Hormonoterapia - rozmowy ogólne

Wysłane przez ady 

Kass (offline)

Post #1

20-01-2016 - 19:06:10

Blue, od eskpandoprotez sie juz odchodzi. Sa duzo twardsze/mniej elastyczne w dotyku i maja wieksze ryzyko uszkodzenia niz implanty silikonowe. Takze ja bym sie cieszyla, ze nie bedziesz miala ekspandoprotezy. smiling smiley Narkoza krotsza niz przy innych metodach rekonstrukcji, bo zabieg krotszy, bol mniejszy - i szybsze dochodzenie do siebie. Sama zobaczysz, ze bedziej lepiej, niz mogla bys sie spdziewac. smiling smiley

Marz (offline)

Post #2

20-01-2016 - 19:15:54

Warszawa 

Blue, a co dostałaś na sen? Chyba też będę musiała się upomnieć o jakieś piguły.

blue76 (offline)

Post #3

20-01-2016 - 20:15:58

Czaplinek 

Kass dzięki smiling smiley Może to i lepiej, fakt. W końcu cycol ma być mięciutki smiling smiley
Marz ja dostałam Zolpic. Podobno nie uzależnia. Biorę go tylko czasami, i to pół tabletki bo dosłownie nie minie 10 minut i już zasypiam smiling smiley Tak wiec łykam tabletkę jak już leżę w łóżku coby nie usnąć gdzieś w drodze do niego winking smiley

Kocham cię życie!...uparcie i skrycie...och życie kocham cię! kocham cię nad życie! ...

EwelinaWawa (offline)

Post #4

24-01-2016 - 11:52:31

cześć dziewczyny, jak długo od operacji oszczedzajacej - biopsji wezla wartowniczego otrzymalyscie leczenie hormonami? czy najpierw radioterapia a potem hormony, jak to u Was bylo? czekam narazie na wynik po operacji -histopat.

jano0244 (offline)

Post #5

25-01-2016 - 09:51:27

Mrągowo 

Do czasu uzyskania pełnych wyników histopatologicznych nie można wykluczyć konieczności chemioterapii, a ta ma pierwszeństwo przed hormono- i radioterapią. Z kolei hormono- i radioterapia może być wykonywana jednocześnie. Zwykle hormonoterapia rozpoczyna się przed radioterapią, lecz wynika to z powodów czysto technicznych. Leki hormonalne wypisuje lekarz, z receptą do apteki i mozna łykać praktycznie "od zaraz". W przypadku radioterapii pomimo posiadanego skierowania zazwyczaj trzeba poczekać nawet kilka tygodni na swoją kolejkę w Zakładzie Radioterapii.

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

iwusiak (offline)

Post #6

25-01-2016 - 17:20:11

Warszawa 

Ja również mam ogromne problemy ze snem,godzina 0.30 a ja jak na haju.wczoraj tak się zapomniałam,że chciałam odkurzacz włączyć :-) W aptece kupiłam jakieś ziołowe,dobry sen forte,ale słabo działa,wolę chyba metody bardziej naturalne ale czy m wytrzyma,wiekowo juz nie mlodzieniaszekB-) Oprócz tego te bole miesni,jakby mnie jakaś kobyla skopala,biorę magnez ale nie pomaga,nie wiem,może jakaś maść? Pomóżcie :-D

justynaanna (offline)

Post #7

26-01-2016 - 11:44:01

Hej Kobietki znacie jakiś sposób na pozbycie się nadmiaru wody z organizmy , od miesiaca chodze na siłownie ale nie widze efektów , biore tabletke Hydrominum i nic.Jak znacie jakis sposób podajcie jestem juz węższa niz dłuższa pozdrawiam

witam wszystkich pozdrawiam

doubleD (offline)

Post #8

26-01-2016 - 11:53:49

London 

zielona herbata i herbata z pokrzywy + kardio, ja akurat biegam. u mnie to dziala ale jak sie zasiedze pare dni to widze roznice ;-)

justynaanna (offline)

Post #9

26-01-2016 - 14:41:28

Dziekuje za odpowiedz ja biegam ale na siłowni na bieżni , myslałam ze pochodze miesiac i juz beda efekty ale chyba jeszcze poczekam sobie pozdrawiam serdecznie

witam wszystkich pozdrawiam

karina10 (offline)

