7 minut

Wysłane przez matkapolka90 

matkapolka90 (offline)

Post #1

16-07-2021 - 23:45:58

7 minut...
Tyle trwała moja wizyta u chirurga onkologicznego... kierownika oddziału onkologicznego (oczywiście prywatnie)
Po USG piersi z birads 3 (lewa pierś) i 4 (prawa) udałam się do tego "wybawcy". Lekarz od razu wysłał mnie łóżko i przyłożył USG do zmiany BIRADS 4 - cytuję: Nie, nie to dysplazja-do obesrwacji. I koniec...
Zapytałam się a co z lewą piersią? Birads 3? Z wielką łaską zbadał: cytuję: do obserwacji.
Zbadał jeszcze prawą pachę: i jego stwierdzenie: Nie masz przerzutów.
Zapytałam o rezonans: za pół roku Ci dam.
Co to ma kurna być?!
Włożył 2 stówy do przedniej kieszeni koszuli i nara...
Czuję się jak gówno... tak naprawdę nic się nie dowiedziałam. Mam 4 zmiany w w prawej piersi, pozostałych 3 w ogóle nie zbadał... Nie otrzymała żadnego opisu, tylko zdjęcia...
Zapisałam się prywatnie na rezonans piersi i z wynikiem udam się do innego lekarza.
Zaznaczam, że pierwsze badanie USG trwało 45 min, a u tego onkologa 7 minut...
Dobrze robię?

Z USG:
Piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym. Pierś prawa z tkanką gruczołową dysplastyczną, ok.10-tej obwodowo niejednoznaczne zaburzenie architektoniki bez przepływów wielkości do ok. 25x28x11 mm, BIRADS 4. W piersi prawej ok.9-tej dwie zmiany prawie bezechowe bez przepływów, w obrębie zrazika tłuszczowego do ok.3,1x2,6 mm, martwica tłuszczowa?; śródgruczołowo do ok. 1,6 mm przekroju, torbiel?; w piersi lewej ok. 6-stej dobrze ograniczona zmiana normoechogenna do ok. 9x9,9x2,6mm, bez przepływów, FA/in.? BIRADS 3. Doły pachowe wolne od patologicznych ww chłonnych.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 16-07-2021 - 23:56:34 przez matkapolka90.

renatar (offline)

Post #2

17-07-2021 - 07:25:28

sieradz 

Bardzo dobrze, niestety z lekarzami różnie bywa. Super z tym rezonansem.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 411
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018