Wykryte guzki w piersi .

Wysłane przez Stokrotka35 

renatar (offline)

Post #1

19-02-2021 - 17:59:23

sieradz 

Stokrotko przejdziesz chemiię jak większość z nas, nie zamartwiaj się. Jak się zacznie leczenie jest już lżej bo wpadniesz w schemat i już. Jak teraz będziesz u onkologa to poproś o skierowanie na badania genetyczne.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Stokrotka35 (offline)

Post #2

19-02-2021 - 18:14:13

renatar , dobrze poproszę i dziękuję .
Czy to oznacza , że na utrate włosów i być może piersi też powinnam się przygotować ? sad smiley
Przepraszam , ale musiałam o to zapytać ... zastanawiam się czemu akurat ja ? Czuje ogromny żal , smutek , strach i złość , bo przecież dbam o siebie ... dobrze się odżywiam , jestem osobą wysportowaną , aktywną ...mam długie blond włosy nigdy nawet nie miałam krótkich , nie pale i nie puje alkoholu ... zadaje wciąż sobie to pytanie ... wiec skąd u mnie ten rak ... sad smiley sad smiley

Stokrotka35

Iwona75 (offline)

Post #3

19-02-2021 - 18:40:46

Stokrotka35 , przy chemii wypadają włosy ale dziewczyny pisały o jakichś czepkach chłodzących, które zapobiegają wypadaniu. U niektórych było to bardzo skuteczne. Chemia przed operacją - ma za zadanie zmniejszyć , unieszkodliwić i zatrzymać zmiany . Niektóre dziewczyny piszą, że po operacji histopat nie wykazał komórek rakowych. Taki jest cel chemii.

Potem oszczędzająca albo mastektomia ale nie przejmuj się tym teraz - jest tu dużo dziewczyn po mastektomii a te z podobnymi receptorami po oszczędnościowej też z pewnością się odezwą.
Teraz musisz jak najszybciej rozpocząć leczenie. Czy masz już jakiś plan?

---------------------------
BTC , T1bN0M0, G2(2+2+2) 10mm, ER ++ 100% (TS7/8), PGR +++ 100% (TS8/8), Her2 - (+1), Ki67 do 15%

renatar (offline)

Post #4

19-02-2021 - 18:52:43

sieradz 

Stokrotko nie szukaj winy u siebie [pewnie każda z nas zadawała sobie to pytanie tzn co zrobiłam żle że to mnie dopadło], niestety w raku tak jest na kogo wypadnie na tego bęc. U mnie najgorsza traumą były włosy, jeżeli je straciszi będziesz z tego powodu cierpieć to szukaj pomocy u psychiatry lub psychologa, nie watro się męczyć i udręczać. Pierś zawsze można poddać rekonstrukcji i będzie jak dawniej [nie mam rekonstrukcji to dokłądnie nie wiem ale ja mam 52 lata i nie jest to dla mnie takie ważne ale ty jesteś młoda i musisz wiedzieć że taki zabieg jest refundowany ale tego jeszcze nie wiemy tzn jaką będziesz miała].

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Stokrotka35 (offline)

Post #5

19-02-2021 - 18:57:49

Iwona , a gdzie można kupić taki czepek ? Nie mam jeszcze planu leczenia . Dopiero w poniedziałek będę u onkologa .

Stokrotka35

Stokrotka35 (offline)

Post #6

19-02-2021 - 19:03:48

renatar , masz teraz piękne włosy ... czy długo czekałaś , aż odrosną ? Rosną szybciej czy dłużej ? Mam nadzieje , że chociaż mastektomi uniknę i że będę żyć , bo to dla mnie jest najważniejsze , by dać radę i żyć

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #7

19-02-2021 - 19:16:54

Pruszków 

Stokrotka35
renatar , masz teraz piękne włosy ... czy długo czekałaś , aż odrosną ? Rosną szybciej czy dłużej ? Mam nadzieje , że chociaż mastektomi uniknę i że będę żyć , bo to dla mnie jest najważniejsze , by dać radę i żyć
rodzaj operacji zależy m in od wieloogniskowosci. W razie więcej niż 1 guza leczeniem z wyboru jest operacja radykalna. I to nie tylko w Polsce, ale także np w USA

Tomasz. (offline)

Post #8

19-02-2021 - 19:20:25

Pruszków 

Stokrotka35
Iwona , a gdzie można kupić taki czepek ? Nie mam jeszcze planu leczenia . Dopiero w poniedziałek będę u onkologa .
czepek jest całym urzadzeniem z rozbudowaną aparatura sprężarkowo chłodniczą . Wiele ośrodków jeszcze takich czepków nie ma. Warto o to urządzenie pytać.

