Dodakowa konsultacja USG? Torbiel/zmiana 4x3mm

Wysłane przez krak_an 

krak_an (offline)

Post #1

13-02-2019 - 10:13:31

Dziewczyny,

macie ogromne doświadczenie, chciałabym Was prosić o radę. Czy torbiel/zmiana 4x3 mm nadaje się do dalszej diagnostyki typu biopsja? Na rutynowym USG wyszła mi taka zmiana na godzinie 13 w lewej piersi. Dostałam zalecenie kolejnego USG za 6 miesięcy, generalnie badanie w tonie (przepraszam za wyrażenie) olewającym, bo "Pani jest taka młoda to w tym wieku taka zmiana to jest wszystko hormonalne, na pewno się wchłonie zaraz". Nadmienię, że problemów hormonalnych nie miewam poza niedoczynnością tarczycy i Hashimoto, jajniki sprawne, nigdy się nic nie działo. Poprzednie USG też nigdy nie pokazywało zmian a robię je regularnie (zaraz po diagnozie u Mamy robiłam 2 razy w roku, teraz dałam na luz i robię raz na rok plus co miesiąc samobadanie piersi). W wywiadzie rodzinnym rak piersi hormonozależny u Mamy, a jeszcze wcześniej u Dziadka rak prostaty. Czy czekać te 6 miesięcy (i się próbować nie stresować) czy skonsultować się z innym lekarzem i zrobić drugie USG? Czy jest szansa, że z takiej torbieli się coś wyhoduje z biegiem czasu?

Al_la (offline)

Post #2

22-02-2019 - 23:27:16

k/Warszawy 

Trudno Ci doradzić. Wiele kobiet ma torbiele i nic z tym nie robią (ja też). Wystarczy, że raz w roku badanie USG pokazuje, że torbiel się nie powiększa. Ale są przypadki, kiedy w torbieli robi się rak, który może rosnąc szybko.
Ja bym chyba poczekała 6 miesięcy i sprawdziła po tym czasie, czy rozmiary torbieli są takie same.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Szpaku (Administrator)
Gości: 339
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018