Hormonoterapia - rozmowy ogólne

Wysłane przez ady 

marzusia (offline)

Post #1

17-02-2016 - 17:18:38

Cieszyn 

w ostatni piątek tez odwiedziłam ginekologa i o dziwo żadnych zmian,endometrium 4 mm ,nawet skierowania na abrazję nie dostałam mimo że od 10 lat przy każdej wizycie dostawałam w tzw. celach profilaktycznych niedowiarekale nigdy nie skorzystałam małomowny

grazyna1810 (offline)

Post #2

17-02-2016 - 17:21:18

Karino ja biorę od roku tamosia i zoladex i na razie spokój z endometrium .Zaczęłam brać mając 41 lat ,tak że nie mam pojęcia od czego to zależy .

Wielka7 (offline)

Post #3

17-02-2016 - 19:29:08

karina10,mam ten sam problem co Ty.Jestem na samym Tamosiu bez zastrzyków.Nie dostałam bo w pazdzierniku skończyłam 40 lat smutnyMoje endometrium rośnie jak szalone.Twoje 15mm przy moim 23 mm to pikuś.Do tego dwie torbiele na obu jajnikach.Sama już nie wiem co robić....stres

doria (offline)

Post #4

17-02-2016 - 20:00:21

Kraków 

U mnie tamoś w użyciu prawie 2,5 roku, ale dopiero teraz endo zaczyna trochę wariować. W styczniu miałam 12mm i już dostałam skierowanie na zabieg, a tymczasem pod koniec miesiąca sama natura rozwiązała sprawę ( normalnie nie miesiączkuję już 1.5, albo więcej) i moje endo ma teraz 3,5mm. Mam kontrolować co 2-3 miesiące. W razie dalszych problemów w grę wejdzie chyba zmiana na inhibitory aromatazy. Wtedy może miałabym już spokój z endo.

endżi (offline)

Post #5

17-02-2016 - 20:10:20

Warszawa i okolice 

Wielka, ja początkowo też dostałam samego tamosia i od razu zaczął się dramat załamka torbiele na obu jajnikach (w związku z jednym wielkości 7cm niestety usunięto mi lewy jaknik), endometrium 24mm...
Po wielu przebojach jedna z koleżanek z forum poleciła mi doskonałego ginekologa - onkologa, który zawyrokował że jestem wśród 10% pacjentek przyjmujących Tamosia u których występują takie właśnie skutki uboczne i jedyna metoda to wprowadzenie jajników w stan uśpienia. Swoją propozycję przedstawił mojej pani onkolog, która przystała na pomysł włączenia lucrinu. W międzyczasie miałam jeszcze histeroskopię (ze względu na grubość endometrium), którego wynik objawił wielkiego polipa (stąd te 24mm). Po włączeniu lucrinu jaknik jak ta lala (zero torbieli) i endometrium grubości 3mm.
Może porozmawiaj ze swoim onkologiem. Myślę że włączenie lucrinu/zoladexu może pomóc uśmiech

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz

Wielka7 (offline)

Post #6

17-02-2016 - 20:23:59

endżi,tak zrobię ale wizytę u onkologa mam dopiero za miesiąc.Dziękuję za radębuziak

karina10 (offline)

Post #7

17-02-2016 - 20:30:40

Warszawa 

Trochę to pocieszające, że nie ja jedyna z nim walczę, z Tamoksyfen.
To co piszecie,utwierdza mnie tylko,że muszę a raczej moja onkolog musi rozważyć te zastrzyki.
Oprócz endo,torbieli to jeszcze zwijam się z bólu w trakcie przewidywanych miesiączek. Masakra jakaś jest po prostu.

justynaanna (offline)

Post #8

18-02-2016 - 10:46:34

Witam chciałabym się rozliczyć z pit z cycka i biustonoszy ale pani która ma to zrobic mówi ze z biustonoszy nie mozna i zgłupiałam bo w sklepie medycznym mówiono mi ze bede mogła , może wiecie coś na ten temat bede wdziecznna za odpowiedz pozdrawiam smiling smiley

witam wszystkich pozdrawiam

blue76 (offline)

Post #9

02-03-2016 - 21:50:16

Czaplinek 

Wielka7
karina10,mam ten sam problem co Ty.Jestem na samym Tamosiu bez zastrzyków.Nie dostałam bo w pazdzierniku skończyłam 40 lat smutnyMoje endometrium rośnie jak szalone.Twoje 15mm przy moim 23 mm to pikuś.Do tego dwie torbiele na obu jajnikach.Sama już nie wiem co robić....stres

A ja dostałam od razu Zoladex do pary z Tamosiem. Już 10 miesięcy przyjmuje oba. W lutym z kontrolnego usg wyszło mi endometrium 3,5mm. Jak do tej pory największe miałam 7mm. Powinnaś spróbować wywalczyć dla siebie Zoladex. Może wtedy nie byłby potrzebny zabieg...

