Nie taki rak straszny (???).....

Wysłane przez Ikka 

dorota79 (offline)

Post #1

23-07-2015 - 16:53:34

Gdańsk 

Ikka a Ty tamosia nie możesz?

Kass (offline)

Post #2

23-07-2015 - 17:40:13

Ika, no i na dobre wyszlo. Rezonans sobie zrobisz i wrocisz to swojej p. dr. i bedziesz kontynuowala z Etruzilem. Bardzo fajnie, ze ta Twoja p. dr. wybiega poza standardowe ramy podejscia do leczenia. grinning smiley

Co do obijania sie - to masz, widze, tak jak ja. Czasem sie nawet zdarzy, ze zrobie efektowny fik w krzaki tuz przed oczami innych spacerowiczow.. winking smiley

A co do Sycylii - jejkus jak ja Ci zazdroszcze!! Jedno z miejsc na mojej bucket list do zobaczenia. grinning smiley Tylko sie nie daj mafii.. cool smiley

Ikka (offline)

Post #3

23-07-2015 - 18:18:31

Gdańsk 

Dorota - jeśli chodzi o tamosia - to pewnie mogę ..taki był zresztą pierwszy pomysł na moje leczenie ..Koniec końców jednak lekarka zaproponowała Zoladex + Etruzli , kierując się ( podobno) najnowszymi wynikami badań co do wskazań i skuteczności róznych schematów leczenia ....

Kass- ja w tym roku zaliczyłam już 2 wywrotki na rowerze, 1 wywrotkę biegową , 1 wywrotkę na rolkach ( przez ponad 2 tygodnie czułam kość ogonową ....) Mąż się śmieje, że w końcu ktoś go oskarży o przemoc w rodzinie ....duży uśmiech A podobno sport to zdrowie ....przewraca_oczy
Na Sycylii obawiam się trochę upałów bo podobno sierpień to najgorętszy miesiąc ale damy radę ...Nie mieliśmy za bardzo wyboru co do terminu ...

Dziubas - pewnie masz trochę racji co do tego , że "gruba ryba" więcej może ...ale z drugiej strony mogła pójść na łatwiznę i zaordynować standardowe leczenie uśmiech Ja trafiłam do niej zupełnie przez przypadek - dzwoniąc do WCO ( to był jedyny raz kiedy udało mi się tam dodzwonić) i prosząc o umówienie wizyty u jakiegoś lekarza ..Zarejestrowano mnie do lekarki o której piszesz ..Dopiero potem sprawdziłam co to za lekarz ...I jak narazie mam do niej zaufanie ...

Ikka
----------------------------------------------------------------------------
Zamiast zamartwiać się tym co będzie jutro - bądź szczęśliwa już dzisiaj ..... meloman

Ikka (offline)

Post #4

11-09-2015 - 14:57:14

Gdańsk 

Jutro mija rok od dnia w którym usłyszałam : Ma Pani raka smutny Wprawdzie sama okazja nie jest powodem do świętowania ale cieszę się , że cała przygoda ze skorupiakiem na dzień dzisiejszy nie była bardzo traumatyczna ....Węzły chłonne były czyste , chemii nie było , życie bez cycola nie takie straszne...nawet w wakacje gdzie trzeba było rozebrać się do stroju kąpielowego dało się przeżyć...
W przyszłym tygodniu idę na rezonans piersi - mam nadzieję, że żadnych niespodzianek nie będzie jak rok temu niezdecydowany Trzymajcie kciuki , pleaseduży uśmiech
Teraz powinnam iść do chirurga w sprawie rekonstrukcji - tak sobie założyłam przed wakacjami i tak się im umawiałam ale ...( no właśnie) , jak pomyślę, że znów będzie rana, ból, trzeba będzie ćwiczyć itp...to jakoś mój entuzjazm maleje...I myślę sobie, że poczekam na wyniki rezonansu i wtedy ewentualnie zadziałam ...
Pozdrowienia dla wszystkich Walczących i tych co mają spokojniejszy czas buziak

Ikka
Zamiast zamartwiać się tym co będzie jutro - bądź szczęśliwa już dzisiaj ..... meloman

Kass (offline)

Post #5

11-09-2015 - 15:28:18

Ikus, bede mocno w przyszlym tygodniu trzymac kciuki za rezonans. buziakthumbs up

Poza tym mysle, ze zdecydowanie powinnas oblewac zycie bez kraba! Zadnych smutaskow. smiling smiley

Co do rekonstrukcji - nie ucieknie. Kiedy bedziesz gotowa, to zrobisz. Ja po sobie widze, ze gdybym nie miala jednoczasowki, to tez bym sie zastanawiala.. rekonstrukcja brodawki mi sie w czasie przesuwa, bo mysle i mysle.. winking smiley

Pytanie - czemu wlasnie od razu rezonans? A nie np. mammo zdrowej strony, ew. usg blizny..? Pytam, bo mi sie szykuje kontrola, a mam miec li i jedynie mammo zdrowej piersi..

