Echo podścieliska

Wysłane przez alex1141 

alex1141 (offline)

Post #1

11-02-2019 - 21:03:47

Prośba o podpowiedź, jestem z wami od ponad dwóch lat, od kiedy mama zachorowała, aż do jej odejścia...
Ostatnio byłam na badaniu i mimo że ocena to BRIDAS 1 niepokoi mnie pewna rzecz, poniżej wynik:
"Piersi o bogatym utkaniu gruczołowym że wzmożonym echem podścieliska. W obu piersiach zmian ogniskowych litych i torbielowatych nie stwierdza się. Przewody mlekowe nieposzerzone.
W dołach pachowych węzły chłonne o zachowanej budowie, niepodejrzane radiologicznie."
Czy ktoś z Państwa jest mi w stanie podpowiedzieć co oznacza wzmożone echo podścieliska?
Że piersi gruczołowe są trudne to wiem, ale w tym roku kończę 30 lat i jeszcze nie rodziłam więc podobno jest szansa na przekształcenie się w tłuszczowo-gruczołowe.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-02-2019 - 21:05:51 przez alex1141.

Tomasz. (offline)

Post #2

11-02-2019 - 22:28:56

Pruszków 

O utkaniu nie decyduje rodzenie/nierodzeine. To są cechy konstytucjonalne. Znam kobietę w wieku 39 lat z budową tłuszczową. Klimakterium (naturalne lub sztuczne) też powoduje przesunięcie w kier. utkania tłuszczowego. Z resztą w każdym przypadku (np niemal każdym) można zastosować mammografię- z tym, ze w utkaniu gruczołowym ma być podana lokalizacja zmiany podejrzanej- taka tkanka "świeci" na mammografie. Bez tej lokalizacji znalezienie mikrozwapnień jest mocno utrudnione.
Czy lekarz badający wiedział o rodzinnych obciążeniach? Jeśli tak- to celowo wynik mógł przeszacować.

alex1141 (offline)

Post #3

12-02-2019 - 17:21:50

Dziękuję P. Tomaszu, tak lekarz wiedział o obciążeniu dlatego mimo, że mama nie miała wykrytego obciążenia w genach mi radzi sprawdzić. W jakim sensie przeszacować? Plus chciałam zapytać czy może Pan wie o co chodzi ze wzmożonym echem podścieliska? Niestety nie potrafię znaleźć na ten temat informacji w internecie...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-02-2019 - 17:22:25 przez alex1141.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 427
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018