Rak piersi u mężczyzn.

Wysłane przez WojtGd 

WojtGd (offline)

Post #1

09-01-2021 - 18:57:28

Witam,

Mam 28-lat. Nie dawno zacząłem mieć ból sutka który utrzymywał się kilka dni, po tym czasie wylała się z brodawki przezroczysta ciecz i ból ustał. Zgłosiłem się na USG, radiolog stwierdził ze konieczna jest biopsja gdyż zmiana jest za mała żeby mógł określić co to dokładnie jest (7-4 mm). Trochę się wystraszyłem i zglosilem się prywatnie do chirurga który ponowił USG i zaproponował biopsje mammotoniczna i usunięcie całkowite guza. Powiedzial ze zmiana nie jest nowotworem, jednak mam wątpliwości czy aby usuwanie tej zmiany jest prawidłowe. Co w wypadku jeżeli się jednak okaże ze to guz złośliwy? Oczywiście muszę cała drogę od internisty do chirurga przejść od nowa na NFZ. Strasznie się stresuje. Pozdrawiam

renatar (offline)

Post #2

09-01-2021 - 19:57:37

sieradz 

Czy założono ci kartę dilo, może ją na podstawie opisów usg wystawić rodzinny lekarz. Z taką kartą do poradni chorób sutka i tam zajmą się tobą onkolodzy. Ta karta przyspiesza diagnostykę.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

WojtGd (offline)

Post #3

09-01-2021 - 20:05:20

Dziękuje za odpowiedz,
Niestety nie dostałem żadnej karty. W obu przypadkach byłem prywatnie. Żałuje tego gdyż mam wrażenie ze zostałem potraktowany po macoszemu. Na pierwszej wizycie dostałem BIRADS „ 3/4 „ Z kolei na drugim badaniu dostałem świstek wypisany ręczne. Sutki i pachwiny bez zmian. Guzek do biopsji mm. Wiec lekarz powiedział żebym szedł droga na NFZ. Wiec zapisalem się do internisty i następnie pójdę do specjalisty i potem na ten zabieg. Na pytanie czy mogę tyle czekać, dostałem odpowiedz ze skoro Panie czekają to i ja poczekam...
Wiec mam mętlik w głowę..

Tomasz. (offline)

Post #4

09-01-2021 - 20:12:17

Pruszków 

Sugerowałbym niezależne badania hormonalne. Szczególnie prolaktyna, SHBG, testosteron i estrogen.

WojtGd (offline)

Post #5

09-01-2021 - 20:18:48

Dziękuje Panie Tomaszu,
Poprosze lekarza internistę o zlecenie takich badań. Aczkolwiek dziwi mnie ze nie zaproponowali mi tego lekarze którzy mnie obserwowali.

renatar (offline)

Post #6

09-01-2021 - 21:13:26

sieradz 

Wojt musisz naciskać żeby zrobili biopsję, w każdym razie jak będziesz mieć kartę dilo obdzwoń poradnie sutka gdzie mają najszybszy termin biopsji. Jak sam o siebie nie zadbasz albo nie trafisz na lekarzy z powołania to będą cię olewać.

WojtGd (offline)

Post #7

09-01-2021 - 21:18:08

Dziękuje za odpowiedzi.
Powiem szczerze ze odchodzę od zmysłów. Życzę wszystkim zdrowia i więcej siły niż mam ja winking smiley

renatar (offline)

Post #8

09-01-2021 - 21:24:32

sieradz 

Wojt najważniejsze żęby sprawdzić wszystko do końca i się uspokoić. To nie musi być nic grożnego bo jest bardzo wiele zmian łagodnych typu włókniaki, tłuszczaki itp.

WojtGd (offline)

Post #9

09-01-2021 - 21:31:13

Pani Renato, oczywiście wiem to ale człowiek poznaje siebie dopiero w takich sytuacjach. Strasznie dużo się o tym naczytałem w internecie i generalnie w wnioski wyszły takie ze u mężczyzn takie guzy są zawsze złośliwe i zawsze złe rokowanie. Nie umiem się powstrzymać przed przeglądaniem internetu...

renatar (offline)

Post #10

09-01-2021 - 21:38:40

sieradz 

Wojt wiadomo od czytania się człowiek nie ustrzeże, jeżeli nie dajesz rady to poszukaj pomocy psychologicznej, jak to nie pomoże to warto porozmawiać z psychiatrą o lekach przeciwlękowych, my tu na forum wiemy jak strach i stres paraliżują, nie warto się zadręczać, tylko szukać pomocy. Przy ośrodkach onkologicznych jest zazwyczaj jakiś psycholog. Ja jestem na psychotropach bo inaczej bym nie dała rady przejść przez badania i cały stres związany z leczeniem.

WojtGd (offline)

Post #11

09-01-2021 - 21:45:37

Będę musiał chyba tak postąpić. Najgorsze jest to ze jeszcze nie mam diagnozy a już panikuje.. co będzie potem. Także podziwiam wszystkie Panie które tak dzielnie walczą!

Tomasz. (offline)

Post #12

09-01-2021 - 22:50:46

Pruszków 

WojtGd
Dziękuje Panie Tomaszu,
Poprosze lekarza internistę o zlecenie takich badań. Aczkolwiek dziwi mnie ze nie zaproponowali mi tego lekarze którzy mnie obserwowali.
Intereniscie można zawrócić w głowie ale hormony to endokrynolog i androlog. Długie kolejki. Albo prywatnie zrobić, albo prosić o skierowanie do szpitala. Tam powinni to wykonać.

lulu (offline)

Post #13

10-01-2021 - 17:26:07

k/Kwidzyna 

A gdzie to takie statystyki są, że mężczyźni gorzej rokują. Nic podobnego. Osobiście znam jednego mężczyznę i całe lata jest już po. Zresztą jest tu na forum tylko od dawna nie wchodzi, no może nie tak od dawna, co raczej rzadko. Jego nick to "Mały", możesz napisać do niego na pv. I jest jeszcze mąż koleżanki, zapewniam, że nie prowadzi zdrowego trybu życia (nie zachęcam do tego) i też jest baaardzo długo po, jeśli dobrze pamiętam to blisko 20 lat. Więc spokojności życzę i sprawnego diagnozowania, skoro usunięta, więc trzeba czekać na wynik.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-01-2021 - 17:31:55 przez lulu.