Imari (offline)

Post #9

19-02-2021 - 19:31:34

Łódź 

Pochemiczne włosy rosną półtora raza szybciej niż normalne więc odrastają szybko. Łysą głowę miałam może dwa i pół miesiąca, potem zaczęło odrastać. Skutki uboczne chemii na ogół są do przeżycia, w większości przypadków przypominają nieco kaca. Ja po AC przez trzy dni byłam słaba jak mucha, miałam zgagę i non stop chciało mi się jeść. Po paklitakselu zasypiałam na stojąco.

Stokrotka35 (offline)

Post #10

19-02-2021 - 19:42:02

Dziękuję wszystkim za odzew z waszej strony , to dla mnie bardzo cenne i ważne , bo teraz tak bardzo jest mi to potrzebne ...

Stokrotka35

Stokrotka35 (offline)

Post #11

19-02-2021 - 19:45:27

Czy któraś z Pań była lub jest leczona w Katowicach na ul.Raciboskiej ? Bo ja właśnie tam będę ... chciałam w Gliwicach , ale niestety nie wiem czy tak szybko jak tu uda mi się dostać i czy jest sens dłużej czekać .

Stokrotka35

Magg (offline)

Post #12

19-02-2021 - 20:02:21

Stokrotka35
Dziękuję wszystkim za odzew z waszej strony , to dla mnie bardzo cenne i ważne , bo teraz tak bardzo jest mi to potrzebne ...
Stokrotko, śledziłam Twój wątek, ale dopiero teraz odczytałam jaki jest wynik. Posyłam moc dobrej energii i wierze, że będzie tak, tak Ci piszą Forumowicze :-) Życzę dużo wiary i siły!!!

Iwona75 (offline)

Post #13

19-02-2021 - 21:23:07

Stokrotka35

Taki czepek Stokrotko można wypożyczyć . Poszukam informacji i Ci podeślę.

Dziewczyny może coś podpowiedzą szczególnie te po chemii.
Podobno troszkę w głowę chłodno podczas wlewu ale że nie jest źle...

Poszukami i wyślę Ci w wiadomości co udało mi się znaleźć.
Tulę Cię Kochana !

BTC , T1bN0M0, G2(2+2+2) 10mm, ER ++ 100% (TS7/8), PGR +++ 100% (TS8/8), Her2 - (+1), Ki67 do 15%

Tomasz. (offline)

Post #14

19-02-2021 - 21:28:59

Pruszków 

Stokrotka35
ER Estrogen Receptor (+++) silna teakcja jądrowa w 100% komórek .
PR Progesteron Receptor ( +++) silna reakcja jądrowa w 100% komórek .
Z komórki źle zauważyłem. Siła sygnału (siła reakcji) jest duża dla obu receptorów. To prognostycznie b.dobra wiadomość. To 8/8 pkt wg Allreda.

Stokrotka35 (offline)

Post #15

19-02-2021 - 22:16:19

Taki czepek Stokrotko można wypożyczyć . Poszukam informacji i Ci podeślę.

Dziewczyny może coś podpowiedzą szczególnie te po chemii.
Podobno troszkę w głowę chłodno podczas wlewu ale że nie jest źle...

