Guzek nad piesią

Wysłane przez Dominika2410 

Dominika2410 (offline)

Post #1

04-03-2021 - 07:29:31

Cześć, jestem nowa, mam 24 lata, dwójkę dzieci i guzka nad prawą piersią, mniej wiecej na godzinie 10.
W styczniu, podczas samobadania wyczułam między piesią a pachą małe zgrubienie, ale pomyslalam, że to jakaś zmiana okołookresowa.W lutym zapomniałam o samo badaniu, bo miałam mnóstwo stresu i wyleciało mi to totalnie z glowy.
W połowie lutego zaczął mnie uwierać stanik, choć totalnie nie łączyłam tego z tym maleńkim zgrubieniem, które znalazłam w styczniu. Ale jakie było moje zdziwienie, gdy postanowilam sprawdzić co się stało z tą piersią.
Zgrubienie stało się widocznym guzkiem, asymetria piersi (prawa jest wyżej i bardziej na środku), sutek ma kolor fioletowo-czerwony, żyły w okolicy guzka i pod pachą zrobily się bardzo widoczne.
Dodam, że guzek widoczny i wyczuwalny jest tylko przy uniesionej ręce.
5 lat temu zmarła moja babcia na raka piersi.
Wiem, że tu nikt niczego na 100% mi nie powie, ale może ktoś mial podobnie?
Wczoraj mialam mieć prywatnie USG, które odwołali, bo sprzęt się zepsuł i wtedy mój stres sięgnął zenitu. Mam kartę DILO i wizytę u chirurga-onkologa za tydzien, tylko jak nie zwariować do tego czasu?

Magdaaa (offline)

Post #2

04-03-2021 - 07:46:34

Witaj Dominiko. Dobrze, że niezbagatelizowałaś guzka bo trzeba to sprawdzić. Myślę, że doświadczony radiolog podczas USG stwierdzi, czy zmiana wymaga dalszej diagnostyki. Szkoda, że sprzęt się zepsuł, bo do chirurga onkologa mogłabyś pójść z wynikiem badania obrazowego. Skoro pójdziesz do niego bez tego wyniku USG na którym radiolog wpisuje skalę birads (która mówi o tym czy zmiana wymaga dalszej diagnostyki czy nie wymaga) to na pewno dostaniesz takie skierowanie na USG od onkologa na wizycie. U młodych osób często pojawiają się różnego rodzaju łagodne guzki typu gruczolakowłókniaki (sama miałam 8 sztuk) czy torbiele, ale zawsze należy sprawdzić. Trzymaj się ciepło pociesza

Dominika2410 (offline)

Post #3

04-03-2021 - 08:05:21

Dziękuję bardzo za odpowiedź ???? Wlaśnie taki mialam plan, zeby pojsc juz z wynikiem usg, choc slyszalam, ze w szpitalu, do ktorego pojade jest wspaniała, dokładna i doświadczona pani radiolog, wiec moze to nawet i lepiej, ze tak wyszlo..
8 sztuk, to niezla kolecja! A jakie byly podczas dotyku? Bo moj guzek jest nieregularny,troche trudno mi okreslic gdzie sie zaczyna, a gdzie konczy, niemniej jednak podczas dotyku czuc, ze jest tam cos, czego nie powowinno byc..

Magdaaa (offline)

Post #4

04-03-2021 - 08:23:15

W dotyku były raczej twarde i okrągłe, ale zdarzają się też kanciaste i miękkie. Choć to trudne i stresujące musisz wytrzymać do badania USG. Dużo guzków u młodych dziewczyn to zmiany łagodne niemniej jednak należy to sprawdzić. Często też jest tak, że nawet jak idzie się do lekarza z własnym USG to onkolog i tak zleca dodatkowo, więc gdybyś się gdzieś dostała na USG jeszcze przed wizytą, to może troszkę psychicznie byłoby Ci lepiej. Niemniej wizyta za tydzień to szybki termin. Pozdrawiam i bądź dobrej myśli serce

renatar (offline)

Post #5

04-03-2021 - 08:29:46

sieradz 

Dominiko pewnie to nic takiego ale lepiej sprawdzić, moja córka tez ma gruczolakowłókania i pojawił się u niej około 25 roku zycia [teraz ma 31 lat]. Jak będziesz u onkologa to poproś o skierowanie na badania genetyczne, tak na wszelki wypadek.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Dominika2410 (offline)

Post #6

04-03-2021 - 09:17:44

Dziękuję, jakoś jestem juz spokojniejsza serce
Napewno poproszę o skierowania na badania genetyczne.
Czy łagodne guzki też się usuwa, jesli na przyklad w ich wyniku powstała asymetria, przez co biustonosz to dla mnie katorga, bo caly czas musze poprawiac prawa piers i czuje dosc duzy dyskomfort..

renatar (offline)

Post #7

04-03-2021 - 09:28:01

sieradz 

Usuwa się, tylko poniżej 1cm jest bardzo trudno, u mojej córki 0,9cm i mimo długiej operacji [przywożenie dokładniejszego sprzętu usg], nie udało się znależć i usunąć. Onkolog od samego początku mi to odradzał ale uprosiłam go i się podjął [miesiąć wcześniej usuwał mi pierś z rakiem]. Moja córka póżniej jeszcze miała gruboigłową biopsję z tego guzka robioną.

Dominika2410 (offline)

Post #8

04-03-2021 - 10:43:17

Też uważam, że zawsze lepiej spróbować. Rozumiem, że córka kontroluje regularnie tego guzka?
Moja lekarka rodzinna powiedziała, że bez badania obrazowego trudno określić ile ma ten guzek, z racji tego, ze uwidacznia się tylko przy podniesionej ręce i zależy jak ją ułożę, to guz jest mniejszy/większy albo całkiem się chowa.

renatar (offline)

Post #9

04-03-2021 - 11:15:30

sieradz 

Właściwie to teraz tylko samobadanie, bo w UK była robiona biopsja gruboigłowa, dwa lata po tej nieudanej operacji i tam dopiero jak coś cię zaniepokoi to idziesz do swojego lekarza.

Dominika2410 (offline)

Post #10

04-03-2021 - 12:29:35

Rozumiem. Dziękuję bardzo za odpowiedzi, jestem już spokojniejsza, choć tydzień to i wydaje się być wiecznością.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 519
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022