Wklęsły sutek-czy to powód do niepokoju?

Wysłane przez Ruda07 

Ruda07 (offline)

Post #1

10-05-2019 - 21:17:27

Witam,
drogie Panie bardzo Was proszę o pomoc. Ostatnio zauważyłam, że mój prawy sutek czasami się "chowa" i postanowiłam poszukać w Internecie, co to może oznaczać. Niestety to co przeczytałam spędza mi teraz sen z powiek, bo wszędzie napisane jest, że to może byc objaw raka. Dodam, że nie wyczuwam guzka, ani nie zaobserwowałam tzw. "skórki pomarańczowej". Na obydwu piersiach występuje zaczerwienienie i obydwie sa ciepłe-choć ta prawa wydaję mi się być bardziej ciepła w miejscu pod pachą. Do tego moja prawa pierś strasznie mnie piecze w nocy. Pieczenie występuję również pod prawą pachą. Wydaję mi się, że takie pieczenie już wcześniej u mnie występowało, chociaż teraz to już sama nie wiem. Pod pachami też nie wyczuwam żadnych guzków. Wydaję mi się, że moje piersi wyglądają normalnie, nie są nabrzmiałe, wyglądają tak samo, chociaż prawa trochę bardziej mi opadła. Na prawej piersi widać też żyły, które sięgają do ramienia.Poza tym nie zaobserwowałam żadnego wycieku z brodawki ani zagłębień. Dodam, że mam 29 lat i przebywam obecnie za granicą i nie mam mozliwości pójścia do lekarza.Drogie Panie czy uważacie, że opisane przeze mnie objawy to powód do niepokoju?

dziubas (offline)

Post #2

10-05-2019 - 22:28:44

Gdańsk 

Ruda! serce przy okazji jak przyjedziesz do Polski biegaj do onkologa! moja mama i siostra miały wklęsły sutek i obie sa w niebie ale z powodu innych schorzeń, nie z powodu raka piersi! Sorki! Może to strasznie zabrzmiało... Nie bojaj! Ale nie zapomnij sie skontrolować!

Ruda07 (offline)

Post #3

10-05-2019 - 22:47:30

O matko! chyba nie zasnę dzisiaj. Przykro mi z powodu Twojej mamy i siostry. Można spytać czego przyczyną były u nich wklęsłe sutki?

dziubas (offline)

Post #4

10-05-2019 - 23:42:11

Gdańsk 

w ogóle nikt tym sie nie zajął, mama zmarła w wieku 85 lat , 5 lat po udarze, a siostra niedawno w grudniu na niuleczalnego raka mózgu...bezradny

Pollik (offline)

Post #5

10-05-2019 - 23:56:17

Warszawa 

Nie czekaj dłużej niż musisz. Dobrze trzymać się zasady, że jeśli coś w piersi niepokoi kobietę, należy to zbadać.

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

andrzej142345 (offline)

Post #6

08-07-2019 - 13:08:56

Moim zdaniem nie jest nic aż tak złego.

http://ctr.elipro.pl/alarmy.php
Bardzo szeroka oferta profesjonalnego sprzętu do zabezpieczenia się przed złodziejami oraz włamywaczami. Świetna obsługa klienta. Polecam każdemu kto myślał o instalacji systemów alarmowych.

etruzilka (offline)

Post #7

08-07-2019 - 14:07:09

Olsztyn 

A moim zdaniem wprost przeciwnie. Jest powód do niepokoju.
Przy okazji - miejsce reklam jest gdzie indziej.

braja (offline)

Post #8

10-07-2019 - 16:44:22

Na piersi z rakiem nie miałam wklęsłej brodawki. Ale obie moje brodawki od zawsze reagowały na bardzo gorącą wodę lub długie noszenie biustonosza. Chowały się na trochę, a potem wracały do normy

Wandka (offline)

Post #9

10-07-2019 - 23:55:36

Warszawa 

Zawsze miałam brodawki takie lekko wklęsłe (ułomność rodzinna -genetyczna). Lekarze zawsze mnie pytali czemu takie brodawki. Ja odpowiadałam, ze moja babcia tak miała, moja mama tak ma i ja też. Aż raptem po kilkunastu latach - rak. Zaznaczm, że pierwszy w rodzinie. Zawszwe musi być ktoś pierwszy. Trafiło na mnie.myśli

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 357
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018