Hormonoterapia - rozmowy ogólne

Wysłane przez ady 

maja60 (offline)

Post #1

06-08-2014 - 22:08:33

Anglia 

dzieki dziewczyny caluski dla was wszystkich bez was bylo by bardzo zle pabuzki

jestem , bo chce !

airam (offline)

Post #2

07-08-2014 - 18:03:26

słotwina 

Witajcie. Dawno nie pisałam, kiedy brałam tamosia puchły mi nogi, lekarz stwierdził niedroznośc zył, łykałam podwójną dawke diohespan max, nosiłam uciskowe podkolanówki, kiedy onka zmieniła mi tamosia na apo- nastrol, nogi przestały mi puchnąć.

dana23 (offline)

Post #3

07-08-2014 - 19:04:29

Gdańsk, Saarbruecken 

Airam, dobrze, że znalazło się rozwiązanie. Buziaczki! buzki

bunia (offline)

Post #4

07-08-2014 - 21:13:53

jak tak tutaj czytam różnych komentarzy to zazdroszczę Wam kobitki tych wspaniałych lekarzy... ja mojej pani onkolog co wizyta (przeszło 2 lata) skarżyłam się na wręcz dokuczające i nie pozwalające normalnie funkcjonować WYBUCHY GORĄCA moody smiley żeby chociaż zasugerowała, by zmienić lek na inny... po prostu stwierdziła, że tak już jest przy tych tabletkach i koniec tematu a ja nadal musiałam się męczyć z moją przypadłością, zatruwającą mi skutecznie życie wnerwiony
Na szczęście odkąd wrócił mi okres te napady trochę jakby zelżały... ale pani doktor niestety w niczym mi nie pomogła nie

ofta (offline)

Post #5

08-08-2014 - 15:17:04

bezradnyWitam ,za dwa tygodnie zaczynam atrozol,bo mam żylaki -jak znosicie go?Kto bierze proszę o informacje

Al_la (offline)

Post #6

08-08-2014 - 15:21:52

k/Warszawy 

Ofta, tutaj znajdziesz dziewczyny, które są leczone Atrozolem [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

sasky7 (offline)

Post #7

09-08-2014 - 00:09:23

Warszawa 

Gizi
Ja łykam Ostercal 1250 D. (...)

Mądrego to i dobrze posłuchać.
Przeczytawszy-zakupiwszy-łykawszy i ... jest zdecydowanie lepiej uśmiech
Dzięki za podpowiedź.

P.s. masz coś może "w apteczce" na gruchoczące stawy kolanowe? Jakbym woreczki ze strzykającymi kamykami tam nosiła oczko
Wielki buziak z Hrvatskiej buzki

Gizi (offline)

Post #8

09-08-2014 - 17:12:23

Warszawa 

Sasky, Ty mnie wykończysz dziewczyno. brawoZnowu rozbudzą się moje marzenia o wyjeździe. Miłego pobytu.
A namiary na wapń to nie moja zasługa. Ja tylko przypomniałam temat.

Niestety z gruchocącymi kolanami nie mam praktyki - jeszcze.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

sasky7 (offline)

Post #9

10-08-2014 - 00:15:43

Warszawa 

Gizi
(...)Znowu rozbudzą się moje marzenia o wyjeździe (...)

Gizi, ja tu mogę spędzić resztę życia uśmiech
Same plusy.
Nawet całe noce przesypiam - jak kiedyś.

Dziś poszłam nawet na plażę ... porobić zdjęcia Moim Chłopakom. I nawet nogi pomoczyłam. Nie mam stroju z kieszonką na protezę, a w ten poprzedni ... ledwo się mieszczę chichot więc z pływania nici. Ale nic to!

P.s. wracając do tematu: tylko skąd bym tu brała recepty na Tamoxifen?oczko

joakil (offline)

Post #10

10-08-2014 - 16:33:14

Pomiechówek 

Sasky, olej kieszonkę. Ja chodziłam bez protezy i totalnie to olewałam. A tak przy okazji, to chyba nikt na to nie zwracał uwagi. Ja nic nie widziałam. chichot a pływanie w Adriatyku jest the best

Gizi (offline)

Post #11

10-08-2014 - 19:13:03

Warszawa 

Sasky, nie wiem gdzie dokładnie jesteś, ale ja znalazła bym sobie jakąś własną plaże i zasuwała bez niczego. Tzn. bez góry.
Albo wypożycz rowerek, pomknij gdzieś w głąb Adrii, zdejmij wszystko i ciesz się wolnością. To super uczucie. A kto Ci zabroni?

nutka (offline)

