Dwa guzki w piersi

Wysłane przez sylviam 

sylviam (offline)

Post #1

27-11-2015 - 16:10:25

Witam.
Opis mojego badania USG: piersi o budowie gruczołowej. W lewej piersi na godz 1-ej, przybrodawkowo lita zmiana o nieregularnych, policyklicznych
obrysach średnicy 12mm, bez cech unaczynienia.
Na godz 5-tej, przybrodawkowo zmiana podobna 7mm.
Zmian ogniskowych torbieliwatych nie uwidoczniono.
BIRADS IV
Dziś miałam robiona biopsje cienkoigłowa.
Strasznie sie martwię.
Czy któraś z was miała cos podobnego ?

dziubas (offline)

Post #2

27-11-2015 - 16:21:11

Gdańsk 

Sylwio! Nie bojaj! pocieszawszyscy ktorzy tu jestesmy to wlasnie z tej przyczyny! serce i jestesmy dowodem na to ze rak to nie wyrok-a Ty jeszcze do konca nawet nie wiesz "co to jest"... Maszeruj dalej, do przodu, z wynikiem znowu do onkolga, moze nastepne badanie, moze operacja i dalel dalej walcz bo warto-to lepsze niz sie tylko bac! Wsdzyszcy bedziemy Cie wspierac bo po to tu jestesmy-dla siebie nawzajem! Dobrze ze tu trafilas-to dobrze wrozy dla Ciebie bo juz okazalas sie dzielna-szukasz pomocy! To wielka łaska! Pisz, pytaj, nekaj nas bez skrupulow! serce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Kass (offline)

Post #3

27-11-2015 - 16:44:59

Sylwio, Birads IV swiadczy o zmianie podejrzanej, stad skierowanie na biopsje. Martwic sie na zapas nie ma co, choc latwiej to powiedziec.. pociesza

My na podstawie samego badania obrazowego nic wiecej nie uradzimy. Trzeba poczekac na wyniki biopsji. Daj znac jak juz je bedziesz miala. buziak

sylviam (offline)

Post #4

29-11-2015 - 00:47:42

Dziękuje Kochane jesteście. Napisze jak bede mieć wynik biopsji.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 446
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022