Poszukami i wyślę Ci w wiadomości co udało mi się znaleźć.
Tulę Cię Kochana ![/quote]

Dobrze , jestem Ci ogromnie wdzięczna za wszystkie cenne dla mnie wskazówki

Stokrotka35

Malgorzata0208 (offline)

Post #16

19-02-2021 - 23:01:39

Legnica 

Cześć Stokrotko. Jeśli chodzi o czepek chłodzący to u nie wszystkich się sprawdza. Miałam koleżąnki , które z niego korzystały i włosy straciły. Ja się na niego nie zdecydowałam, pomimo od zawsze długich włosów. Strata była bardzo bolesna ale teraz są bardzo ładne peruki. Co do chemii to nie nastawiaj się na najgorsze. Każdy przechodzi inaczej. Ja miałam bardzo silną chemię czerwoną i praktycznie żadnych skutków ubocznych. Trochę tylko byłam osłabiona. Jak będziesz chciała coś więcej wiedzieć to pisz. Pa

Stokrotka35 (offline)

Post #17

19-02-2021 - 23:18:39

Małgorzata , a gdzie można zakupić takie peruki , czy chusty , turbany itp. ? Bo zapewne będę musiała o czymś takim na jakiś czas pomyśleć sad smiley
Właśnie troszkę sobie poczytałam na temat czepku Paxman i faktycznie zdania są różne , jedne panie sobie chwalą , a inne zaś nie . Ja jednak jeśli miałabym taką możliwość to zapewne bym skorzystała , tylko ciekawa jestem czy w Katowicach takie czepki posiadają ? Bo w Gliwacach podobno tak , niestety chyba nie uda mi się tam tak szybko jakbym chciała dostać i musze juz zostać . Na poniedziałek mam już umówioną wizyte u onkologa .

Stokrotka35

Malgorzata0208 (offline)

Post #18

20-02-2021 - 16:55:13

Legnica 

Stokrotka, peruki , turbany ,chusty dostaniesz w sklepie medycznym , nawet chyba w szpitalu. Na perukę dostaniesz dofinansowanie 200 zł z NFZ. Ja swoją perukę kupiłam we Wrocławiu. Kosztowała trochę więcej niż w sklepie medycznym ale wyglądała bardzo naturalnie. Wszyscy myśleli ,że to moje włosy. Dobrałam długością i kolorem do swoich.Jeszcze co do czepku to sie do niego długo przygotowuje i chyba trzeba zostac na noc w szpitalu. Dlatego ja z niego zrezygnowałam.U nas w Legnicy są te czepki.

Stokrotka35 (offline)

Post #19

20-02-2021 - 21:08:03

Stokrotka35
Dziś odebrałam wynik badania.
Rozpoznanie histopatologiczne
Markery:
bloczek:A
ER Estrogen Receptor (+++) silna teakcja jądrowa w 100% komórek .
PR Progesteron Receptor ( +++) silna reakcja jądrowa w 100% komórek .
HER-2 (+++)
Ki67 (+) 50%
Bloczek B
SMMS-1 (-)
Rozpoznanie
Invasive carcinoma og NST NG3 ( 3+3+3 ) ( archtektonika +NG+IM). Typ Luminalny B Her-2 dodatni .
Wiem tylko tyle , że jest źle sad smiley proszę czy możecie mi coś wiecej napisać ... onkologa mam na poniedziałek ... sad smiley sad smiley sad smiley

Dziewczyny czy przy takich wynikach mam chociaż szanse na operacje oszczędzającą pierś ? Czy raczej powinnam przygotować się już i na to ? sad smiley sad smiley sad smiley

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #20

20-02-2021 - 22:00:41

Pruszków 

Wynik mikroskopowy nie wyklucza żadnej opcji. Wynik makroskopowy już tak. Przedstaw swoje preferencje lekarzowi leczącemu.

Stokrotka35 (offline)

Post #21

21-02-2021 - 17:04:20

Napiszcie mi proszę jaki to dokładnie rodzaj raka i co powinnam o nim wiedzieć , bo już tyle się naczytałam w internecie , że z tego wszystkiego głowa mnie rozbolała ...

Stokrotka35

Tomasz. (offline)

Post #22

21-02-2021 - 17:21:17

Pruszków 

Napisałem 19 lutego w 2 wiadomościach. Nic więcej powiedzieć się nie da.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-02-2021 - 17:22:19 przez Tomasz..