Post #12

17-08-2014 - 16:54:13

Dziewczyny suplementujące się Vit D3 i wapniem proszę o zainteresowaniem się Vit K2. To ona spowoduje, że wapń będzie odkładał się w kościach i zębach a nie tworzył złogów w mało pożądanych miejscach. Ja również rozpoczęłam suplementację i wyczytałam, że należy jeszcze wziąć pod uwagę właśnie Vit K2 a także Vit A.
[naturopatia-sanatum.blogspot.com]

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Gizi (offline)

Post #13

17-08-2014 - 18:14:04

Warszawa 

Nutka, tam jest jeszcze drugi artykuł omawiający zależność przyjmowania dużych dawek wapnia z vit D i jej bezpośredniego przełożenia na zachorowanie na raka piersi, a nawet wcześniejszy jej nawrót po chorobie. To teraz co mamy robić? Bo szczerze mówiąc zgłupiałam.
Przyjmować Vit D i wapń by zapobiegać osteoporozie, która nam zagraża z tytułu leków które bierzemy,
czy odstąpić od przyjmowania wapnia by nie prowokować losu i nie ściągać na siebie nawrotu choroby?
Jeden pozytywny wniosek wyniosłam z tych artykułów - warto przyjmować vit. K2, bo zapobiega zatorowości i to mi się bardzo podoba.

Dzięki za artykuł Nutka.duży uśmiech

dana23 (offline)

Post #14

17-08-2014 - 18:15:04

Gdańsk, Saarbruecken 

Nutko,dzięki za info kwiatek

nutka (offline)

Post #15

17-08-2014 - 18:48:04

[www.youtube.com] Tutaj w drugiej połowie wywiadu jest mowa o Vit K2 i jej znaczeniu.

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

ana00 (offline)

Post #16

26-08-2014 - 12:09:04

Ełk 

Witam kobietki.
A jak to jest ze stomatologiem w czasie hormonoterapii? Dodatkowo jeszcze herceptyna. Chodzi mi o usuniecie. Z tego co wiem to podczas chemioterapii nie można. Ja w lutym miałam ostatnią chemię. Mam wizytę na pazdziernik u dentysty i tak sie zastanawiam czy bez problemu bogę już pousuwac te moje "śliczne" korzonki hehe

Gizi (offline)

Post #17

26-08-2014 - 16:47:04

Warszawa 

Z tego co wiem to możesz usuwać. Jak masz wątpliwości to zawsze warto zrobić morfologię i spojrzeć na ilość płytek i białych. Dla pewności można zrobić koagulogram i zobaczyć czy czasy nie są wydłużone.

ana00 (offline)

Post #18

26-08-2014 - 17:45:06

Ełk 

W nastęopnym tyg mam zoladex to spytam od razu mojej onkolczki

Anna57 (offline)

Post #19

27-08-2014 - 15:52:20

Jarosław 

Pięć lat brałam Tamosia ,od grudnia mam Etruzil ......Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce ,aż do wczoraj .....niedowiarek
Przypomniałam sobie ....przed północą niedowiarek

To chyba już skleroza galopująca myślibezradny

ana00 (offline)

Post #20

27-08-2014 - 16:05:19

Ełk 

Anna i co wziełaś następnego dnia normalnie tabletkę, czy jak?
Ja to mam nastawiony budzik na 8 rano przypominający o tomosiu.
Gdy spytałam się swojej onki co zrobić gdy zapomnę wziąć tableteczkę to taką odpowiedz usłyszałam: " Nie zapomne, jestem młoda, mam dzieci, mam dla kogo zyc i nie zapomnę" Zastanawiam się co by było gdybym zapomniała. Wziąć wtedy jak mi się przypomnie czy pominąć i np następnego dnia wziąć normalnie?

nikulam (offline)

Post #21

27-08-2014 - 16:05:22

warszawa 

Jej Aniu serio przez tyle lat nie zapomniałaś? BRAWA dla Ciebie!!!!brawo Ja biorę od 1 maja tego rokusmiling smiley i już raz nie wziełam wcale a notorycznie biorę go później np. dziś powinnam ok. 10-tej a wziełam o 13 bo dopiero sobie przypomniałam bezradny

nikulam (offline)

Post #22

27-08-2014 - 16:16:32

warszawa 

Jeju ana00 przestarszya mnie odpowiedź Twojej onki, muszę jednak bardziej tego pilnować. Moja jakos "luźno" do tego podchodzi,rano to rano a nie np. równo 10-ta , zaproponowała też bym w ramach sprawdzenia czy głowa przestanie boleć nie brała go przez tydzień wcale(nie zrobiłam tego).

