Usg

Wysłane przez Agitka 

Agitka (offline)

Post #1

21-03-2019 - 07:59:23

Dąbrowa Górnicza  

Witam od 3 tyg wyczowlam pod piersią prawa na Lini zeber zgrubienie przy dotyku bolące. Myślałam że się uderzyłam się no ale za długo to trwa poszłam do radiologia na usg i na usg wyszło tak.
Skóra brodawki sutkowe prawidłowe w piersi prawej na h5 na poziomie fałdu podskornego wyczowalana jest słabo bolesne zgrubienie wielkości ok 10mm.
Pierś o budowie tluszczowo-gruczolowej w piersi prawej
W piersi prawej na godzinie 5 na poziomie fałdu podsutjowego na głębokości 8mm znajduje się nieostro ograniczony hypoechogeniczny Guzek 12x5x7mm w usg zmiana podejrzana węzły nie powiększone birads 4c.strasznie się boję w poniedziałek chirurg onkolog w centrum onkolo. Wizyta i termin biopsji gruboiglowej będzie ustalana. Ogólnie zmiana będzie czy tak czy tak do usunięcia boję się czy to będzie rąk nie śpię nie jem wymiotuję od 2 dni z nerwów.
Pomóżcie proszę czy mam się czym martwić że to zmiana złośliwa

renatar (offline)

Post #2

21-03-2019 - 08:40:27

sieradz 

Agitko niestety nie da się nic powiedzieć bez biopsji. Dla radiologa ta zmiana jest do sprawdzenia i wg mnie to bardzo dobrze że będzie biopsja gruboigłowa. Może rodzinny dał by ci coś na uspokojenie żebyś mogłą to czekanie jakoś przetrwać.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Pollik (online)

Post #3

21-03-2019 - 10:01:11

Warszawa 

Agitko, tak jak mówi Renatar biopsja da odpowiedź 100%. Może być różnie, z tym się trzeba liczyć, ale spróbuj nie panikować. Tak czy inaczej - w każdym przypadku jest leczenie. O tym trzeba przede wszystkim pamiętać. I nie czytaj za dużo w necie, na tym etapie to nie pomaga.
Trzymaj się i dawaj znaćpociesza

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

lulu (offline)

Post #4

21-03-2019 - 11:30:52

k/Kwidzyna 

Ej, po lich się stresować, kiedy stres nie jest dobrym stanem. Przecież to coś tam i tak na razie jest, i dopóki nie będzie wyniku biopsji, to nie załamujemy się, a po wyniku biopsji, tym bardziej się nie martwimy, tylko podejmujemy działania adekwatne do sytuacji. Dziś pierwszy dzień wiosny, więc patrzymy w słońce i się uśmiechamy, nerwami wykańczamy organizm, który nie zasłużył sobie na takie traktowanie.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Tomasz. (offline)

Post #5

25-03-2019 - 13:16:27

Pruszków 

Zmiana nieostro odgraniczona jest typowa dla nowotworu złośliwego. Tym niemniej wejdziesz w ścieżkę diagnostyczną- biopsja gruboigłowa wyjaśni Twoje wątpliwości.. Ważne, że zmiana jest mała- takowe dobrze się operuje- bez problemu można uzyskać wystarczający margines cięcia.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 327
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018