Safi (offline)

Post #23

21-02-2021 - 18:03:22

Stokrotko to rak bez specjalnego typu luminalny (hormonozależny) B, Her-2 dodatni

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-02-2021 - 18:09:08 przez Safi.

Stokrotka35 (offline)

Post #24

21-02-2021 - 19:00:20

Safi , dziękuję

Stokrotka35

Iwona75 (offline)

Post #25

21-02-2021 - 22:07:43

Stokrotko, pisz jak będziesz potrzebować. Pytaj o wszystko co masz w głowie ,a na co brakuje Ci odpowiedzi.
Przytulam Cię mocno i głowa do góry - to naprawdę nie wyrok!❤

Stokrotka35 (offline)

Post #26

21-02-2021 - 22:30:18

Iwona75 , dziękuję .
Jutro mam wizyte u onkolga , podpowiedz proszę o czym powinnam pamiętać - o co pytać ? Bo ja mam taki straszny mętlik w głowie ... sad smiley

Stokrotka35

Iwona75 (offline)

Post #27

21-02-2021 - 23:04:38

Stokrotka przed wizyta spisz wszystkie pytania sobie na kartce.Ja tego nie zrobiłam i to był mój bardzo duży błąd. Jeśli chodzi o same pytania to tutaj myślę że z racji na konieczność chemii najlepiej podpowiedzą dziewczyny które ja miały. Notuj też wszystko co mówi do Ciebie lekarz- będziesz mogła później dopytać tu na forum. Przygotuj też pytania takie które nam zadawalas na Amazonkach żeby to lekarz się do nich ustosunkował. Wtedy będziesz spokojniejsza.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-02-2021 - 23:05:41 przez Iwona75.

Tomasz. (offline)

Post #28

22-02-2021 - 07:24:32

Pruszków 

Wyniki swoje Stokrotko znasz. Istotne są 2 kwestie. To plan leczenia który mają zamiar zastosować lekarze i jakie są Twoje preferencje. Np rozległość zabiegu czy względy kosmetyczne. Mieć kartkę i notować też dl siebie to, co mówi lekarz.

Stokrotka35 (offline)

Post #29

22-02-2021 - 09:21:10

Dobrze , bardzo wam dziękuję

Stokrotka35

Stokrotka35 (offline)

Post #30

22-02-2021 - 21:19:04

Byłam na konsultacji u onkologa ... nawet nie wiem od czego zacząć , bo niby zapisałam sobie pytania i je zadałam ... coś tam usłyszałam i coś tam zapisałam , ale byłam tak zestresowana , że połowy nie zapamiętałam i połowy z tego nie zapisałam . Dostałam karte Dilo i skierowanie na scyntografie kości w trybie pilnym , jutro będę umawiać się . Po tym badaniu jak juz bede wyniki to jak dobrze zapamiętałam pani doktor będzie chciała jak najszybciej zwołać konsylium .W poniedziałek ma do mnie zadzwonić i będziemy działać dalej - wszystko po kolei i wtedy krok po kroku będzie mi wszystko wyjaśniać . Wspomniała , że dostane chemioterapie białą 6 sztuk , operacja będzie możliwe , że mastektomia pod skórna jednoczasówka , czy jakoś tak ... może oszczedniosciowa , ale to jeszcze na konsylium zdecydują . Mam dostać herceptyne i perjete z tego co zapamiętałam i coś tam jeszcze . Na 3 - 5 lat hormony w zastrzyku , ale pewna nie jestem czy dobrze zapamiętałam ... przepraszam za ten chaos w opisie , ale jestem przytłoczona i przybita tym wszystkim , ciężko to wszystko znosze i jakoś trudno jest mi w to wszystko uwierzyć .
Dziewczyny napiscie mi prosze czy te zastrzyki bierze sie przez te kilka lat codziennie ?
Jaki jest ich koszt ?
Czy one bolą ?
Jakie są najczestrze skutki uboczne ?
Jak się przygotować na taką chemie ?
Jakie są skutki po tej chemi ?
Co oznacza mastektomia pod skórna ?
Napiscie prosze co wiecie , co możecie mi wiecej napisać za co z góry bardzo dziękuję sad smiley

Stokrotka35
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 563
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018