jak sporo narzekamy, że boli, że ciężko, że mamy dosyć, dają możliwość wyboru, czy chcemy łykać dalej czy nie;
zalecenia są na 5 lat, a niektórzy mówią (prowadzą badania), że nawet dłużej warto

1kara (offline)

Post #16

09-09-2011 - 13:55:15

Dzięki za radę.Zdecydowałam się od razu na dalsze łykanie pastyleczek .Ćwiczenia też sobie zaordynowałam sama , raz jest gorzej raz lepiej .Środki p/bólowe zaordynował mi reumatolog i jakoś leci.Dużo staram się robić na działce tak że nie tylko zdaję się na farmakologię.Pozytywne myślenie też swoje robi a z pieskiem też latam i bardzo to lubię.forumowicz

ira (offline)

Post #17

09-09-2011 - 14:08:42

Pabianice 

Mnie lekarka mówiła, że w Polsce leczenie trwa 5 lat, w innych krajach 8, a jeszcze w innych 3.

alunia13 (offline)

Post #18

08-11-2011 - 12:06:28

Witam.Dopiero zaczynam brać tabletki a juz mnie wszystko boli.Dwa miesiace brałam armideks ale mnie bolały stawy,zmieniono mi na lamette ale to wyszło jak z deszczu pod rynnę,jest jeszcze gorzej oprócz stawów doszłedł ból mięśni.nie wiem jak sobie z tym radzić.Pomóżcie.Ja dopiero zaczynam brac te tabletki a gdzie tu 5 lat.Jak sobie z tym radzicie.Czy znów zmienic tabletki.

danka58 (offline)

Post #19

08-11-2011 - 13:40:46

k/Gniezna 

Biorę arimidex i przyznam, że moje bóle pojawiaja sie i znikają. Bola mnie kości ok tygodnia i np 2 m-ce spokoju i znow to samo. Co do udzerzeń gorąca to zauwazyłam, że mniejsze mam jak przyjmuje tabletkę na czczo. Wypraktykowalam to na sobie juz wiele razy i tak faktycznie sie dzieje. Ale czy to ma jakichs wiekszy wplyw to nie wiem. Może myśli

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

mycha (offline)

Post #20

09-11-2011 - 18:19:20

Ja też łykam Arimidex , już mineło 2-lata czuję się w miarę dobrze czasami rano jak wstaję to chodzę jak robot przez kilka minut /sztywne stawy,bolące mięśnie/-ale to pryszcz do tego co było jak łykałam Tamoksifen,wybuchy gorąca sporadycznie.Tabletkę łykam rano na czczo.uśmiech

Tola (offline)

Post #21

09-11-2011 - 19:19:46

Chojnice 

Ja przez półtora roku byłam na Tamoxifenie-ciągłe uderzenia gorąca,poty w dzień i w nocy,bóle głowy i uszkodzenie rogówek obu oczu(plamki na rogówkach) .Teraz pół roku przyjmuję Arimidex. Uderzenia gorąca i pocenie bardzo rzadko,bóle głowy ustąpiły,dolegliwości ze strony oczu przeszły. Ale coś za coś. Rano też mam sztywne i nieco obolałe stawy,mija jak się rozruszam. Zdecydowanie wolę to niż poprzednie dolegliwości.

alunia13 (offline)

Post #22

10-11-2011 - 10:33:39

Dzięki za podpowiedzi.Spróbuje brać na czczo chociaż już biorę eutyrox i nie wiem czy to nie bedzię ze sobą kolidować.Jeszcze mam pytanie kiedy miałyscie robione i jakie pierwsze badania po mastoktomii.Ja operacje mialam w grudniu teraz minie rok a lekarz na kontroli po radio nic mi nie zalecil kazał się zglosić za 3miesiące.A może jakieś podpowiedzi co powinnam sobie zrobic bo jestem strasznie pogubiona.Jak się wspomagacie oprócz leków?Mam słabe wyniki leukocytow (2,5-3),a nic nie biorę na ich podniesienie.W czasie chemii dostawałam zastrzyki Zarzio.

lulu (offline)

