Hormonoterapia - rozmowy ogólne

Wysłane przez ady 

Gizi (offline)

Post #1

14-06-2014 - 14:23:27

Warszawa 

Mam dziwny zbieg okoliczności, a może to nie zbieg okoliczności tylko jakaś prawidłowość.
Niedawno zafundowałam sobie Lucrin, łykam też Tamosia i zniknęły mi prawie zupełnie bóle stawowe a sztywność wo-gule nie występuje. Nie mam też uderzeń gorąca. Nie wiem czy to dziwne czy normalne.rotfl

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

dana23 (offline)

Post #2

14-06-2014 - 22:33:07

Gdańsk, Saarbruecken 

Gizi,ja miałam uderzenia gorąca podczas i tuż po chemii,kiedy maiałam sztuczną menopauzę. Tamosia biorę ponad 4-y miesiące i o dziwo,dolegliwości ustąpiły i oby tak zostało,czego i Tobie życzę!buzki

Gizi (offline)

Post #3

15-06-2014 - 11:24:21

Warszawa 

To może to zbieg okoliczności. Bardzo mi się to podoba. Jak to mówią, człowiek nie świnia do wszystkiego się przyzwyczai. To może właśnie mój organizm przełknął że musi to wszystko przyjmować i taki pogodzony z losem przestał walczyć.

wiola76 (offline)

Post #4

18-06-2014 - 14:02:27

Z powodu bolu brzucha , (moze skutki T) mialam umowiona wizyte na usg dolu, grzecznie napelnilam pecherz , po zwyklym usg lekarka mowi " prosze isc zrobic siusiu ,bedzie usg dowcipne" ,no to ja grzecznie ide I oczom nie wierze po pieciu miesiacach akurat dzisiaj dostalam okres ,naszczescie usg sie odbylo I wyniki poznam za tydzien na wizycie z onkologiem.

Gizi (offline)

Post #5

18-06-2014 - 18:46:08

Warszawa 

No to rzeczywiście złoty strzał tzw. Współczuje, znowu całe zamieszanie od nowa.pociesza

lulu (offline)

Post #6

18-06-2014 - 19:03:53

k/Kwidzyna 

Tamoś to nie jakieś baardzo złożone lekarstwo. Ma tylko jedno zadanie "załatwiać" hormony. Więc nie martwcie się z czym można go łączyć, a z czym nie. Pięć lat byłam na takich lekach (tamoś, egistrozol, mamostrol). Jadłam, piłam, wszystko, łącznie z niewielkimi ilościami alkoholu (piwo, nalewki) i nic strasznego się nie działo. Jedyne co tamoś mi robił, to mnie tył chichot. Istotnie waga rosła, chociaż odstawiłam słodycze i bardzo uważałam na to co jem. Po zmianie na egistrozol, waga trochę poszła w dół i mimo że wróciłam do swoich przyzwyczajeń kulinarnych, już nie rośnie.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Anna57 (offline)

Post #7

20-06-2014 - 20:42:24

Jarosław 

Lulu ,chyba coś w tym jest. Po 5 - cio letniej znajomości z Tamosiem nadwaga około 10 kg. Od grudnia biorę Etruzil ( letrozol ) i waga idzie w dół .
Już jest mniej około 4 kg. radocha

ewka36 (offline)

Post #8

23-06-2014 - 13:33:06

Sopot 

A u mnie zmianyprzewraca_oczyPo 2-óch latach Lucrinu ,dalej na tamosiu wróciła mi miesiączka.Onka konsultowała się z mądrymi i stwierdzili że w moim wieku tak ma być.Przestałam buchać i nawet przymilałam się do mężowatego śmiechKiedyś Andziula powiedziała mi żebym zbadała sobie poziom hormonówtakNo i dostałam skierowanie,menopauzy u mnie ni widu ni słychu,poziom hormonów podwyższony(niby to taki bum po odstawieniu Lucrinu)ale dla mnie hormonozależnej to nic dobregonieKonsultacja u innego lekarza i moja onka rozważyła że wracamy do zastrzyków tym razem Zoladexprzewraca_oczyChyba czuje się bezpieczniejuśmiech,dolegliwości pewnikem wrócąoczkożal mi trochę mężusia...rotflAle cóż takie życieśmiech

dorota79 (offline)

Post #9

23-06-2014 - 15:42:02

Ewcia fajnie,że jest taka alternatywa. Ja mam jeszcze rok Lucrinu a już się martwię czy mi przedłużą, ale widzę jest nadziejeradocha
Bo jak nie to wytne te jajniki, nie chcę ich, nie będę dokarmiać tego sk......, choć zakładam że już go nie ma, ale jakby co to żryć nie dostanie.
Bez hormonów zaczynam odczuwać starość, teraz dopiero po około roku, czuję się sztywna w stawach, ale coś za coś.

