Czy wynik biopsji jest zawsze połączony z wizytą lekarską?

Wysłane przez Kuracjuszka 

Kuracjuszka (offline)

Post #1

13-07-2021 - 21:31:49

Cześć Dziewczyny,

Jestem tu nowa

Czekam na wynik biopsji gruboiglowej guza piersi wykonanej w poradni chorob piersi.
Założono mi kartę Dilo, żeby szybko zrobić to badanie, bo guzek lity i nie podobal sie lekarzowi obrazowo.
Już papier, który dostałam po biopsji nie wygląda zachęcająco według wujka google - BIRADS R4 L2.
( nie znalazłam info co oznacza to L2 ? )

Dzisiaj odebrałam telefon, że wynik już jest, i zostanie mi przedstawiony dopiero na wizycie u lekarza.
Czy szybki termin wizyty to zły znak? Chcieli mi umowić tę wizytę już na ten czwartek, niestety nijak nie mogę
z przyczyn osobistych. Umówiłam wizytę na przyszły czwartek.

Czy fakt odbierania wyniku na wizycie lekarskiej juz przesądza sprawę i diagnoza jest zła?
Do tej pory wszystkie medyczne wyniki badań odbierałam w okienku i ewentualną wizytę umawiałam osobno.
Czy odbior wyników dopiero na wizycie lekarskiej oznacza automatycznie diagnozę raka?

Zapytałam czy mogę odebrać wynik wcześniej, odpowiedziano mi, że niestety nie bo wynik został już wysłany do lekarza.

Proszę, napiszcie mi szczerze co o tym myśleć

renatar (offline)

Post #2

14-07-2021 - 05:47:41

sieradz 

Kuracjuszka to zależy od ośrodka w którym się leczysz, ogólnie zawsze możesz dostać swój wynik to jest prawo pacjenta [niektóre ośrodki utrudniają np trzeba pisać wnosek czy podanie].

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Kuracjuszka (offline)

Post #3

14-07-2021 - 09:03:53

Bardzo dziękuję za odpowiedz,

Zastanawiam się czy jest sens latać z jakimś podaniem do poradni w szpitalu.
Czy nie lepiej poczekac ten tydzień na tę oficjalną wizytę.

Wynik będzie taki sam, niezależnie czy odbiorę go sama czy w obecności lekarza.
A przecież sama się leczyć nie będę. I nawet jeśli przeszukam cały internet to i tak nie otrzymam lepszych odpowiedzi niż bezposrednio od lekarza.

Myśli pani, że to dobry plan?

renatar (offline)

Post #4

14-07-2021 - 09:31:15

sieradz 

Kuracjaszku myślę że to dobry plan, tydzień już niczego nie zmieni jedynie żeby cię nerwy nie zjadły.

Kuracjuszka (offline)

Post #5

23-07-2021 - 11:39:49

Dzień Dobry,

Odebrałam już wynik i postanowiłam się podzielić informacją.
Okazało się, że odbiór wyniku na wizycie w tej placówce jest procedurą.

Szczęśliwie w moim przypadku jest to nowotwór łagodny, który obrazowo udawał raka. Do obserwacji.
Na wszelki wypadek będę mieć jeszcze mamografie spektralną obu piersi i chyba tylko dlatego, że w gabinecie
robiłam się na zmianę blada i czerwona ze strachu i niedowierzania, czy aby na pewno, na sto procent zmiana jest łagodna.
Tak się nastawiłam na najgorzą diagnozę, że kompletnie nie przygotowałam się na usłyszenie diagnozy pozytywnej smiling smiley

Na własnej skórze odczułam, jaki stres oczekiwania jest trudny
więc może ten post sprawi, że inna osoba będzie się troszkę mniej stresowała w oczekiwaniu na wynik.

Przy okazji chciałam się podzielić tym co pomogło przetrwać trudny czas.
Tak bardzo nie radziłam sobie z czasem oczekiwania, że zdecydowałam się na konsultacje z psychologiem.
Pózniej żałowałam tylko, że ta rozmowa odbyła się dwa dzien przed diagnozą, a nie zaraz po biopsji czy telefonie w sprawie wizyty.

Zachęcam panie i panów, żeby nie czekać i jeśli macie taką możliwość prosić o pomoc i wsparcie również psychologiczne,
już nawet na tym etapie.

Cycuszków nie zaniedbam, coś tam się faktycznie dzieje i trzeba być teraz uważnym.
Chętnie zostanę na tym forum, bardzo dziękuję Pani Renatar za odpowiedzi smiling smiley

etruzilka (offline)

Post #6

23-07-2021 - 12:27:31

Olsztyn 

brawo

renatar (offline)

Post #7

23-07-2021 - 12:41:18

sieradz 

Kuracjuszka bardzo się cieszę i trzymaj się zdrowo.

Magdaaa (offline)

Post #8

23-07-2021 - 13:31:36

hura

ul87 (offline)

Post #9

28-12-2021 - 11:53:59

Spotkaliście się z tym, że lekarz o niekorzystnych wynikach biopsji informuje przez telefon? Czy jeżeli jest rak to zawsze odbiór wyników połączony jest z wizytą u lekarza? Moja siostra od ponad miesiąca czeka na wyniki biopsji gruboigłowej. Miała pojechać po wyniki za 3 dni. Dzisiaj dostała telefon, że nie musi przyjeżdżać, ale lekarz do niej tego dnia zadzwoni. Nie spotkałam się jeszcze z takim rozwiązaniem i zastanawiam się czy to dobry znak, czy wręcz przeciwnie... Wiem, za parę dni wszystko się wyjaśni, ale to czekanie i stres już nas wykańcza ????

renatar (offline)

Post #10

28-12-2021 - 12:54:04

sieradz 

Ul teraz w czasach pandemicznych może tak być że lakarz zadzwoni z wynikiem. W 2015 roku to było normalne, lekarz do mnie zadzwonił że biopsja nie wyszła, musiałam mieć następną i póżniej zadzwonił do mnie jeszcze raz i niestety poinformował że jest rak. Moja mama po operacji raka tarczycy też dostała telefon o wyniku histopatu tzn była rozmowa z lekarzem [2018r.] i nie była prywatną pacjentką.

ul87 (offline)

Post #11

28-12-2021 - 20:04:37

Już wiemy, że lekarz nie będzie miał dobrych wieści :-( w placówce, w której siostra robiła biopsję w przypadku, gdy wynik jest dobry informację przekazuje pielęgniarka. Gdy jest rak to pielęgniarka umawia pacjenta na rozmowę telefoniczną z lekarzem i tak jest u siostry :-(

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-12-2021 - 20:05:57 przez ul87.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 622
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022