Mam w piersi guzek - czekam na wyniki

Wysłane przez Amazonki.net 

kotwa30 (offline)

Post #1

13-09-2021 - 09:36:59

Jestem 7 dobę po biopsji mamotomicznej, cały czas boli mnie ręką, pod pachą i ból promieniuje, aż do pleców. W piersi zrobił się twardy bolesny guz.Czy takie objawy są normalne?

Lela2021 (offline)

Post #2

13-09-2021 - 11:59:45

okolice Wrocławia 

Też tak mam-czytałam, że tak się może dziać, niezależnie od wyniku hist.. Ja biopsję miałam 25.08.2021, ale u mnie już wiadomo, że to rak. Birads 4a rzadko okazuje się złośliwy, ale może skonsultuj się chociażby u lekarza rodzinnego. Ja tak zrobiłam. Lekarz rodzinny wie, na co zwrócić uwagę, a Ty będziesz spokojniejsza. Kiedyś też miałam Birads4a (2017)i okazało się łagodne jeszcze-co prawda stan przedrakowy, ale nadal łagodne, u Ciebie też może być łagodne. Lekarza rodzinnego możesz poprosić o antydepresanty, mi zapisał.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

j_hs (offline)

Post #3

13-09-2021 - 21:32:18

Tomasz.
Odebrałam dzisiaj wyniki biopsji - mój guzek birads 4a to zmiana łagodna, gruczolakowłókniak, fibroadenoma, pregnancy-like changes, kat.B2. Co do drugiej zmiany to mam zrobić kontrolne usg za pół roku. Dziękuję za Wasze wsparcie i nieocenioną pomoc.Zatem spokojnie możesz umawiać się na wyłuszczenie tej zmiany. Sam włókniak się nie cofnie.

Hej, odebrałam dziś wyniki z biopsji drugiej zmiany - na szczęście druga zmiana też jest łagodna, ale tym razem opisana w wyniku mikroskopowym jako: Adenosis with microcalcifications. Lobulitis. Fibrosclerosis. Fragments pf cyst or duct wall. Kategoria B2. W poprzednim badaniu wiedziałam, ze to grzuczolakowłokniak a tu czarna magia, potraficie coś z tego rozszyfrować co to?

kabo (offline)

Post #4

19-09-2021 - 19:44:29

W piątek odebrałam wynik: gruczolakowłókniak. Cały czas jednak się powiększa, muszę usunąć. Czy będąc pod opieką poradni onkologicznej, mogę go tam usunąć, czy też szukać prywatnego chirurga?

Al_la (offline)

Post #5

25-09-2021 - 12:02:34

k/Warszawy 

Zapytaj gdzie usunąć, nie sugerując prywatnego chirurga uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kabo (offline)

Post #6

26-09-2021 - 14:26:03

Panie Tomaszu, proszę się wypowiedzieć

Tomasz. (offline)

Post #7

26-09-2021 - 21:17:36

Pruszków 

kabo
Panie Tomaszu, proszę się wypowiedzieć
Nie mam nic więcej do dodania. Należy zmianę usunąć, sama się nie cofnie. Najlepiej z zachowaniem marginesów- jak w raku. Do tego badania genetyczne odnośnie ew. mutacji.

MiyaWilliams (offline)

Post #8

27-09-2021 - 09:29:00

There was a lumb in my breasts as well, when I was pregnant. But when I contracted Doctor, it was not a big issue. But in your case, hope you will be okay. Take care Ma'am.