Anna57 (offline)

Post #23

27-08-2014 - 16:19:58

Jarosław 

Wzięłam o północy i to był błąd wnerwiony
Dopiero potem jak już wzięłam to przeczytałam w ulotce tongue sticking out smileyominięcie przyjęcia leku:"Jeżeli zbliża się przyjęcie dawki (np. pozostały 2 lub 3 godz.)należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć następną o stałej porze". Czyli powinnam pominąć i wziąć dopiero ranoniezdecydowany
Więc dzisiaj już tabletki nie brałam .Organizm jest "nasączony "jak gąbka ,więc brak tej jednej tabletki nie zrobi wielkich szkód.myśli

Jakiś chochlik wkradł się w literkę P

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-08-2014 - 16:22:20 przez Anna57.

debora48 (offline)

Post #24

27-08-2014 - 16:24:30

Kozienice 

Anna57, ja 3 lata brałam tamoxifen, a potem prawie 2 lata egistrozol. Myśle,że jak w pażdzierniku skończę 5 lat brania to mi tabletki odstawią, a ty piszesz, ze ktoś wspaniałomyślny z CO Ursynów po 5 latach zlecił Ci branie jeszcze 2 lata......może to i dobrzemyśli

zuzia1 (offline)

Post #25

27-08-2014 - 17:38:11

Gdańsk 

Mi zdarzyło się ze 2 x zapomnieć i dzięki podpowiedzi starszych stażem dziewczyn ustawiłam sobie przypominajkę w komórce.ok I tak codziennie o 14:30 gra melodyjka, że czas ciepło pomyśleć o panu T. chichot Jeden listek mam w pracy na biurku, jeden w torebce i jeden w domu. Tak więc zawsze o 14:30 jest pod ręką, bez względu na to gdzie jestem. I skończyły się problemy z zapominaniem.hura

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

Gizi (offline)

Post #26

27-08-2014 - 19:01:38

Warszawa 

Debora, witaj.
Ja mam Tamosia na 5 lat, a onka zapowiedziała mi że będę brać przez 10. meloman

debora48 (offline)

Post #27

27-08-2014 - 19:17:43

Kozienice 

Gizi, ty tamosia zaczęłaś brać od niedawna, jak będzie wszystko ok. tz nie będziesz miała przerostu endometrium to bierz jak najdłużej. Ja niestety co roku abrazja, endo wysokie, potem zmiana na egistrozol, niby zmalało o połowę, ale juz mi się znudziło na stare lata do tych ginów latać.
buzki

Gizi (offline)

Post #28

27-08-2014 - 20:24:23

Warszawa 

Jak ja Cię rozumiem. Mnie się też nie chce.
Mam jeszcze inny problem. Może to się wyda banalne. Nie mogę jeść słodyczy. Nie smakują mi - to najlepsza wersja.
Ale tak mi się te słodkości podobają. Chodzi mi o ciasta.
Jeśli widzę batoniki w sklepie to od razu mam mdłości. Nie mogę nawet przechodzić przy półkach ze słodyczami.
Dzisiaj rano zjadłam ciasto i mam mdłości. By się upewnić czy to na pewno po ciasteczkach zjadłam niedawno jeszcze troszeczkę. Efekt jest taki, że czuję się jak po AC.
Wszyscy jedzą ciasteczka, a ja nie mogę. Może to i zdrowe, ale też aspołeczne. niezdecydowany

Milka69 (offline)

Post #29

27-08-2014 - 20:42:30

Gizi strasznie Ci zazdroszczę tego lekkiego " wstrętu" do słodyczy. Ja niestety lubię wszystko a po powrocie do pracy to mam istny "ciąg" na słodkości co już po mnie widać. Ciekawe ile przytyję przez te 5 lat Tamosia, ale ciemno widzę utrzymanie obecnego rozmiaru a tak marzę o schudnięciu. W przypadku niejedzenia słodyczy to silna wola chyba została wycięta razem z guzkiem hi hi przewraca_oczy

lulu (offline)

Post #30

27-08-2014 - 20:52:50

k/Kwidzyna 

Gizi ciesz się z tego. Ja to taka oszustka jestem, idąc koło cukierni postanawiam, że nie kupię ciasteczka i dotrzymuję słowa. Przy następnej ciastkarni w nagrodę, że umię dotrzymać sobie danego słowa, kupuję dwa ciasteczka. Dobrze że mam taką pracę, że mogę to spalić. Czasem sobie tłumaczę, że słodycze nic nie dają, ale jakoś ciężko to pojmuję chichot. Dziś w nagrodę, że zjadłam tylko loda i sękacza, kupiłam sobie warkę strong. chichotchichotchichot

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-08-2014 - 20:53:50 przez lulu.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 412
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022