Odwiedź mnie czasem

Wysłane przez Krynia58 

Latek (offline)

Post #1

17-08-2014 - 20:41:55

Al-Khobar, Arabia Saudyjska 

Krynia58
A mun, shitake itp. to zdrowe podobno są uśmiech

ale do bigosu średnio pasują sad smiley

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

Gizi (offline)

Post #2

17-08-2014 - 20:51:30

Warszawa 

Kryniu, niestety to nie moje polowanie.
Kiedyś był taki zwyczaj wyjazdów z zakładów pracy na grzyby całymi autobusami. Gdzieś to zanikło. Chociaż jak ktoś jeździł to wie na czym te wyjazdy głównie polegały.
Macie jakieś ulubione miejsca grzybowe, może jakieś z fajną kwaterą?
Wklejam marzenie chyba każdego grzybiarza.

Latku, jak trafi mi się łączka grzybowa, to obiecuje że trochę dla Ciebie ususzę.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Krynia58 (offline)

Post #3

17-08-2014 - 20:55:46

Warszawa 

Gizi, to mi się będzie śnić.......

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

nutka (offline)

Post #4

17-08-2014 - 20:57:50

O matulu, ale marzenie szok
Kryniu buziaczki zostawiam buziak

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

mea (offline)

Post #5

17-08-2014 - 21:03:39

Piaseczno 

Oooooo raju!!! mam juz fazę na grzyby!!! Gizi ja jeżdżę co roku do Taboru, z rodzicami tam jeździłam od maleńkiego i tak mi zostało. To jest za Górą Kalwarią. Poza tym, przy wyjazdach na działke też lecimy do lasu, ale to już dalej pod Płońskiem. Pamietam, dwa lata temu trafiliśmy taki wysyp, że miałam zakwasy w nogach od kucania co chwileradocha

With or without you...

Krynia58 (offline)

Post #6

17-08-2014 - 21:18:14

Warszawa 

Ja pamiętam taki wyjazd w Bory Tucholskie sprzed lat, ususzonych grzybów starczyło potem na dłuuugo.....
Jeżeli jest sprzyjająca pogoda to grzyby są wszędzie i na to co roku liczę uśmiech z różnym skutkiem

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

K.I. Gałczyński

Gizi (offline)

Post #7

17-08-2014 - 21:35:23

Warszawa 

Ja jeździłam pod Płock, przy okazji odwiedzin znajomych.
Kiedyś wybraliśmy się na mazury, zatrzymaliśmy się tak sobie właściwie bez znajomości okolicy przy jakimś bocznym zjeździe.
Jakie tam były piękne grzyby, marzenie.
A Bory Tucholskie strasznie kuszą. Moje dziecko jeździło tam na kolonie.
Te kolonie to była śmieszna sprawa, organizowała je Pani, która miała tam dom. Zabierała kilkanaście dzieci w różnym wieku. Dzieciaki latały po okolicznych łąkach, mleko kupowali u pobliskiego gospodarza. Jak chcieli pierogi to musieli jagody sami nazbierać w lesie.
Wszystko dzieciaki robiły same oprócz gotowania. Ale tak szczęśliwego mojego syna jak właśnie w tym czasie już chyba nigdy nie widziała. Zresztą tak brudnego też nie, choć ta Pani zapewniała nas że już dwa dni przed powrotem do domu kazała im się dłużej w wodzie moczyć.

nikulam (offline)

Post #8

18-08-2014 - 09:29:33

warszawa 

Kryniu bardzo się cieszę ,że tak udanie upłynął Ci czas! Domyślam się,że teraz do pracy to tak sobie chce się wracaćsmiling smiley Życzę Ci nie jednej takiej leśnej drogi jaką wkleiła Gizismiling smiley

bozena_stanczyk (offline)

Post #9

18-08-2014 - 18:13:21

Tomaszów Mazowiecki 

Ja też daaawno temu ze 3 razy byłam w Borach i w Puszczy Noteckiej autokarem. Tam się grzybków nie szuka tylko zbiera same łebki. Oczopląsu można dostaćprzewraca_oczy

Krynia58 (offline)

Post #10

18-08-2014 - 22:24:07

Warszawa 

nikulam
Życzę Ci nie jednej takiej leśnej drogi jaką wkleiła Gizismiling smiley

Nikulko Twoje życzenia spełniają się więc może i z tym będzie podobnie uśmiech
buziak

K.I. Gałczyński

Post #11

19-08-2014 - 20:45:34

Tomaszów Mazowiecki 

A mój mąż przyniósł dziś reklamówkę podgrzybów i prawdziwkówje

Krynia58 (offline)

Post #12

19-08-2014 - 20:49:29

Warszawa 

Prawdziwki zdrowe?

K.I. Gałczyński

Post #13

19-08-2014 - 21:00:49

Tomaszów Mazowiecki 

Ogonki - sito ale łebki całe ,takie młodziutkie , małe

Krynia58 (offline)

Post #14

19-08-2014 - 21:37:42

Warszawa 

Młodziutkie, małe.....to może być początek pięknego sezonu grzybowego! uśmiech

K.I. Gałczyński

dziubas (offline)

Post #15

20-08-2014 - 08:54:53

Gdańsk 

Jak o grzybach mowa to mi sie od razu skojarzyo, chociaz inaczej sie zaczyna...duży uśmiech Ale tak ku rozweseleniu wszystkich! Wiem, ze naszej "młodziezy" te klimaty sa pewnie obce ,ale nie nam Kryniu prawda? meloman
[youtu.be]

Gizi (offline)

Post #16

20-08-2014 - 09:22:46

Warszawa 

Dziubas - Kabaret Starszych Panów? Toż to klasyka gatunku. Uwielbiam ich oglądać. No cóż, ale ja już młodzieżą nie jestem.

