Guzek w piersi

Wysłane przez Laki1 

Laki1 (offline)

Post #1

18-07-2021 - 12:23:58

Witajcie. Jestem tutaj nowa. Co roku robiłam usg piersi i było wszystko ok. Teraz wyszło na godz. 4.30 w piersi lewej 2,5cm od środka brodawki, na głębokości 0,4cm uwidoczniono w podstawie wiązadła Coopera wypustowate prostopadłe najdłuższą osią do powierzchni gruczołu lite ognisko hipoechogenne o wymiarach 3,5mmx5,5mmx4mm. Grzbietowy ujemny cień akustyczny. Naczynie w obrębie zmiany. Martwię się bardzo co to może być. Birads 4, pani mowła, że dała4 żeby można było szybciej się dostać. Mam już kartę leczenia onkologicznego, wizytę mam za tydzień.

Tomasz. (offline)

Post #2

18-07-2021 - 18:13:01

Pruszków 

Czwórka mówi o potrzebie biopsji. Od razu decyduj się na gruboligłową. Ew. pod kontrolą USG z uwagi na małą zmianę (wcelowanie). Bez tego nic powiedzieć się nie da. Jeśli lekarz przy tak nieduzej zmianie daje czwórkę, to doświadczenie każe mu zachować czujność i działanie celem wyjaśnienia.
Nie jest podane utkanie piersi. To, co możesz jeszcze zrobić w razie utkania mieszanego lub tłuszczowego to mammografia. Inna technika obrazowania, pozwoli wychwycić skupiska mikrozwapnień. One nie są widoczne pod USG.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-07-2021 - 18:14:40 przez Tomasz..

Laki1 (offline)

Post #3

18-07-2021 - 19:15:46

Dziękuję za odpowiedź. Budowę piersi mam gruczołowo tłuszczową. Najgorsze jest niestety czekanie.

Tomasz. (offline)

Post #4

18-07-2021 - 20:58:08

Pruszków 

Budowa gruczołowo tłuszczowa to budowa mieszana. Także przed biopsją rozważyłbym mmg. Na pewno to możliwe w poradni chorób sutka. Po biopsji są czasem odczyny- mmg jest niewskazana.

Laki1 (offline)

Post #5

29-07-2021 - 22:24:02

Witajcie. Ostatnio pisałam Wam o moim wyniku usg. Dzisiaj zrobiłam ponownie usg u innego radiologa i nic nie znalazł. Oczywiście nie wspominałam mu o wcześniejszym badaniu, ale jak powiedział, że wszystko jest ok. to pokazałam mu opis poprzedniego badania i na moją prośbę jeszcze raz sprawdził to miejsce. Sprawdził i powiedział, że jest lekarzem z 30 letnim doswiadczeniem i naprawdę nic tam nie ma. Co o tym wszystkim sądzicie?

Magdaaa (offline)

Post #6

29-07-2021 - 23:03:43

Witaj Laki. Wobec takich rozbieżności na twoim miejscu przy budowie takiej jaką masz czyli gruczołowo-tłuszczowej zrobiłabym mammografię albo jeszcze lepiej rezonans piersi.

Tomasz. (offline)

Post #7

30-07-2021 - 12:23:13

Pruszków 

Magdaaa
Witaj Laki. Wobec takich rozbieżności na twoim miejscu przy budowie takiej jaką masz czyli gruczołowo-tłuszczowej zrobiłabym mammografię albo jeszcze lepiej rezonans piersi.
Dokładnie, diagnostyka w innej technice obrazowania.

Al_la (offline)

Post #8

15-08-2021 - 20:41:10

k/Warszawy 

Mojego guza na USG nie było widać a był.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 440
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018