WojtGd (offline)

Post #14

10-01-2021 - 17:53:37

Lulu, dziękuje za słowa otuchy. Mnie to dobija, bo właśnie staram się dbać o zdrowie, uprawiam sport, staram się zdrowo jeść a i tak jakieś cholerstwo urosło :/

dziubas (offline)

Post #15

10-01-2021 - 19:09:49

Gdańsk 

Wojtku! Nie rezygnuj z dobrych nawyków, czyli zdrowego stylu! Ja co prawda zdrowo sie nie prowadzę, ale ponosze tego skutki! smutny Może lulu to zrowa kobitka i nie musi albonie chce stosować sie dowszystkiego co zdrowe... Tylko zazdrościć! A Tobie powiem, ze zdrowe nawyki sa bezcenne w przyszłości, co nie zapewni ci życia zupełnie bez chorób, ale i tak moim zdaniem warto!!!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

lulu (offline)

Post #16

10-01-2021 - 23:19:28

k/Kwidzyna 

dziubas
... Może lulu to zrowa kobitka i nie musi albonie chce stosować sie dowszystkiego co zdrowe... Tylko zazdrościć! ...
Dzibasku możesz mi wyjaśnić te Twoje słowa? Szczególnie te o zazdrości.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Kama78 (offline)

Post #17

11-01-2021 - 14:05:23

Gdynia 

Wojtgd, dodam moze jeszcze, ze do poradni chorób piersi albo do onkologa nie jest potrzebne skierowanie. Weź wyniki badań, które masz i leć do najblizszej poradni. Warto wybrać osrodek specjalizujacy się w leczeniu raka piersi Breast Unit. Skąd jesteś?

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

WojtGd (offline)

Post #18

11-01-2021 - 14:56:45

Hej, Jestem z Krakowa. Ostatnio mi powiedzieli ze muszę mieć skierowanie sad smiley

dziubas (offline)

Post #19

11-01-2021 - 15:42:06

Gdańsk 

Jeśli moge kogos w Krakowie polecic to dr Ziobrę albo dr Wodję bodajże, choc nazwiska pani doktor jestem pewna tylko na 90%. I zeby dostac sie do dr Ziobry, który jeszcze stosunkowo niedawno był Ordynatorem na Garncarskiej, proponuje taki tok postepowania: zadzwonić albo udać sie do Jego sekretariatu i umówic sie na wizyte w "ordynatorskim" gabinecie, a potem zobaczysz co zaproponuje dalej. Na forum znajdziesz różne opinie na temat tej przychodni, ale to normalne! Generalnie wiem, ze gdy zaczniesz od rejestracji do poradni to na każdej wizycie bedziesz miał innego onka - takie tam u nich zasady! Jest jeszcze Przychodnia Uniwersytecka - też ma dobre opinie.

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Kama78 (offline)

Post #20

11-01-2021 - 16:51:54

Gdynia 

WojtGd
Hej, Jestem z Krakowa. Ostatnio mi powiedzieli ze muszę mieć skierowanie sad smiley

Jesteś pewien? Do chirurga onkologa jest potrzebne, do onkolga zwykłego nie.

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

dziubas (offline)

Post #21

12-01-2021 - 18:00:56

Gdańsk 

lulu
... Może lulu to zrowa kobitka i nie musi albonie chce stosować sie dowszystkiego co zdrowe... Tylko zazdrościć! ...
Dzibasku możesz mi wyjaśnić te Twoje słowa? Szczególnie te o zazdrości.
Lulu!!! serce Mój post wynikał ze zbyt pośpiesznego przeczytania Twojego postu! Przeczytałam szytbko i źle zinterpretowałam! Teraz przeczytałam ponownie ! Sorki! Myślałam, ze namawiasz Wojtka by sie nie przejmował zdrowym trybem zycia. Tymaczasem Twoja sugestia była odwrotna! Zrozumiałam wczesniej, ze Ty tez sie nie przejmujesz. W tym sensie mogłabym Ci zazdrościc luzu i odwagi. A jesli zreszta prowadzisz zdrowy tryb życia to tez Ci moge pozazdrościć, bo ani jedno ani drugie jak dotąd mi sie nie udaje.
I tyle lulu gwoli usprawiedliwienia. Po prostu taki ze mnie zazdrośnik!!! przewraca_oczy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-01-2021 - 18:02:07 przez dziubas.

lulu (offline)

Post #22

14-01-2021 - 01:17:39

k/Kwidzyna 

Aż tak zakręcona na zdrowy tryb życia nie jestem, bo nie ma sensu umartwianie się. Jeśli się wszystko z umiarem robi to nic nie zaszkodzi. buzki

je

dziubas (offline)

Post #23

14-01-2021 - 15:22:54

Gdańsk 

buzki

WojtGd (offline)

Post #24

31-03-2021 - 16:48:32

Drogie Panie,
Dziękuje za wszystkie słowa wsparcia. Dostałem wyniki biopsji i podobno jest to gruczolak. Będę usuwał mammotomem pod koniec kwietnia.
Serdecznie Pozdrawiam!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 470
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018