asymetria spikularna (mammografia) prosimy o pomoc!

Wysłane przez ilona99 

ilona99 (offline)

Post #1

11-08-2021 - 22:08:03

Drogie Panie,

bardzo proszę o pomoc, być może ktoś był w podobej sytuacji.

Moja mama odebrała wczoraj wynik mammografii. Niestety nie mam możliwości przytoczenia dokładnego wyniku, jednak zapamiętałem że stwierdza on o "gęstej asymetri spikularnej w jednej piersi o wymiarach około 35mm." Jest też napisane, że węzły chłonne są bez szkodliwych zmian.

Szczerze mówiąc jestem strasznie przerażony. Mama tak samo. Krótko mówiąc- jesteśmy załamani. Biopsję umówiliśmy dopiero w przyszłym tygodniu. Na wynik też się czeka. Bardzo ale to bardzo proszę o chociaż jedno zdanie osoby która być może wie co taki wynik może oznaczać.

Magdaaa (offline)

Post #2

11-08-2021 - 22:20:50

Witaj, tak naprawdę odpowiedź na to, co to tak naprawdę jest da dopiero wynik biopsji. Dopilnuj aby od razu była to biopsja gruboigłowa. Biopsja cienkoigłowa da tylko odpowiedź czy rak jest czy nie, natomiast tylko wynik biopsji gruboigłowej mówi o tym jak skutecznie leczyć i po biopsji cienkoiglowej i tak trzeba potem wykonać biopsję gruboigłową. Pozytywnym faktem jest informacja o węzłach, ale żeby dowiedzieć się co to za zmiana niestety musicie czekać na wyniki biopsji. Można heszcze ewentualnie przed biopsją wykonać badanie piersi w innej technice obrazowania np.USG.

ilona99 (offline)

Post #3

11-08-2021 - 22:40:14

Najdziwniejsze jest to, że przed mamografią miała robione USG i nic nie wykazało. Wyczuwalny guzek jednak skłonił nas do mamografii i teraz taki wynik sad smiley oczywiście zgodnie z zaleceniem z badania- będzie to biopsja gruboigłowa. W piątek powtórzymy USG u innego lekarza

Ania19788 (offline)

Post #4

11-08-2021 - 23:35:06

Bardzo często tak jest ,ze usg nic nie wykazuje a mammografia już tak.U mojej
mamy tez tak było .Trzeba teraz uzbroić się w cierpliwość i czekać na wynik biopsji.
Trzymam kciuki ,aby wynik był dobry.

Tomasz. (offline)

Post #5

12-08-2021 - 12:20:40

Pruszków 

Usg i mammografia to inne techniki obrazowania. Uzupełniają się, a nie wykluczają. Jeśli zmiana ma wielkość 35 mm to przy kolejnym usg należy ocenić całą okolicę pachy dla oszacowania stanu węzłów. Należy mieć do pokazania wynik mmg i okazać lekarzowi przed usg.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 394
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018