Post #10

29-01-2016 - 19:02:57

Warszawa 

Dziewczynki, dostałyście, dostajecie jakieś skierowania na badania na wizytach kontrolnych?
Pytam, bo nie dostałam nic. Byłam 3 dni temu. Miesiąc temu zakończyłam radioterapię.
Poszłam sama zrobiłam sobie usg blizny, usg jamy brzusznej. Dziś odebrałam morfologię - lekko się podłamałam. Czekam jeszcze na markery.
Kupę kasy za to wszystko wywaliłam.
I tak sobie myślę, czy ja to muszę na własną rękę robić? Czy może chociaż ktoś, w sensie lekarz mógłby podpowiedzieć, co robić, jakie te badania?
Tak się czuję lekko pozostawiona sama sobie. Może to tak jest....?
W dodatku porobiły mi się torbiele na jajniku. Co kilka dni jestem w szpitalu na ostrym dyżurze, z bólu, bo może pękły. Robią usg i wypuszczają mnie.
Czekam na operację żeby je wyciąć. Nie nadążam się kłaść do szpitali w takim tempie to idzie.
Już mi do głowy przyszło, ze mam może jakieś przerzuty....
Doła mam.

Jutta (offline)

Post #11

29-01-2016 - 20:03:43

między Łodzią a Warszawą 

Mam za sobą dwie wizyty u radioterapeuty. Na drugiej dostałam skierowanie na mammografię (mamy prawo do jednej bezpłatnej na rok ). Kiedy miałas ostatnią?

lulu (offline)

Post #12

29-01-2016 - 20:15:48

k/Kwidzyna 

Jak to jedną bezpłatną, chyba tyle bezpłatnych ile lekarz uzna za potrzebne.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

karina10 (offline)

Post #13

29-01-2016 - 21:02:06

Warszawa 

Miałam w czerwcu ub.roku.

marzusia (offline)

Post #14

29-01-2016 - 22:41:16

Cieszyn 

ja też tylko na mammografię dostałam jak byłam w grudniu ,no a potem z własnej inicjatywy usg drugiej i blizny oraz brzucha co skończyło się kolejnym wydatkiem na tomograf,nie mówiąc już o straconych nerwach i 2-tygodniowym dole,z którego do tej pory nie mogę się wygrzebać

Jutta (offline)

Post #15

29-01-2016 - 23:05:18

między Łodzią a Warszawą 

Lulu, jedną raz w roku. Nie pamiętam, gdzies tu na forum widziałam takie wpisy, a poza tym tak też mówił mi doktor.
Jestem w dalszym ciągu pod opieką chemika. Dostaje herceptynę. Dlatego doktor od radio zapytał jakie badania miałam robione ostatnio. Nie chciał ich dublować. Ciekawe czy na następnej wizycie, dostanę jakies inne skierowania. myśli

lulu (offline)

Post #16

29-01-2016 - 23:37:57

k/Kwidzyna 

Ja po 4 AC miałam usg brzucha, prześwietlenie klatki piersiowej, ekg i echo serca, pewnie tyle, bo teraz hercie zaczęłam. Już onka zapowiedziała, że co trzecią hercię będę miała robione echo. No akurat w moim przypadku mammografia odpada (obustronna jestem), ale o usg to będę się upominać.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Wandka (offline)

Post #17

30-01-2016 - 00:31:52

Warszawa 

Ja jestem w programie badań klinicznych i po operacji, radioterapii została mi herceptyna (hormony nie wchodzą w rachubę - hormono niezależna). Program badań obejmuje co 4 cykle morfologię, ECHO i EKG. To wszystko. USG niedawno zrobiłam prywatnie. Mam tylko zgłaszać lekarzowi prowadzącemu jeśli by coś było niepokojącego. Trochę tego mało ale cóż Umowa podpisana i muszę się stosować do jej warunków.

lulu (offline)

Post #18

30-01-2016 - 01:33:24

k/Kwidzyna 

Zapomniałam dodać, że ja przed każdą hercią, mam badaną krew. Nie jestem w żadnym programie.

je

karina10 (offline)

Post #19

30-01-2016 - 07:54:09

Warszawa 

Okey. Rozumiem. Nie tylko ja jedna zatem.
O swoim echo serca, zapomniałam. Też zrobiłam.
Dziwi mimo wszystko, że w trakcie choroby,po jakimś tam leczeniu nie dają skierowana chociaż na tą najprostszą morfologie.
Wszystko samemu, w większości prywatnie. To same sobie jesteśmy lekarzami.

lulu (offline)