Kocham cię życie!...uparcie i skrycie...och życie kocham cię! kocham cię nad życie! ...

Wandka (offline)

Post #10

02-03-2016 - 21:56:11

Warszawa 

justynaanna
Witam chciałabym się rozliczyć z pit z cycka i biustonoszy ale pani która ma to zrobic mówi ze z biustonoszy nie mozna i zgłupiałam bo w sklepie medycznym mówiono mi ze bede mogła , może wiecie coś na ten temat bede wdziecznna za odpowiedz pozdrawiam smiling smiley

Justynko, jeśli na fakturze masz napisane gorset, to możesz. Jeśli biustonosz to nie. Dlatego mnie w sklepie na fakturze napisały dziewczyny gorset protetyczny.

Miciumpka (offline)

Post #11

03-03-2016 - 09:55:20

Augustów 

Dziewczyny, nie wiem czy w tym wątku o to zapytać, ale ponieważ mam taki skutek uboczny na ulotce tamosia - to w sumie przy hormonoterapii może być winking smiley.

Wysypka, czerwona i swędząca mi wyskoczyła pomiędzy piersiami i pod piersią operowaną. W sumie nie tak mocno swędząca, ale czuję że jest.
Piję wapno.
Zastanawiam się czy brać jakiś zyrtek lub coś w tym stylu.
I zastanawiam się czy jest powód do paniki, wizytę u chirurga mam w poniedziałek.

blue76 (offline)

Post #12

03-03-2016 - 10:29:35

Czaplinek 

Wandka

Justynko, jeśli na fakturze masz napisane gorset, to możesz. Jeśli biustonosz to nie. Dlatego mnie w sklepie na fakturze napisały dziewczyny gorset protetyczny.

Wandka, a ja mam na fakturze napisane: zawieszenie do protez . Mogę odliczyć??

Kocham cię życie!...uparcie i skrycie...och życie kocham cię! kocham cię nad życie! ...

Wandka (offline)

Post #13

03-03-2016 - 13:22:55

Warszawa 

Nie jestem pewna??? Wiem na pewno, że jeśli jest słowo gorset to tak.

czeremcha (offline)

Post #14

04-03-2016 - 22:43:32

pod Opolem 

Miciumpko - miałam to samo :-) Swędząca wysypka pod piersiami, zniknęła po smarowaniu clotrimazolem ;-) Czyli - pewnie potówki nadkażone jakimś grzybem... :-)

Ania

Miciumpka (offline)

Post #15

05-03-2016 - 09:48:46

Augustów 

Dzięki Aniu. Pije wapno i lykam Claritine. Dodatkowo smaruję mascia radioprotect. Jakby obgaslo. Ale spróbuję na noc ten clotrimazol. Dzięki

izulek2311 (offline)

Post #16

05-03-2016 - 12:51:13

Dziewczyny jakie badania krwi macie robione podczas brania tamosia?

dana23 (offline)

Post #17

06-03-2016 - 20:06:34

Gdańsk, Saarbruecken 

Izulek, u mnie jest podstawowa morfologia, próby wątrobowe,poziom kreatyniny,marker ca 15-3, poziom estrogenu, raz na pół roku. Mieszkam w Niemczech.

monika76 (offline)

Post #18

08-03-2016 - 15:10:06

wólka cycowska 

Izulek 2311 u mnie co trzy miesiące morfologia z rozmazem,kreatynina no i oczywiście marker CA15-3,kwas moczowy i mocznik.Ja oprócz tamosia biorę jeszcze zoladex.przewraca_oczy

izulek2311 (offline)

Post #19

09-03-2016 - 18:30:00

Dzięki za odpowiedzi :-) teraz wiem czego się domagać, czy marker to robią standardowo?

dana23 (offline)

Post #20

09-03-2016 - 20:21:54

Gdańsk, Saarbruecken 

Izulek, u mnie standardowo, ale czy w Polsce, tego nie wiem.

grazyna1810 (offline)

Post #21

11-04-2016 - 21:35:51

Witam wszystkich kwiatek
Od jakiegoś czasu po zjedzeniu czegokolwiek w małej ilości mam uczucie pełnosci brzucha po niżej żeber i do tego napływają mi szybciej śliny .
Do onkologa idę 27 kwietnia .Jetem od roku na Tamosiu i zoladexie ,czy to mogą być skutki uboczne któregoś z tych leków ?

