Jakie zrobić badania i gdzie

Wysłane przez karo_olla 

karo_olla (offline)

Post #1

09-01-2020 - 20:51:11

 

Witam
Chciałabym się przebadać pod kątem genetycznych predyspozycji na zachorowanie na raka. Niestety z rakiem piersi z przerzutami do kości walczy moja mama, siostra dziadka miała raka piersi, dziadek raka płuc, kuzynka dziadka rak piersi a dzisiaj byłam z tatą u onkologa, bo też ma podejrzaną zmianę w piersi, którą najlepiej dokładnie wyciąć. Ze stresu zapomniałam się spytać o jakieś badania dla mnie. Teraz siedzę, karmię piersią syna i się zastanawiam jakie wyniki zrobić, gdzie się udać. Czy to się robi prywatnie czy na NFZ? A jakie badania dla mojego brata?
Z góry przepraszam, bo nie wiem czy w dobrym miejscu rozpoczęłam wątek.

timisja1977 (offline)

Post #2

09-01-2020 - 21:35:20

Warszawa 

Cześć,
O ile się dobrze orientuję, to można zrobić badania w Poradniach Genetycznych w całej Polsce (Np. w Centrum Onkologii). Trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do Poradni Genetycznej - z dopiskiem PILNE na skierowaniu wizyta w ciągu miesiąca (tak było w moim przypadku w Centrum Onkologii w Warszawie).
Można zrobić badania na w Warsaw Genomics / [warsawgenomics.pl] - to już opcja płatana.

Można zadzwonić i umówić się do Szczecina tam przyjmuje osławiony profesor Lubiński i tam też robią badania genetyczne.

WarsawGenomicsMK (offline)

Post #3

10-01-2020 - 18:14:59

Warszawa 

Szanowna Pani,

W przypadku odpłatnego badania genetycznego, oferowanego przez Warsaw Genomics prosimy o zapoznanie się z naszą dedykowaną stroną, poświęconą Programowi Badamy Geny (www.badamygeny.pl). W ramach jednego badania wykonujemy analizę wszystkich genów związanych m.in. z rakiem piersi, jajnika, prostaty i innych nowotworów możliwym podłożu dziedzicznym. Dzięki naszej nowatorskiej metodzie, opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego umożliwiamy wykonanie tego badania w cenie znacznie niższej od ceny rynkowej bez utraty jakości.

W badaniu uzyskujemy pełne sekwencje analizowanych genów, nie ograniczając się do wybranych punktów w tych genach. Typowo w ramach badań NFZ analizuje się 5 punktów w genie BRCA1 i 3 punkty w genie BRCA2, podczas gdy chorobotwórczych zmian w obu genach jest prawie 6 tysięcy. W naszym badaniu analizujemy 70 genów, w których w sumie opisano prawie 20 000 potencjalnie uszkodzonych punktów - oceniamy je wszystkie. Jest to ważne szczególnie w przypadku, gdy w Pani rodzinie osoby chore miały już wykonywane badanie genetyczne, które nie wykazało zmian - jest możliwe, że były one obecne, ale w miejscach nie ujętych badaniem.

Oczywiście z racji obciążonego wywiadu rodzinnego zalecamy kontakt z poradnią genetyczną w celu jednoczesnej diagnostyki nieodpłatnej w ramach NFZ.

Z wyrazami szacunku,
Michał Kościółek
Social Media Specialist
Warsaw Genomics
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 446
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018