Mam w piersi guzek - czekam na wyniki

Wysłane przez Amazonki.net 

kotwa30 (offline)

Post #1

13-09-2021 - 09:36:59

Jestem 7 dobę po biopsji mamotomicznej, cały czas boli mnie ręką, pod pachą i ból promieniuje, aż do pleców. W piersi zrobił się twardy bolesny guz.Czy takie objawy są normalne?

Lela2021 (offline)

Post #2

13-09-2021 - 11:59:45

Też tak mam-czytałam, że tak się może dziać, niezależnie od wyniku hist.. Ja biopsję miałam 25.08.2021, ale u mnie już wiadomo, że to rak. Birads 4a rzadko okazuje się złośliwy, ale może skonsultuj się chociażby u lekarza rodzinnego. Ja tak zrobiłam. Lekarz rodzinny wie, na co zwrócić uwagę, a Ty będziesz spokojniejsza. Kiedyś też miałam Birads4a (2017)i okazało się łagodne jeszcze-co prawda stan przedrakowy, ale nadal łagodne, u Ciebie też może być łagodne. Lekarza rodzinnego możesz poprosić o antydepresanty, mi zapisał.

j_hs (offline)

Post #3

13-09-2021 - 21:32:18

Tomasz.
Odebrałam dzisiaj wyniki biopsji - mój guzek birads 4a to zmiana łagodna, gruczolakowłókniak, fibroadenoma, pregnancy-like changes, kat.B2. Co do drugiej zmiany to mam zrobić kontrolne usg za pół roku. Dziękuję za Wasze wsparcie i nieocenioną pomoc.Zatem spokojnie możesz umawiać się na wyłuszczenie tej zmiany. Sam włókniak się nie cofnie.

Hej, odebrałam dziś wyniki z biopsji drugiej zmiany - na szczęście druga zmiana też jest łagodna, ale tym razem opisana w wyniku mikroskopowym jako: Adenosis with microcalcifications. Lobulitis. Fibrosclerosis. Fragments pf cyst or duct wall. Kategoria B2. W poprzednim badaniu wiedziałam, ze to grzuczolakowłokniak a tu czarna magia, potraficie coś z tego rozszyfrować co to?

kabo (offline)

Post #4

19-09-2021 - 19:44:29

W piątek odebrałam wynik: gruczolakowłókniak. Cały czas jednak się powiększa, muszę usunąć. Czy będąc pod opieką poradni onkologicznej, mogę go tam usunąć, czy też szukać prywatnego chirurga?

Al_la (offline)

Post #5

25-09-2021 - 12:02:34

k/Warszawy 

Zapytaj gdzie usunąć, nie sugerując prywatnego chirurga uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kabo (offline)

Post #6

26-09-2021 - 14:26:03

Panie Tomaszu, proszę się wypowiedzieć

Tomasz. (offline)

Post #7

26-09-2021 - 21:17:36

Pruszków 

kabo
Panie Tomaszu, proszę się wypowiedzieć
Nie mam nic więcej do dodania. Należy zmianę usunąć, sama się nie cofnie. Najlepiej z zachowaniem marginesów- jak w raku. Do tego badania genetyczne odnośnie ew. mutacji.

MiyaWilliams (offline)

Post #8

27-09-2021 - 09:29:00

There was a lumb in my breasts as well, when I was pregnant. But when I contracted Doctor, it was not a big issue. But in your case, hope you will be okay. Take care Ma'am.