Regards: Miya_Winters

Magg (offline)

Post #9

02-10-2021 - 18:30:02

Hej. W lutym pisałam tutaj że mam Birads 3 i kilka małych zmian. Jestem obciążona rodzinnie rakiem piersi. Wtedy pierś była obrzmiała, bolesna z żółtym wyciekiem. Byłam na usg i mammografii. Zalecenia: kontrola usg za pół roku i badania hormonów u gina. Wszystko miałam w normie. Menopauza nie zaczęła się. Mam 47 lat. Z czasem pierś się uspokoiła.
W zeszłym tygodniu na luzie pojechałam na kontrolę usg. Zmiana, która poprzednio została opisana jako torbiel 9x8mm teraz brzmi tak: na godz 9 ognisko hipoechogenne, lobularne, dobrze odgraniczone, o przekroju 9x7, poprzednio 9x8, obecnie jednak otoczone jest tkanką tłuszczową o podwyżonej echogeniczności, zawiera pojedyncze silne Echo mogące odpowiadać mikrozwapnieniu. Zmiana najpewniej o cechach FA we wczesnej fazie inwolucji. Wskazana biopsja BG.
Lekarz mówił, że to może być włókniak który jest w fazie rozpadu i daje cechy zmiany podejrzanej. Birads 4a.
Na zdjęciu ten guzek ma kształt serduszka. Jest nieregularny, białawy w środku z białą otoczką.
Co myśleć? Nie wyczuwam tej zmiany pod palcami. Czuję inne, większe, opisane jako FA.
Biopsję gruboigłową mam 7.10.

Tomasz. (offline)

Post #10

02-10-2021 - 18:44:18

Pruszków 

Magg
Hej. Lekarz mówił, że to może być włókniak który jest w fazie rozpadu i daje cechy zmiany podejrzanej. Birads 4a.
Co myśleć? Nie wyczuwam tej zmiany pod palcami. Czuję inne, większe, opisane jako FA. Biopsję gruboigłową mam 7.10.
Włókniak w trakcie rozpadu.... Drapię się po głowie i nijak nie rozumiem. Jak zwłóknienia mogą się rozpadać? Są próby z komórkami macierzystymi, aby uzyskać formę zmniejszenia blizn po zawale serca. Z resztą słusznie lekarz opisał, że "to może być". Wszak może się mylić.

Magg (offline)

Post #11

02-10-2021 - 19:05:37

Tomaszu, otóż to. Nigdy nie słyszałam czegoś podobnego. Tym bardziej się martwię. Na zdjęciach widzę, że guzek wyraźnie zmienił kształt :-(

Tomasz. (offline)

Post #12

02-10-2021 - 19:18:25

Pruszków 

Magg
Tomaszu, otóż to. Nigdy nie słyszałam czegoś podobnego. Tym bardziej się martwię. Na zdjęciach widzę, że guzek wyraźnie zmienił kształt :-(
Pozostaje mieć nadzieję, że lekarz wykonujący biopsję pobierze dobrze materiał. Czyli utrafi w reprezentacyjne miejsce zmianie.

Magg (offline)

Post #13

02-10-2021 - 19:32:47

Pytałam czy powtórzyć mammografię. Radiolog mówił, że nie tylko biopsję.

Tomasz. (offline)

Post #14

02-10-2021 - 21:45:45

Pruszków 

Magg
Pytałam czy powtórzyć mammografię. Radiolog mówił, że nie tylko biopsję.
Wobec szeregu procesów jakie dzieją w Twojej tkance gruczołowej zasugerować można biopsję pod kontrolą USG. Dopłaciłbym za coś takiego, lub szukał dojścia.

Magg (offline)

Post #15

02-10-2021 - 22:55:54

Dokładnie takie badanie mam mieć. Dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi.

Antoninka007 (offline)

Post #16

02-10-2021 - 23:37:25

Witam wszystkich,
Świeżynka ze mnie i już zagłębiam się w wątek, ale może uzyskam w międzyczasie odpowiedź na pytanie kiedy (przy wykryciu jakiego stadium choroby) placówka onkologiczna dzwoni do pacjenta z wynikiem biopsji gruboigłowej? Mama miała mammografie wykryciem podejrzanej zmiany w maju, wynik w sierpniu. W sierpniu USG birads4c i skierowanie na biopsję. Biopsja 15.09 a wizyta u onkologa umówiona dopiero na 15.11. tam mają czekać na nią wyniki. Skierowanie na biopsję z Szamockiej na Świętego Wincentego grupa Luxmed onkologia. Da się szybciej odebrać wyniki (w środę mija 3 tyg od biopsji)?