A jak to u Was jest dziewczynki? Też tak skrzypicie?

mea (offline)

Post #10

23-06-2014 - 16:27:57

Piaseczno 

Dorotko ja tamosia łykam od listopada, zastrzyk z Lucrinu miałam prawie miesiąc temu... jak wstaje z łóżka, to sie czuję tak jakbym miesiąc w nim przeleżała...masakrazałamka wszystkie stawy, a w szczególnosci kostki, kolana i biodra sztywne, zanim się rozkręcę to idę jak potłuczona i och i ach co chwila, aż się chłop ze mnie śmiejeśmiech no ale, coś za coś jak napisałaś, nie jest to jeszcze aż tak uciążliwe, żebym biadoliła, po prostu tak ma być i koniecoczko

With or without you...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-06-2014 - 16:28:32 przez mea.

dorota79 (offline)

Post #11

23-06-2014 - 17:56:27

no dokładnie tak mam, z kostkami masakra
nawet jak chodze z kijkami codziennie to czuje jak moje stawy są obciążone straszniezałamka

ewka36 (offline)

Post #12

23-06-2014 - 19:35:36

Sopot 

Dorotko nadzieja jest tyle tylko że Lucrin zastępują Zoladexem -działanie to samoduży uśmiechA tak na marginesie dowiedziałam się od pana doktora że mam agresywne jajniki,bo się bardzo broniąrotflJa mu na to że ich agresja przy mojej to pikuśśmiechmoże dlatego rozważyli tak jak chciałamduży uśmiech

gosik (offline)

Post #13

23-06-2014 - 19:46:25

Głęboka Prowincja 

I to jest cała Sopociara duży uśmiech

.... Śmieję się ze wszystkiego na tym ziemskim padole, żeby nie płakać….

dorota79 (offline)

Post #14

23-06-2014 - 20:58:20

hehe to w razie potrzeby zabiorę Sopociare Ewcie z soba na wizytę, aby mi też wywalczyła ten cudowny zoladex chichot

kasia363 (offline)

Post #15

24-06-2014 - 12:00:50

Łódź-okolice 

a mi dziś po 3 miesiącach brania hormonów i drugim zastrzyku pojawił się okres...niezdecydowany

annzaw (offline)

Post #16

14-07-2014 - 09:25:54

Tarnów 

dziewczyny biore tamox drugi miesiac i strasznie napierdzielaja mnie stawy, od biodra, przez kolano do kostek. czy to norma? smiling smiley

sasky7 (offline)

Post #17

14-07-2014 - 10:57:16

Warszawa 

Annzaw

W Twoim przypadku nie można powiedzieć, że to ... starość chichot
To raczej Tamoxifen.

Biorę go od 1 roku i 4 miesięcy.
I wmawiam sobie odwrotnie ... że to nie tamoś a "starość" oczko

Pozdraviam

annzaw (offline)

Post #18

14-07-2014 - 11:21:57

Tarnów 

o ta franca. czyli zw marne szanse ze to minie? bo musze powiedziec ze mimo ze sie przyzwyczailam i wszystko znosne oprocz raka ale troche to uciazliwe. ciagle boli a rano sztywa straszna w konczynach...

Gizi (offline)

Post #19

14-07-2014 - 12:14:04

Warszawa 

Te bóle to normalka. Mnie przeszła sztywność i bóle stawowe jak zaczęłam łykać Ostercal z vit. D. A może to zbieg okoliczności Fakt, faktem że nie mam żadnych odczuwalnych skutków ubocznych.

airam (offline)

Post #20

14-07-2014 - 13:29:37

słotwina 

annzaw, moja droga, zrób zdjęcie kręgosłupa lędźwiowego, być może ze dokucza ci rwa kulszowa, ja mam też takie bóle i okazało się że to właśnie rwa kulszowa, nie można wszystko zwalać na tamosia, pozdrawiam kwiatek

annzaw (offline)

Post #21

15-07-2014 - 13:42:26

Tarnów 

rwe znam, miewam ale to nie ten ból.