Post #23

10-11-2011 - 10:42:38

k/Kwidzyna 

Rób sobie świeże soki z marchewki, selera, buraczków, do tego jedz natkę pietruszki. To naprawdę działa. Ja nie mam na ogół kłopotów z krwią, ale mój brat jest cały czas na chemii i odpuścił sobie te soczki i zaraz wyniki mu poleciały. Nawet miał przesuniętą chemię.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mycha (offline)

Post #24

10-11-2011 - 10:55:30

Ja do Arimidexu łykam jeszcze Calcium Vitrum 1250 mg żeby uzupełnić wapń /Arimidex go wypłukuje/,tak zaleciła mi moja onko.Jak zrobiłam sobie przerwę w połykaniu calcium to powróciły mocne dolegliwości bólowe stawów -głównie nadgarstki,takie że w nocy urażała mnie nawet kołdra,teraz łykam regularnie 1xdz do tego nabiał i jest super stawy nie bolą.oczko a badania to po roku od operacji kompleksowe pobyt 1-dniowy na oddzialesmiling smiley

alunia13 (offline)

Post #25

11-11-2011 - 10:18:21

Witam.Brałam sok z buraka jak byłam na chemii bo tak podpowiadały te panie z którymi leżałam na chemii,a mimo to leukocyty i tak caly czas słabe teraz przerwalam picie ale zaraz sobie zrobie i wprowadzę to systematycznie.Dzieki za wsparcie.Jak dobrze was mieć i jest się do kogo odezwac. pociesza
Teraz nie wiem czy dobrze zrobilam zmieniając armidex na lamettę bo większość z was ma armidex?,bo jak czytałam skutki uboczne lametty to sa o wiele gorsze .Zycze miłego wekedu.

diar3 (offline)

Post #26

11-11-2011 - 17:03:56

Alunia13, leukocyty obniżają się po Eutyroxie i tutaj sok z buraków niewiele pomoże...

alunia13 (offline)

Post #27

15-11-2011 - 21:05:41

Witam.Za parę dni mam endo.. to się go zapytam.Te ciagłe bóle i uderzenia gąrąca to trzeba cały czas z tym walczyć?Jak sobie dajecie rade?

joasia (offline)

Post #28

15-11-2011 - 23:29:37

alunia13 , ja też biorę Lamettę od prawie 1,5 roku i nic innego wcześniej nie brałam.
Dolegliwości jakie mam to:
- bóle mięśni i stawów
- ból i pieczenie oczu, zaczerwienienie gałek ocznych, łzawienie
- łysienie
- kłopoty z pamięcią
- tycie
- uderzenia gorąca

Pierwsze dwie dolegliwości są dla mnie najbardziej up..we, ale tak jak dziewczyny pisały wyżej - nasilają się co ok 2 miesiące i wtedy najbardziej są dokuczliwe przez jakieś 10 dni. Potem objawy są mniejsze i da się z tym żyć, choć nie znikają tak zupełnie.
Uderzenia gorąca mam 2-4 razy dziennie i się przyzwyczaiłam, staram się nie zwracać na to uwagi, chwilę przeczekuję i jest OK.
Łysienie, tycie i pamięć... no cóż walczę z tym jak mogę i częściowo się udaje.
Wg mnie Lametta nie jest taka najgorsza, choc fakt - nie mam porównania... boję się jednak zmieniać w obawie, że z innym lekiem może byc gorzej.
Ale oczywiście rady i sugestie - mile widziane buzki

alunia13 (offline)

Post #29

17-11-2011 - 19:09:53

Witam joasia.Dużo mi pomogłaś ,bo ja w tym wszystkim jeszcze się gubie.Dzis byłam u gin.i narazie wszystko jest ok..A mój onko.. powiedział żebym zgłosiła się za 3 miesiace to zobaczy co mi może dać za badania kontrolne bo jak byłam na kontroli po radio.to powiedziala ze narazie nic mi sie nie należy.Jak tu sie mamy leczyć skoro lekarz tak cię traktuje?NFZ nie ma pięniędzy.

alunia13 (offline)

Post #30

18-11-2011 - 20:43:39

joasia o co chodzi z ta karta parkingowa?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 517
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022