Co o tym sądzicie . 4 biopsję mammotomie

Wysłane przez Wikikul13 

Wikikul13 (offline)

Post #1

21-04-2021 - 19:16:57

Witam. Jestem po 4 mamotomiach. Po dwie w obu piersiach. Nie długo znowu USG i boję się. Bo jednak cały czas coś czuję w prawej piersi. USG z marca 2020 i listopad . Wyniki histo. Łagodne zmiany. I mammografia robiona w styczniu. Już sama nie wiem co robic. Mamografie robiłam w Gliwicach. Na USG birads 4 a a mammografia 2. A guz dalej w prawej wyczuwalny. Czy to nowy czy ten sam . Żadnych znaczników nie mam. Ostatnia mamotomia w styczniu prawa pierś.

Zdziwiona71 (offline)

Post #2

21-04-2021 - 19:48:09

Bialystok 

Najlepiej byłoby zrobić rezonans piersi.

Wikikul13 (offline)

Post #3

21-04-2021 - 20:20:53

Też o tym myślałam. Tylko żeby było na NFZ to musi być skierowanie od lekarza który przyjmuje na NFZ a ja ginekologa mam prywatnie. Do chirurga też prywatne chodzę tylko na biopsję bierze mnie to szpitala

Magdaaa (offline)

Post #4

21-04-2021 - 21:09:06

Wikikul. Na twoim miejscu wzięłabym skierowanie do poradni chorób piersi od lekarza pierwszego kontaktu. Wtedy zapisałabym się do poradni na fundusz i wtedy na podstawie twoich dotychczasowych wyników być może dostaniesz skierowanie na rezonans. Jest jeszcze druga opcja. Zapisałabym się na wizytę prywatną do onkologa który przyjmuje w poradni i spytalabym o możliwość otrzymania skierowania na rezonans na fundusz. Ta druga opcja u mnie zadziałała. Najpierw byłam na wizycie prywatnej, potem ten sam lekarz w poradni dał mi skierowanie na rezonans. Powodzenia

Tomasz. (offline)

Post #5

21-04-2021 - 21:20:03

Pruszków 

Nie sensu poddawania się kolejnym mammotomiom - skoro są niepowodzenia w leczeniu.
Dla mnie badania genetyczne odnośnie ew mutacji, badania hormonalne- ogólnie szukanie przyczyn, które powodują, że zmiany są w obu piersiach. No i to co przedmówczyni napisała- rezonans.

dziubas (offline)

Post #6

25-04-2021 - 18:02:29

Gdańsk 

A vzy przy birads 4 nie należy sie karta DILO od rodzinnego i albo potem do onkologa gdzies albo w poradni chorób sutka i wymagać skierowania na rezonans.

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-04-2021 - 18:03:22 przez dziubas.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 638
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022