Tomasz. (offline)

Post #22

12-04-2016 - 11:33:45

Pruszków 

Należy wykonać kontrolne badanie USG, gdy dolegliwości nie ustąpią w ciągu kilku dni. Działąnia uboczne tamoxyfenu i Zoladexu ujawniłyby się szybciej niż po roku- gdyby takowe były.

marzusia (offline)

Post #23

12-04-2016 - 11:55:53

Cieszyn 

z wypowiedzi forumowiczek ,w różnych wątkach, wynika ,że skutki uboczne tego leku obserwują u siebie nawet bezpośrednio po rozpoczęciu zażywania i to na tyle dotkliwe,że prowadzi to czasem do odstawienia leku więc po prawie roku tym bardziej mogą być odczuwalne. Z tego co wiem na pełność taką jak opisujesz skarżyła się rose ,więc może napisz do niej.

grazyna1810 (offline)

Post #24

12-04-2016 - 19:48:30

Dzięki Tomasz Marzusia za radę spróbuję skontaktować się z Rose a na wizycie powiem mojej once buzki

Asia122 (offline)

Post #25

22-04-2016 - 11:37:23

Warszawa 

Zapytam może jeszcze raz. Biorę tamoxifen od 01 kwietnia. Od tego czasu pojawiają mi się plamy które są pół dnia albo parę minut i znikają. Czasem jest tak że ich nie mam cały dzień i potem następnego pojawiają się takie czerwone plamki i znikają. Nie swędzi mnie to ani nie mam krostek jak przy uczuleniu. I nim dojdę do lekarza to znika jak "kamfora" uśmiech Co to jest ? Nie wygląda mi to ani na uczulenie ani na rumień wielopostaciowy. Nie wiem co to jest ? Może któraś miała coś takiego. Do lekarza będę próbowała się dostać we wtorek dopiero. To jest dziwne i nawet w ulotce nie ma wypisanych takich skutków ubocznych.

Tomasz. (offline)

Post #26

11-06-2016 - 09:04:31

Pruszków 

Wywiad dźwiękowy naszej konsultantki de Gruszweld poświęcony hormonoterapii: [www.mp.pl]

Al_la (offline)

Post #27

11-06-2016 - 16:56:17

k/Warszawy 

Dostępny po zalogowaniu. Dla pacjentów również?

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

marzusia (offline)

Post #28

12-06-2016 - 00:15:53

Cieszyn 

No właśnie,jak do tego dotrzeć, bo jestem zainteresowana i to żywotnie

Tomasz. (offline)

Post #29

13-06-2016 - 16:21:50

Pruszków 

Napiszę w skrócie:

1. Zaleca się nie 5 a co najmniej 5 lat leczenia hormonoterapią, w razie obciążeń onkologicznych (np. przerzutów do węzłów, wysoka złośliwość) - 10 lat.
2. Wybór leku- uzależnienie od statusu menopauzalnego (inhibitory aromatazy nie działają, gdy nie ma menopauzy- naturalnej czy farmakologicznej lub operacyjnej).
3. Ważne inne kryteria to obciążenia u pacjentki (np. zakrzepica, osteoporoza)- wybiera się lek lepiej trafiający z potrzebami i ograniczeniami osoby chorej
4. Zaleca się wykorzystanie i tamoksyfenu i przejście na i.aromatazy po osiągnieciu naturalnej czy sztucznej menopauzy
5. Dużym problemem jest niezalecanie się do stosowania leków- przerywanie terapii bez informowania o tym lekarza onkologa- problem w motywacji do długotrwałego leczenia.

Miciumpka (offline)

Post #30

17-06-2016 - 19:23:06

Augustów 

Czy coraz częściej występujące napady gorąca są skutkiem wkraczania w menopauzę farmaceutyczną (tamoxifen+zoladex)?

Jak ewentualnie sprawdzić to w inny sposób i czy jest na to sposób skuteczny. Niedawno bylam u ginekologa (tuż po okresie) i hormony miałam na poziomie normalnym (zdrowym). teraz wizytę mam albo za 3 miesiące albo po kolejnym okresie, zależy co szybciej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 397
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022