Hormonoterapia - rozmowy ogólne

Wysłane przez ady 

lopuszek76 (offline)

Post #1

18-11-2021 - 18:35:32

I spory guz i węzły zajęte. Dziękuję Panie Tomaszu za uspokojenie ,ze leczenie jest właściwe.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #2

23-11-2021 - 06:33:03

Józefosław  

Tomaszu, byłam prywatnie u dwóch onkologów, dr. Lemańska i dr. Kufel. Mój lekarz prowadzący, to dr. Mazur. Nie bardzo wiem, gdzie jeszcze miałabym się udać i w zasadzie, po co? Żeby wyjaśnić to R1 z operacji? Kurcze, to było prawie 7 lat temu. Poza tym po pół roku od oszczędzającej zrobiłam obustronną mastektomie z rekonstrukcją. Nie rozumiem, dlaczego lekarze nie reagowali na te pooperacyjne wyniki. Dlaczego od razu nie proponowali docinki czy mastektomii.

Tomasz. (offline)

Post #3

24-11-2021 - 22:44:23

Pruszków 

Dziś nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Ja dałem przykład onkologa prywatnie z uwagi na kontynuację leczenia antyhormonami. Wszystkie chore u których jest włączana hormonoterapia pooperacyjna (adiuwantowa) nie mają z samego załozenia raka. Antyhormony są wartościową opcją dla wszystkich raków luminalnych, a leczenie przedłuzone ma największe wskazania gdy są przerzuty do węzłów wartowniczych lub jest reoperacja lub coś poszło nie tak, jak powinno.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #4

25-11-2021 - 06:49:17

Józefosław  

Dziękuję za odpowiedź. Ja z dr. Kufel, a wcześniej Lemańską konsultowałam się właśnie w temacie przedłużania hormonów. Mam wrażenie jednak, że żadna z nich, przynajmniej na początku, nie zwróciła uwagi na te R1 z operacji oszczędzającej, co mnie nie ukrywam wkurza. A najbardziej jestem wkurzona tym, że dr. Mazur po operacji, widząc R1 nawet się o tym nie wspomniał. Miałam podczas tej operacji radioterapię. Może chociaż to na plus.

monika72 (offline)

Post #5

29-06-2022 - 14:07:22

Witam, pytanie do Pana Tomasza . Z histopatu po operacji : rak przewodowy inwazyjny G1, luminalny A oraz rak wewnątrzprzewodowy DCIS LG ICD-O 8500/2. Rak inwazyjny stanowi 90% utkania , DCIS 10 %.
ER (2+) 90%, PR (3+) 95% , KI67 - 8%
Marginesy : najwęższy 6mm (górny), angioinwazji i neuroinwazji nie uwidoczniono.
Węzły bez przerzutów 0/3
Biorę tamoksifen, co 28 dni zastrzyk Reseliego i obecnie radioterapia 20 naświetleń na pierś.
Pani Doktor powiedziała, że po radio wlew z kwasu zabezpieczający przed przerzutami do kości i osteoporozą. Wlew raz na pół roku.
Powiedziała, że to moja decyzja, ale Ona by skorzystała na moim miejscu. Mam prośbę do Pana Tomasza, proszę podpowiedzieć co do skuteczności tych wlewów w moim przypadku.

Tomasz. (offline)

Post #6

29-06-2022 - 17:58:13

Pruszków 

Przy stosowaniu obecnych antyhormonów wlewy są zbędne poza jednym przypadkiem- jest obecna osteoporoza. Wykonałbym badanie denstytometryczne i od tego uzależniał decyzję.

monika72 (offline)

Post #7

30-06-2022 - 08:19:20

Dziękuję bardzo za odpowiedź, zapytam lekarza o to badanie.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 506
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022