Kontrolne USG, birads3, gęsta torbiel i panika

Wysłane przez Martaswierczynska 

Martaswierczynska (offline)

Post #1

13-07-2021 - 15:14:27

Hej. Parę dni temu zrobiłam kontrolne USG piersi. Nic się nie działo, nie wyczuwałam żadnych zmian, chociaż w moim przypadku ciężko o samobadanie bo piersi są duże.

W opisie USG;piersi o budowie tłuszczowo gruczołowej. w prawej piersi na godzinie 12 zabrodawkowo zmiana hipoechogeniczna 6,9x4mm o wyglądzie gęstej torbieli. Doły pachowe wolne. Birads3.

Odchodzę od zmysłów. Rok temu, rowniez z lipcu, robiłam kontrolne USG tarczycy, i biopsję, bez podejrzeń o nowotwór. Jednak wynik biopsji był zły i musieli usunąć guza, całe szczęście okazał się niczym groźnym. Jednak tym razem panikuje i boje się, że mogę nie mieć tyle szczęścia.

Możecie mi powiedzieć czy to duża zmiana, jak to wygląda na Wasze oko. Wiem że nie postawicie diagnozy. Ale lubię wiedzieć co i jak.

renatar (offline)

Post #2

13-07-2021 - 16:26:33

sieradz 

Radiolog ocenił wynik na birads3 więc widział zmianę łagodną. Najlepiej jakbyś się udała do poradni chorób sutka, pewnie będzie doobserwacji ale przynajmniej byś miała usg na nfz i specjalistów.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Martaswierczynska (offline)

Post #3

13-07-2021 - 16:27:59

Zapisałam się na biopsje, cienkoiglowa, bo taka poleciła lekarka wykonująca USG. Ale im więcej czytam, to wydaje mi się, że lepiej wykonać gruboiglowa. I już sama nie wiem, czy czekać czy odrazu ukłuć.

Tomasz. (offline)

Post #4

13-07-2021 - 16:32:52

Pruszków 

Przy budowie mieszanej piersi i BIRADS3 to mammografia ma pierwszeństwo. Ona wykaże ew mikrozwapnienia a zwl ich skupiska. Skierowanie daje poradnia chorób sutka. Można też prywatnie wykonać rezonans piersi.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 372
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018