badanie usg

Wysłane przez marinara8 

marinara8 (offline)

Post #1

19-06-2019 - 21:55:33

witam Amazonki smiling smiley

Półtora roku temu podczas badania usg wykryto mi hypoechogenną zmianę w piersi, niewielką (ok. 4 mm), dobrze odgraniczoną. W skali birads otrzymałam 3. Później wyczułam w piersi mały twardy guzek blisko skóry, a wokół niego wyczuwalny dziwny grudkowaty obszar, Gdy miesiąc temu udałam się na kontrolne usg, radiolog była wyraźnie zafrasowana, badała mnie długo, wspominała o założeniu karty dilo i rychłej wizycie u onkologa. Był to dla mnie szok, nie mając wiedzy ani doświadczenia w temacie od razu w myślach podejrzewałam najgorsze. Z opisu wynika, że zmiana, w dalszym ciągu hypoechogenna z ostro odgraniczonej zrobiła się nieostro odgraniczona, z zaburzeniem architektury wokół zmiany, urosła także do 7 mm. Po konsultacji onkologicznej otrzymałam birads4 i dodanie do opisu zdania- drobne hypoechogenne węzełki chłonne. Co to znaczy? Mam już wyznaczony termin biopsji mammotomicznej. Boję się. Mam 25 lat i rak zawsze wydawał mi się abstrakcyjny- wiedziałam, że ta choroba istnieje, zdarza się coraz częściej, ale (pewnie z racji młodego wieku) nigdy nie zestawiałam go ze sobą. Teraz już tak nie myślę. Czy jest możliwe by zmiana wcześniej oceniona na birads3, ostro odgraniczona, mogła zezłośliwieć w tak krótkim czasie? Przeraża mnie, że teraz jest określona jako nieostro odgraniczona co, jak wyczytałam, jest częstym objawem raka.

renatar (offline)

Post #2

20-06-2019 - 03:46:30

sieradz 

Marinara niestety rak może wystąpić w każdym wieku. Najważniejsze jest teraz wykonanie biopsji. Bardzo dobrze że lekarz tak poważnie podszedł do twojego przypadku bo zazwyczaj takie młode dziewczyny są odsyłane. określenie birads są umowne i określenie numeru jest zależne od lekarza.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

kamysiaczek , Szpaku (Administrator)
Gości: 382
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018