Jestem po badaniach USG i Mammografii

Wysłane przez Lala123 

Lala123 (offline)

Post #1

22-10-2021 - 18:16:59

Witam,
w wakacje wykryłam w lewej piersi w jej dolnej partii dość spore zgrubienie. Opis lekarza po badaniu:

Sutki: Zmiany; Jakie: w sutku lewym na granicy
kwadrantów zewnętrznych wyczuwalne zgrubienie o nieregularnym kształsie, śr. ok 3x4 cm. Węzły chłonne
niepowiększone. Skóra nad zmianą nie zmieniona.

Dostałam skierowanie na badanie USG:

Sutki o budowie gruczołowo tłuszczowej. Nie stwierdzam zmian ogniskowych litych ani nieprawidłowych zagęszczeń. Przewody mlekowe nie są poszerzone. Doły pachowe prawidłowe. BIRADS 1 Badanie kontrolne usg za 12 mies.

A następnie skierowanie na Mammografię:

Sutki o budowie gruczołowo - tłuszczowej
W okolicach zabrodawkowych i górno-bocznych kwadrantach obu sutków struktura gruczołowa jest doć obfita i miejscami nieregularnie zagęszczona.
Nie stwierdzam ogniskowych zmian naciekowych ani innych objawów złośliwości.
Wskazana kontrola USG za rok, mammografia za 2 lata.

Zgrubienie wyczuwam w jednej piersi, druga wydaje mi się w porządku.
Jak doradzacie - mam podjąć jeszcze jakieś kroki i nie czekać roku czasu do kolejnego badania?
Nie wiem czy to tylko moja wyobraźnia, ale wydaje mi się że ta zmiana zaczyna pobolewać mnie po owulacji aż do okresu. Ale po okresie się nie zmniejsza.

Tomasz. (offline)

Post #2

17-11-2021 - 17:30:24

Pruszków 

Oba badania nie ukazują żadnych zmian ogniskowych. Prawdopodobieństwo procesu rozrostowego jest znikome. Jak dysponujesz kasą możesz iść na rezonans magnetyczny piersi. To wszystkie dostępne Ci metody diagnostyczne. Jeśłi myśli o procesie rozrostowym Cię męczą (masz napady paniki z tego powodu) to sugeruję leki p.depresyjne w niedużych dawkach.

braja (offline)

Post #3

18-11-2021 - 00:04:10

Rezonans jak radzi Tomasz, bo na przykład przy raku zrazikowym nawet widoczny guz może nie wyjść w usg i mammo. Ja też czasem robię usg z elastografią- jest to metoda różnicująca lepiej twardość tkanki, więc jeśli jest tam coś litego to powinno się pokazać. Zdecydowanie jednak najdokładniejszy jest rezonans, wykrywa 95% zmian. Nie każdy guz jest rakiem, nie każdy rak rozwija się w postaci guza, lepiej dobrze przebadać to co Cię niepokoi żeby albo się uspokoić albo zacząć działać pociesza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 493
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022