renatar (offline)

Post #17

03-10-2021 - 06:26:03

sieradz 

Antoninka zawsze może mama odebrać wynik, jeżeli bedą problemy to dzwońcie do nfz.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Antoninka007 (offline)

Post #18

03-10-2021 - 10:45:32

Tak, ale mama ślepo wierzy, że tak ma być jak powiedzieli, nie jest mobilna, ja jestem daleko i nie mogę jej zmusić. Zastanawiam się czy dostaje się taki telefon w jakiś przypadkach?

Magdaaa (offline)

Post #19

03-10-2021 - 13:13:39

Antoninka, mammografia w maju, wynik w sierpniu, toż to trzy miesiące, lekarz- listopad, to kolejne trzy... czyli pół roku, a i na tym się nie skończy bo przecież o ewentualnym leczeniu decyduje konsylium na które trzeba czekać. Na twoim miejscu ma pewno nie czekałabym do listopada tylko jak najszybciej z mamą odebrała wynik i szukała innej szybszej ścieżki z dostaniem się do onkologa. Przez telefon nikt nie informuje o wyniku i nikt Wam nie powie przez telefon czy zmiana jest podejrzana czy nie. Trzeba moim zdaniem przyspieszyć wizytę u lekarza i jak najszybciej odebrać wynik.

Antoninka007 (offline)

Post #20

03-10-2021 - 13:20:54

Żadnego terminu, nawet do innego lekarza w całym Luxmed onkologia wcześniej nie ma. Wyników nie chcą dać, dopiero na wizycie. Można próbować między pacjentami złapać Panią doktor i poprosić o wynik, ale nie musi go wydać bez wizyty... Jak to przyspieszyć? Ktoś ma doświadczenie z Luxmedem?

Magg (offline)

Post #21

05-10-2021 - 10:35:07

Wielokrotnie tutaj czytałam, że oczekiwanie na badanie jest trudne i powtarzałam sobie "dam radę", ale nie daję. Podziwiam Was wszystkich, że dajecie radę i tak mocno się wspieracie.
Dziś rano znalazłam na piersi coś, co wygląda jak rozstęp...

renatar (offline)

Post #22

05-10-2021 - 14:44:24

sieradz 

Magg ja mimo ponad sześciu lat też sobie nie daję rady. Wspomagam się psychotropami.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Magg (offline)

Post #23

07-10-2021 - 18:20:14

Witajcie, jestem już po biopsji. Było dużo strzałów, bo guzek odbijał igłę. Nic nie chcieli powiedzieć. Tylko, że twardy. Teraz czekać na wyniki....

kabo (offline)

Post #24

09-10-2021 - 18:36:05

Jak już wcześniej pisałam, po biopsji gruboigłowej dowiedziałam się, że mój guzek to włókniankogruczolak wewnątrzkanalikowy. Umówiłam się do chirurga na 25 października. Czy z takiego guzka może rozwinąć się rak?

Magg (offline)

Post #25

10-10-2021 - 12:32:19

Co to znaczy w opisie usg ognisko hipoechogenne, lobularne?

Tomasz. (offline)

Post #26

10-10-2021 - 14:04:04

Pruszków 

Magg
Co to znaczy w opisie usg ognisko hipoechogenne, lobularne?
Hypoechogeniczne- ma mniejszą gęstość odbicia niż tkanka prawidłowa. Tego typu zmiany nie świadczą np. o torbielach płynowych, są typowe dla nowotworów. Lobularne - lekarz podejrzewa, że zmiana jest w zrazikach, nie w przewodach. .

