Wynik biopsji a histopatologia po operacji

Wysłane przez dzulx 

dzulx (offline)

Post #1

13-08-2019 - 19:40:36

Katowice 

Witajcie,

Wykryto u mnie zmianę w usg- birdas 4b. Panika i szukanie pomocy. Trafiłam do lekarza, który zrobił biopsje gruboigłową. Wynik: brodawczak wewnatrzprzewodowy( zmiana podobno łagodna). Zdecydowano o jego usunięciu ze względu na mój młody wiek. Jestem już 2 tygodnie po operacji. Wszystko ładnie się goi, ale zastanawiam się nad wynikiem badania całego guza. Czy jest możliwe żeby to jednak było złośliwe? Czy biopsja gruboigłową może się aż tak pomylić? Proszę tez o wyjaśnienie co to ten brodawczak- lekarz nic nie powiedział w internecie zdania podzielone. Cieszę się ze nie mam już tego dziada w sobie, ale boje się bo nie rozumiem po co teraz znów to badają a ja w nerwach czekam na wynik skoro wiadomo co to jest na podstawie biopsji gruboiglowej. Skoro zmiana została już usunięta nie powinno to oznaczać końca leczenie?
Proszę o pomoc. Okropnie się boje mam 22 lata. W rodzinie żadnych nowotworów.

Safi (offline)

Post #2

13-08-2019 - 21:16:25

Zawsze czeka się na wynik badania histopatologicznego

dzulx (offline)

Post #3

13-08-2019 - 22:03:59

Katowice 

Ja już mam wynik hist- pat z biopsji. To nie rozumiem dlaczego znów to samo. Przecież diagnoza została już postawiona.

dziubas (offline)

Post #4

13-08-2019 - 22:48:37

Gdańsk 

dzulx! serce rozumiem Cię! być może wynik pooeracyjny hispat potwierdzi diagnozę po biopsji, ale chociazby z powodu duzej róznicy w ilości materiału nalezy zbadać to co wycieto podczas operacji! uszy do góry!!!duży uśmiech

Tomasz. (offline)

Post #5

14-08-2019 - 09:54:23

Pruszków 

Wszystko co jest usuwane w operacji podlega badaniu his-pat. Dobrze byłoby ustalić przyczynę takiej zmiany w tak młodym wieku

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 453
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018