Regards: Miya_Winters

Magg (offline)

Post #9

02-10-2021 - 18:30:02

Hej. W lutym pisałam tutaj że mam Birads 3 i kilka małych zmian. Jestem obciążona rodzinnie rakiem piersi. Wtedy pierś była obrzmiała, bolesna z żółtym wyciekiem. Byłam na usg i mammografii. Zalecenia: kontrola usg za pół roku i badania hormonów u gina. Wszystko miałam w normie. Menopauza nie zaczęła się. Mam 47 lat. Z czasem pierś się uspokoiła.
W zeszłym tygodniu na luzie pojechałam na kontrolę usg. Zmiana, która poprzednio została opisana jako torbiel 9x8mm teraz brzmi tak: na godz 9 ognisko hipoechogenne, lobularne, dobrze odgraniczone, o przekroju 9x7, poprzednio 9x8, obecnie jednak otoczone jest tkanką tłuszczową o podwyżonej echogeniczności, zawiera pojedyncze silne Echo mogące odpowiadać mikrozwapnieniu. Zmiana najpewniej o cechach FA we wczesnej fazie inwolucji. Wskazana biopsja BG.
Lekarz mówił, że to może być włókniak który jest w fazie rozpadu i daje cechy zmiany podejrzanej. Birads 4a.
Na zdjęciu ten guzek ma kształt serduszka. Jest nieregularny, białawy w środku z białą otoczką.
Co myśleć? Nie wyczuwam tej zmiany pod palcami. Czuję inne, większe, opisane jako FA.
Biopsję gruboigłową mam 7.10.

Tomasz. (offline)

Post #10

02-10-2021 - 18:44:18

Pruszków 

Magg
Hej. Lekarz mówił, że to może być włókniak który jest w fazie rozpadu i daje cechy zmiany podejrzanej. Birads 4a.
Co myśleć? Nie wyczuwam tej zmiany pod palcami. Czuję inne, większe, opisane jako FA. Biopsję gruboigłową mam 7.10.
Włókniak w trakcie rozpadu.... Drapię się po głowie i nijak nie rozumiem. Jak zwłóknienia mogą się rozpadać? Są próby z komórkami macierzystymi, aby uzyskać formę zmniejszenia blizn po zawale serca. Z resztą słusznie lekarz opisał, że "to może być". Wszak może się mylić.

Magg (offline)

Post #11

02-10-2021 - 19:05:37

Tomaszu, otóż to. Nigdy nie słyszałam czegoś podobnego. Tym bardziej się martwię. Na zdjęciach widzę, że guzek wyraźnie zmienił kształt :-(

Tomasz. (offline)

Post #12

02-10-2021 - 19:18:25

Pruszków 

Magg
Tomaszu, otóż to. Nigdy nie słyszałam czegoś podobnego. Tym bardziej się martwię. Na zdjęciach widzę, że guzek wyraźnie zmienił kształt :-(
Pozostaje mieć nadzieję, że lekarz wykonujący biopsję pobierze dobrze materiał. Czyli utrafi w reprezentacyjne miejsce zmianie.

Magg (offline)

Post #13

02-10-2021 - 19:32:47

Pytałam czy powtórzyć mammografię. Radiolog mówił, że nie tylko biopsję.

Tomasz. (offline)

Post #14

02-10-2021 - 21:45:45

Pruszków 

Magg
Pytałam czy powtórzyć mammografię. Radiolog mówił, że nie tylko biopsję.
Wobec szeregu procesów jakie dzieją w Twojej tkance gruczołowej zasugerować można biopsję pod kontrolą USG. Dopłaciłbym za coś takiego, lub szukał dojścia.

Magg (offline)

Post #15

02-10-2021 - 22:55:54

Dokładnie takie badanie mam mieć. Dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi.

Antoninka007 (offline)

Post #16

02-10-2021 - 23:37:25

Witam wszystkich,
Świeżynka ze mnie i już zagłębiam się w wątek, ale może uzyskam w międzyczasie odpowiedź na pytanie kiedy (przy wykryciu jakiego stadium choroby) placówka onkologiczna dzwoni do pacjenta z wynikiem biopsji gruboigłowej? Mama miała mammografie wykryciem podejrzanej zmiany w maju, wynik w sierpniu. W sierpniu USG birads4c i skierowanie na biopsję. Biopsja 15.09 a wizyta u onkologa umówiona dopiero na 15.11. tam mają czekać na nią wyniki. Skierowanie na biopsję z Szamockiej na Świętego Wincentego grupa Luxmed onkologia. Da się szybciej odebrać wyniki (w środę mija 3 tyg od biopsji)?

