USG piersi

Wysłane przez matkapolka90 

matkapolka90 (offline)

Post #1

10-07-2021 - 00:48:27

Dobry wieczór,
proszę o pomoc w zrozumieniu opisu badania USG, bo dostanę jobla... Mam 31 lat, od ponad miesiąca odczuwam ból w prawej piersi. Pierś jest bardzo wrażliwa, lekko nabrzmiała w porównaniu do lewej. Ból jest ciągły- nie ma znaczenia w jakiej fazie cyklu jestem. Z góry dziękuję.
Oto opis:
Piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym.Pierś prawa z tkanką gruczołową dysplastyczną, ok.10-tej obwodowo niejednoznaczne zaburzenie architektoniki bez przepływów wielkości do ok. 25x28x11 mm, BIRADS 4. W piersi prawej ok.9-tej dwie zmiany prawie bezechowe bez przepływów, w obrębie zrazika tłuszczowego do ok.3,1x2,6 mm, martwica tłuszczowa?; śródgruczołowo do ok. 1,6 mm przekroju, torbiel?; w piersi lewej ok. 6-stej dobrze ograniczona zmiana normoechogenna do ok. 9x9,9x2,6mm, bez przepływów, FA/in.? BIRADS 3. Doły pachowe wolne od patologicznych ww chłonnych.

renatar (offline)

Post #2

10-07-2021 - 08:53:26

sieradz 

Trzeba sprawdzić bipsją co to jest, tak na wszelki wypadek [gruboigłową]. Idz do rodzinnego po kartę dilo bo do tego cię uprawnia birads 4, potem poszukaj poradni chorób sutka. Nie daj się zbyć że jesteś za młoda czy takie tam [za dużo jest takich przypadku ignorowania młodych osób]. Bez zamartwiania się i bez straszenia ale sprawdzenie musi być.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #3

10-07-2021 - 11:15:58

Pruszków 

W związku z tym, że jest ból piersi doradzam Ci pilnie wykonanie rezonansu piersi. Utkanie pozwala na diagnostykę MMG, ale ta wymaga ścisku. Co jest w obszarze bolesnym nie do przyjęcia. Biopsja rozstrzygnie, ale rezonans musi być przed nią. Po biopsji rezonans będzie zatarty. Chodzi tu też o to, że zmiana jest i w piersi drugiej. Rezonans pokaże, co się dzieje. Do tego też wykonanie badań genetycznych odnośnie ew mutacji.

matkapolka90 (offline)

Post #4

11-07-2021 - 23:32:00

Bardzo dziękuję za wskazówki.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 415
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018