Birads 4c

Wysłane przez Kamil22 

Kamil22 (offline)

Post #1

04-05-2019 - 11:17:30

Dzień dobry.
Moja mama jest po mammografi i usg piersi. Wyszedł guz wielkości 19x15x16mm lekarz oznaczył wynik jako Birads 4c i skierował na biopsje cienkoigłową. Jak tylko udaliśmy się na biopsje cienkoigłową lekarz, który miał wykonać badanie powiedział, że niema co się bawić w cienkoigłową biopsje i zrobił mamie dwa dni później gruboigłową. Po wykonanej biopsji okazało się, że byłą to biopsja mammotomiczna. W karcie badania było napisane, że zmiana została usunięta w całości. Zdziwiliśmy się strasznie bo byliśmy przekonani, że zostanie pobrany tylko kawałek do badania. Moje pytanie brzmi czy takie usunięcie guzka w całości bez jego znajomości jest bezpieczne? Jeżeli okaże się, że jest to nowotwór to mame bedzie czekać operacja dotnięcia tkanki? Strasznie się stresuje i to czekanie na wynik mnie dobija. Jeżeli dostaniemy wyniki to co dalej? mamy sie udać do szpitala? i tam nas dalej pokieruja? czy zapisać się do jakiegoś onkologa? Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda sprawa z leczeniem w innym mieście. Jesteśmy z Rzeszowa i myślalem, żeby mame leczyć w Krakowie. Wiem, że troche wybiegam myślami ale chciałbym sobie poukładać cały plan działania w razie najgorszego. Dziękuje za odpowiedź.

Mama: NST, Er 80%, Pr 60%, Her2 -, Ki67 3%, G1, T1cN?M?

renatar (offline)

Post #2

04-05-2019 - 12:57:10

sieradz 

Zazwyczaj po otrzymaniu wyniku biopsji wraca się do lekarza który takie skierowanie wydawał. On powinien pokierować co dalej. Możecie zmienić ośrodek leczenia jeżeli uważacie że będzie wam tam lepiej. Ja z wynikiem biopsji udałam się do chemioterapeuty i żeby przyspieszyć to była to wizyta prywatna. U was wszystko zależy od wyniku, jeżeli okaże się złośliwy to pewnie będzie operacja.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-05-2019 - 12:58:08 przez renatar.

Kamil22 (offline)

Post #3

04-05-2019 - 22:31:41

Dziękuje za odpowiedź. W takim razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wynik.

Mama: NST, Er 80%, Pr 60%, Her2 -, Ki67 3%, G1, T1cN?M?

baebaras1985 (offline)

Post #4

10-06-2019 - 23:45:56

Ja miałam 4c i też jestem z rzeszowa. Polecam dr guzika a jeśli chodzi o onkologia polecam dr pszeniczengo. Najlepiej umawiać się w galenie na warnenczyka. U mnie okazał się niezlosliwy. Także życzę powodzenia.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 366
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018