Jest nadzieja że jak będzie chłodniej to może mniej robali będzie w grzybach. One gołe są, bez futerka, chłodów nocnych nie przetrzymają.

dziubas (offline)

Post #17

20-08-2014 - 09:28:44

Gdańsk 

rotfl Akurat!

Danula72 (offline)

Post #18

20-08-2014 - 17:56:10

Warszawa  

Dzień dobry.
Pozdrawiam z Ustronia.

Janina.S (offline)

Post #19

20-08-2014 - 18:18:16

widły Soły i Wisły 

Danula , a w Ustroniu to Elektron czy Rosomak bo niedoczytałam /byłam w Elektronie kiedyś/

A grzybowy temat pewnie jeszcze nie raz wróci bo popadało dość solidnie i na południu i na północy .

Kryniu czy już sniła Ci się ta "grzybowa łączka " od Gizi ?

No i pamiętamy jablkojablkojablko - spożywamy każdego dnia mniam

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

Krynia58 (offline)

Post #20

20-08-2014 - 21:40:29

Warszawa 

Dziubasku, dziękuję za Starszych Panów- bardzo ich lubię! Po raz kolejny stwierdzam że dobre rzeczy się nie starzeją uśmiech
Janeczko, na razie czekam na grzybowy sen.....
Ten tydzień upływa nam pod znakiem powrotu do szkoły. Kompletujemy podręczniki, zeszyty i inne "przydasie",
które jakoś lubią się gubić w czasie roku szkolnego. Zwykle staram się załatwiać te szkolne zakupy jak najwcześniej,
jest wtedy w czym wybrać i nie ma tłoku. Jeszcze tylko dwóch książek brakuje, i szkoła może się zaczynać....
gafamam nadzieję że Julka tego nie przeczyta uśmiech bo znowu wyrodną matką zostanę oczko

K.I. Gałczyński

Gizi (offline)

Post #21

22-08-2014 - 21:09:26

Warszawa 

Podobno teraz jest wysyp Kurek.
Dzisiaj na bazarku pierwszy raz widziałam grzyby leśne. Ale cenyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. Poczekam na wyprawę do lasu.
Prawdziwki 58 zł.
Podgrzybki 35 zł.
Ceny kurek nie pamiętam, coś ponad 20 zł.
Dzisiaj piątek to ceny są wyższe niż w środku tygodnia.

Krynia58 (offline)

Post #22

24-08-2014 - 18:45:50

Warszawa 

uśmiech Niedziela deszczowa dzisiaj i jesiennie się zrobiło. Mimo to postanowiłam wyruszyć na spacer z kijkami- i nie żałuję.
Przeszłam 6,5 km w towarzystwie moich ulubionych piosenek. Ciuchy i buty trochę zmokły ale nic to....wyschną.
Teraz za to wyśmienicie smakuje zielona herbata z miodem.
Szkoda tylko że żadna z "kijkowych" dziewczyn nie mieszka blisko- o wiele przyjemniej byłoby chodzić z kimś jeszcze.
Ale i tak spacerek korzystnie wpłynął na mój nastrój. Polecam!

Od paru dni przyczepiło się toto do mnie i nie chce odpuścić. Zostawię tutaj......meloman

P.S. Gizi, wędrując dzisiaj przez Lasek Bielański, czułam wyraźny, grzybowy zapach.....Gdyby nie deszcz, może zeszłabym ze ścieżki i sprawdziłabym skąd dochodzi....uśmiech

K.I. Gałczyński

Janina.S (offline)

Post #23

24-08-2014 - 18:52:34

widły Soły i Wisły 

Kryniu , chociaż tutaj będę Twoją towarzyszką - też skorzystałam że na 2 godz wyszło słonko i pomaszerowałam chyba krócej niz Ty bo tylko 45 minut ,
ja sama maszeruję więc tempo było całkiem , całkiem - zmachana wróciłam ale jakże zrelaksowana i teraz patrzę a tu czarne chmury nadciągają i juz grzmi
-czyli czas właściwie wykorzystany .
Jestem ciekawa ile trwał ten długi Twój spacer ? uśmiech

...

Krynia58 (offline)

Post #24

24-08-2014 - 18:56:14

Warszawa 

Janeczko, wg Endomondo godzinę i 6 minut uśmiech

K.I. Gałczyński

Janina.S (offline)

Post #25

24-08-2014 - 18:58:26

widły Soły i Wisły 

Hmmmm myśli…oświeć mnie Kryniu co to ? kto to ? …Endomondo ? myśli

...

Krynia58 (offline)

Post #26

24-08-2014 - 19:03:45

Warszawa 

To taka aplikacja w telefonie, która mierzy mi czas, odległość i spalone kalorie. Jak nie zapomnę włączyć GPS to pokazuje mapkę z trasą.

K.I. Gałczyński

Janina.S (offline)

Post #27

24-08-2014 - 19:16:02

widły Soły i Wisły 

Oooo to Ty bardzo nowocześnie i pomiarowo maszerujesz ...uśmiech

...

Krynia58 (offline)

Post #28

24-08-2014 - 19:18:33

Warszawa 

Mój biegający brat mi to zainstalował uśmiech

K.I. Gałczyński

Gizi (offline)

Post #29

24-08-2014 - 19:30:30

Warszawa 

Kryniu, las pachnie grzybkami?! O! to znaczy że się zaczęło! W telewizji też mówili. Trzeba zacząć temat zgłębiać.

smokooka (offline)

Post #30

24-08-2014 - 19:36:32

Warszawa 

Dziś zgłębiałam, efekt nie imponujący ale jaka radocha! Duszony sosik i pierwszy słoiczek mini łebków! radocha
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 610
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018