renatar (offline)

Post #17

03-10-2021 - 06:26:03

sieradz 

Antoninka zawsze może mama odebrać wynik, jeżeli bedą problemy to dzwońcie do nfz.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Antoninka007 (offline)

Post #18

03-10-2021 - 10:45:32

Tak, ale mama ślepo wierzy, że tak ma być jak powiedzieli, nie jest mobilna, ja jestem daleko i nie mogę jej zmusić. Zastanawiam się czy dostaje się taki telefon w jakiś przypadkach?

Magdaaa (offline)

Post #19

03-10-2021 - 13:13:39

Antoninka, mammografia w maju, wynik w sierpniu, toż to trzy miesiące, lekarz- listopad, to kolejne trzy... czyli pół roku, a i na tym się nie skończy bo przecież o ewentualnym leczeniu decyduje konsylium na które trzeba czekać. Na twoim miejscu ma pewno nie czekałabym do listopada tylko jak najszybciej z mamą odebrała wynik i szukała innej szybszej ścieżki z dostaniem się do onkologa. Przez telefon nikt nie informuje o wyniku i nikt Wam nie powie przez telefon czy zmiana jest podejrzana czy nie. Trzeba moim zdaniem przyspieszyć wizytę u lekarza i jak najszybciej odebrać wynik.

Antoninka007 (offline)

Post #20

03-10-2021 - 13:20:54

Żadnego terminu, nawet do innego lekarza w całym Luxmed onkologia wcześniej nie ma. Wyników nie chcą dać, dopiero na wizycie. Można próbować między pacjentami złapać Panią doktor i poprosić o wynik, ale nie musi go wydać bez wizyty... Jak to przyspieszyć? Ktoś ma doświadczenie z Luxmedem?

Magg (offline)

Post #21

05-10-2021 - 10:35:07

Wielokrotnie tutaj czytałam, że oczekiwanie na badanie jest trudne i powtarzałam sobie "dam radę", ale nie daję. Podziwiam Was wszystkich, że dajecie radę i tak mocno się wspieracie.
Dziś rano znalazłam na piersi coś, co wygląda jak rozstęp...

renatar (offline)

Post #22

05-10-2021 - 14:44:24

sieradz 

Magg ja mimo ponad sześciu lat też sobie nie daję rady. Wspomagam się psychotropami.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Magg (offline)

Post #23

07-10-2021 - 18:20:14

Witajcie, jestem już po biopsji. Było dużo strzałów, bo guzek odbijał igłę. Nic nie chcieli powiedzieć. Tylko, że twardy. Teraz czekać na wyniki....

kabo (offline)

Post #24

09-10-2021 - 18:36:05

Jak już wcześniej pisałam, po biopsji gruboigłowej dowiedziałam się, że mój guzek to włókniankogruczolak wewnątrzkanalikowy. Umówiłam się do chirurga na 25 października. Czy z takiego guzka może rozwinąć się rak?

Magg (offline)

Post #25

10-10-2021 - 12:32:19

Co to znaczy w opisie usg ognisko hipoechogenne, lobularne?

Tomasz. (offline)

Post #26

10-10-2021 - 14:04:04

Pruszków 

Magg
Co to znaczy w opisie usg ognisko hipoechogenne, lobularne?
Hypoechogeniczne- ma mniejszą gęstość odbicia niż tkanka prawidłowa. Tego typu zmiany nie świadczą np. o torbielach płynowych, są typowe dla nowotworów. Lobularne - lekarz podejrzewa, że zmiana jest w zrazikach, nie w przewodach. .

Magg (offline)

Post #27

10-10-2021 - 15:07:27

Dziękuję Tomasz. Czyli jakby co, to zrazikowy?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018