Post #20

30-01-2016 - 08:26:51

k/Kwidzyna 

Karina to tak jak z autkiem. Raz do roku jest sprawdzane, dowód rejestracyjny, ale podczas używania, jeśli nas coś niepokoi, to biegniemy/jedziemy do mechanika.

je

karina10 (offline)

Post #21

30-01-2016 - 09:27:59

Warszawa 

Lulu, po jakimś czasie "wrócił" do Ciebie guz"?
I czy był taki sam jak pierwszy, hormonozalezny?

lulu (offline)

Post #22

30-01-2016 - 13:00:51

k/Kwidzyna 

Po przeszło siedmiu latach i zupełnie przeciwny, pierwszy był hormonozależny i HER2 na minus, a teraz HER2 na 3+ i zero hormonozależności.

je

karina10 (offline)

Post #23

30-01-2016 - 13:27:49

Warszawa 

Dziękuję. Rozumiem, że przy pierwszym leczenie to wystarczył Tamoksyfen a teraz masz już komplet.

lulu (offline)

Post #24

30-01-2016 - 13:42:02

k/Kwidzyna 

Dokładnie tak jak piszesz. Tylko tamosia, miałam zmienianego, bo endometrium szalało. Więc był egistrozol, ale było to samo, więc wywaliłam cały dół. Na koniec załapałam się na mamostrol, ale tylko dla tego, że był bezpłatny.

je

karina10 (offline)

Post #25

30-01-2016 - 17:31:21

Warszawa 

No to słabo. Ja doszukuję się oczywiście podobieństw do siebie.
Dopytuję tak natrętnie, bo nie mogę doczytać jakie te parametry były i wtedy i teraz.
Ja też idę za miesiąc na usuniecie na początek polipa z macicy, a potem jajniki bo torbiele są. Także zaczyna się.
Kazali mi zrobić markery i na raka piersi i na jajnika. Wczoraj odebrałam, i na szczęście w normie, bo już podejrzewali że poszedł "na dół". Psychicznie wysiadam sad smiley

lulu (offline)

Post #26

30-01-2016 - 18:02:59

k/Kwidzyna 

Karina nie dopatruj się podobieństw. Każda z nad ma swoją własna "drogę", owszem, są momenty wspólne, ale to tylko epizody.

je

Beata67 (offline)

Post #27

31-01-2016 - 11:03:23

Witajcie, tamoxifen (Nolvadex) w moim przypadku zadziałał tak, że endometrium z 6 mm - przed rozpoczęciem terapii, po 3,5 miesiącach zażywania leku prawie zanikło. Na ostatnim USG ginekolog stwierdziła, że nie ma co zmierzyć bo niewiele z niego już widać. Za 3 tyg. jestem na wizycie u onkologa i mam nadzieje, że sie dowiem, że to dobry objaw. Czy ktoś miał takie doświadczenie z endometrium przy Noladexie ?

rose (offline)

Post #28

31-01-2016 - 14:34:05

Blue jesteś tam ?
Wczoraj byłam u onka i pytalam o to swędzenie skóry, przy braniu tamosia .
Kazała mi prze eksperymentować tamoks z każdej firmy,czyli:sandoz, egis, (ebewe biorę ,teraz).
Można przy swedzeniu o małym nasileniu brać wapno iodczulajace proszki dostępne bez recepty.
Jeśli objawy się nasila nie do wytrzymania zamieni mi tamoks na IA.
Z tym małym detalem(ja mam 47latek i brak miesiączki)!
U ciebie może być inaczej boś młodsza dziewczynkoduży uśmiech

karina10 (offline)

Post #29

01-02-2016 - 12:18:19

Warszawa 

Beata, jak Ci fajnie, że zanikło :-)
Ja się męczę, i też mam 3 msc brania Tamoksyfenu.
Mam i endo i polipa i torbiele i ból taki, że co kilka dni jestem w szpitalu.
To, że zanikło to super chyba.

Beata67 (offline)

Post #30

02-02-2016 - 17:44:01

Witaj, Karina10 - mam nadzieję, że to samo usłyszę od onkologa na najbliższej wizycie. A żeby nie było tak cudnie to coś mi się niepodoba pierś operowana - tak jakby trochę opuchnięta, i wezeł chłonny przy szyi po stronie operowanej. Właśnie wybieram się na USG i już jestem nieźle wystraszona. Mimo wszystko staram się myśleć, że nic złego nie usłyszę. Na ale zobaczymy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

tia
Gości: 422
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022