Magg (offline)

Post #27

10-10-2021 - 15:07:27

Dziękuję Tomasz. Czyli jakby co, to zrazikowy?

porzeczka4 (offline)

Post #28

19-10-2021 - 10:24:25

Katowice 

Proszę o pomoc
usg lipiec 2020
W badaniu USg piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej W piersi lewej na godz 12 widoczne torbiele śr. 5mm i 7 mm. Przewody mlekowe poszerzone. W dołach pachowych poszerzonych węzłów nie uwidoczniono. Birads 2

usg piersi październik 2021
Sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Bez zaburzeń architektoniki.
W części gruczołowej SP i SL uwidoczniono rozproszone, pojedyńcze bezechowe struktury, z wyraźnie określonymi granicami, wym di około 6x5x6mm, podatne na ucisk głowicą usg, dające grzbietowe wzmocnienie echa, a odpowiadające torbielom prostym.
W SL ma godz 12-1 około 3cm od otoczki torbiel dwukomorowa wym około 8x10x10mm z widoczną wewnętrzną hyperechogenną przegrodą.
Obustronne widoczne poszerzenia przewodów mlekowych do 4mm bez widocznych zmian w ich świetle. W dołach pachowych uwidocznione pojedyńcze węzły chłonne z zachowanym kształtem stłuszczone i typowym unaczynieniem wym 26x7mm. BIADS 2.
Wskazana kontrola do 12 mcy . Proponuję rozważenie poszerzenia diagnostyki o MMG, ew. BACC torbieli SL z godz 12-1.

W roku 2018 miałam zapalenie lewej piersi, antybiotyk. Wtedy miałam też mammografię - było ok.
Ostatnie usg mnie trochę przeraziło - czy ta dwukomorowa torbiel może być nowotworem? Co teraz robić? Badania miałam w Medicover - kazali się pilnie skontaktować Wiem, że tam nie ma super specjalistów. Czy mam udać się do onkologa?
Poszerzone przewody mleczne mam od kilkunastu lat , wychodzą na każdym usg takie same, stłuszczone węzły również.
Porównując dwa usg mam wrażenie, że dwie torbiele z zeszłego roku się powiększyły i połączyły - stąd chyba torbiel dwukomorowa. Czy tak może byc? Czy one mogły powstać po zapaleniu piersi?
Jaki % takich torbieli to nowotwory? Raczej chciałabym je chirurgicznie wyciąć. Czy to ma sens? czy takie torbiele usuwają - jak tam jest płyn lub coś podobnego?
Proszę o pomoc bo nie wiem w którą stronę mam iść i jestem przerażona wizją nowotworu.,

Al_la (offline)

Post #29

17-11-2021 - 19:31:27

k/Warszawy 

Jak dalej potoczyła się Twoja historia? Dopiero teraz przeczytałam pytanie.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ul87 (offline)

Post #30

27-11-2021 - 19:42:04

Witam, nie jestem nowa. Udzielałam się tutaj ponad 10 lat temu, kiedy u mojej mamy wykryli raka piersi. W tym roku mija 10 lat od skończonej terapii, mama czuje się ok. Niestety teraz wykryli podejrzaną zmianę w piersi u mojej siostry... :-( póki co wiemy tyle, że ma 12 mm i że guz jest wyraźnie oddzielony od pozostałych tkanek. Siostra miała biopsję gruboigłową i czekamy na wyniki, które będą 23 grudnia (niezła data co?). Guz jest w tej samej piersi, w tym samym miejscu, w którym miała mama. Lekarz, który robił biopsję konsekwentnie nie chciał nic powiedzieć oprócz zdawkowego proszę się nie martwić, będzie dobrze... A innym pacjentkom od razu mówił, że to np. torbiel czy włókniak. Dla mnie już samo to jest odpowiedzią, której nie chcę usłyszeć... Ale czy to jest możliwe, że nawet jakaś podejrzana zmiana nie będzie nowotworem? Tyle że jak nie gruczolak, włókniak, torbiel to co może to być? Wiem że na ten moment to wróżenie z fusów, ale chcę mieć jakąkolwiek nadzieję, że to nie będzie rak... Moja siostra ma dopiero 37 lat, małe dzieci...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-11-2021 - 19:43:21 przez ul87.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 650
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022