EWCIA59 (offline)

Post #22

19-07-2014 - 22:07:57

Warszawa 

Witam Was serdecznie,siostry od Tamosia.
Biorę Tamosia od listopada ub. roku i nie moge sobie juz poradzic.
Na poczatku miałam sztywność stawów i potężne uderzenia gorąca i byłam cała mokra. Od pewnego czasu uderzen prawie nie mam ale za to jestem mokra od stóp do głowy. Pot ze mnie ścieka i płynie strużkami a włosy mam cały czas mokre.Twarz czerwona jak piwonia. Dodam ze mam 56 lat i od 50 roku zycia nie miesiaczkuje.Czuje sie z tymi dolegliwosciami fatalnie,ludzie ogladaja sie za mną wszędzie i tu dodam ze tak mam nie tylko w czasie upałów.Nie wiem czy powinnam isc do onkologa wcześniej-wizyte kontrolna mam dopiero w listopadzie i powiedziec co sie ze mna dzieje. Do tego doszło, ze wszystko robie zeby nie wychodzic z domu,bo sie tak wstydze. Błagam pomóżcie ,doradzcie moze jest cos co pomaga,czy któras z was ma takie objawy?wstydniś
Pozdrawiam.

ira (offline)

Post #23

20-07-2014 - 19:03:49

Pabianice 

EWCIA59 poczytaj po prostu ten wątek, dziewczyny pisały o Tamosiu.
Także tutaj

sasky7 (offline)

Post #24

20-07-2014 - 19:41:08

Warszawa 

EWCIA59

Też tak mam. W upał z samopoczuciem jest lepiej oczko, bo ... inni też się pocą i bez tamoxifenu.
Gorzej jesienią, zimą i wiosną.
Ale nic to! Jest jak jest. Na razie tak ma być, i tyle!

P.s. jak dołożysz do tych objawów skutki grudniowego wycięcia całego "dołu", to będziesz miała prawie komplet wkurzających oczko mnie dolegliwości.
Wiem, że to dla Ciebie żadne pocieszenie.
Ale cóż ... może ktoś Ci podpowie coś skutecznego na bardziej bezstresowe wychodzenie z domu?

Pozdraviam

Gizi (offline)

Post #25

20-07-2014 - 20:23:04

Warszawa 

Sasky, fakt muszę przyznać Ci rację. Jak są upały to zupełnie nie odczuwam uderzeń gorąca. Ale niech tylko wejdę gdzieś gdzie działa klima. Masakra. Od razu sobie przypominam o Tamosiu.

EWCIA59 (offline)

Post #26

21-07-2014 - 23:34:43

Warszawa 

Witam serdecznie,
bardzo Wam dziekuję za odpowiedzi,uspokoiłam sie troche.
Wątek o Tamoksifenie przeczytałam'' od deski do deski'',zanim go zaczełam brac.
Troche mi lżej, ze nie tylko ja mam az takie mało przyjemne przypadłosci .
Dzisiaj przesiedziałam pod wiatrakiem cały dzień i jakos przezyłam,ale wczoraj nie powiem dobrze mi było, jak lał tak porzadnie deszcz.
Nie mam innego wyjscia ,jak pzyzwyczaic sie do tych potów-zebym ja mogła schudnac ile litrów potu wypacam ,to chociaz figury bym nabrała .... a tu nic,ale tamoksifen trzeba brac!
Pozdrawiam i przesyłambuziak

sasky7 (offline)

Post #27

22-07-2014 - 11:37:13

Warszawa 

EWCIA59
(...)zebym ja mogła schudnac ile litrów potu wypacam(...)

O to to to!!!
Też tak czasem sobie myślę.

Pozdraviam pociesza

ira (offline)

Post #28

22-07-2014 - 12:57:38

Pabianice 

Ja nie biorę Tamosia już od lat, a poty zostały wnerwiony
No, ale mnie to z wieku, nie z urzędu, ten "zaszczyt" należy (niemal cytat z wieszcza) grinning smiley

dorota79 (offline)

Post #29

22-07-2014 - 13:01:49

Dziewczyny ja miałam straszne uderzenia gorąca jak brałam tamoksifen sandoz, tak mnie zalewało do tego stopnia, że miałam mdłości.Zmnieniłam na nolvadex i jest super, gorąco jest ale nie ma takich gwałtownych walnięć i nie poce się tak.

Gizi (offline)

Post #30

22-07-2014 - 15:15:53

Warszawa 

Dorcia i ja właśnie Was posłucham i jak wyjem Tamosia, to następną partią będzie Nolvadex. Może lepiej będzie do mnie pasował. Niestety Tamosia mam jeszcze ponad dwa opakowania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 454
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022