A, Ikka - Ty sie wcale nie pochwalilas tym, jak bylo na Sycylii, no!! foch uśmiech

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 11-09-2015 - 15:35:49 przez Kass.

Ikka (offline)

Post #6

12-09-2015 - 11:43:09

Gdańsk 

Kass, trzymaj kciukasy, trzymaj - przydadzą się na pewno przewraca_oczy
Rezonans zleciła mi lekarka , która przyjłęla mnie w zastępstwie mojej dotychczasowej doktorki - po tym jak wyczytała , że byłam posiadaczką 4 guzków w jednej piersi...Chciała mi dać na mammografię ,ale odstąpiła od tego, jak jej powiedziałam, że w moim przypadku to badanie ne ma żadnej wartości bo mam bardzo gruczołowate piersi i nawet jak USG wykazało 3 guzy to na mamografii nic nie było widać niezdecydowany
Ja tam się cieszę bo rezonans jest najbardziej czułym badaniem i jest w stanie wychwycić już bardzo małe zmiany jakby co ...Oczywiście wolałabym aby żadnych zmian nie było..smutny

Na Sycylii było super ...stacjonowaliśmy po tygodniu na dwóch końcach wyspy, które bardzo rózniły się od siebie . Zachód jeszcze mniej turystyczny, z prawie afrykańskimi krajobrazami i charakterystyczną architekturą i wschód już bardziej komercyjny ale tez klimatyczny...Obawiałam się morderczych upałów i tłumu turystów, które są charakterystyczne dla sierpnia na Sycylii bo Włosi mają wtedy wakacje - ale nie było źle. Zarówno upały jak i tłumy takie jak zwykle w miesiącach szkolnych wakacji ..duży uśmiech Zaplanowany grafik zwiedzania i miejsc koniecznych do zobaczenia był bardzo napięty ale koniec końców nie wszystko zobaczyliśmy co było na liście. Stwierdziliśmy , że nie ma co się napinać i gonić bez przerwy więc wrzuciliśmy na luz i wakacje uważamy za baaaardzo udane ....duży uśmiech

Ikka

Kass (offline)

Post #7

12-09-2015 - 14:39:23

Nie no, jasne ze rezonans jest super gites. grinning smiley Tak pytam, zeby sobie ulozyc w glowie, czyby przypadkiem mojej p. chirurg o to nie poprosic. Tylko trzeba pamietac, ze rezonans ma duzy wskaznik 'false positives' (ok. 20%), czyli moze pokazywac wiecej, niz w piersi jest..

Zaaaazdroszcze, zazdroszcze i jeszcze raz zazdroszcze tej Sycylii. Szczegolnie tej dzikszej czesci. Marzy mi sie Sycylia juz chyba od kiedy bylam nastolatka.. bardzo sie ciesze, ze odpoczeliscie i naladowaliscie baterie. buziak

Ikka (offline)

Post #8

30-09-2015 - 15:52:17

Gdańsk 

Dzisiaj mija dokładnie rok od dnia pozbycia się gada ...duży uśmiech Jak pomyślę co wtedy przezywałam i myślałam - robi mi słabo...Dzisiaj jest dobrze , nawet bardzo dobrze - odebrałam wyniki MRI piersi - Birads 1 ...Nic się nie dzieje radocha

Ikka

izulek2311 (offline)

Post #9

30-09-2015 - 17:59:36

Super :-) cieszę się razem z.Tobą

dziubas (offline)

Post #10

30-09-2015 - 18:17:51

Gdańsk 

braworadocha

ira (offline)

Post #11

30-09-2015 - 18:36:37

Pabianice 

Ikka, to teraz już zaczniesz odliczać lata uśmiech buziak

Al_la (offline)

Post #12

30-09-2015 - 20:16:42

k/Warszawy 

Pięknie ok brawo
Niedługo napiszesz, że mija 10 lat duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bozena_stanczyk (offline)

Post #13

30-09-2015 - 20:57:41

Tomaszów Mazowiecki 

thumbs up super-zobaczysz jak następne roczki polecąok

Marz (offline)

Post #14

30-09-2015 - 21:11:30

Warszawa 

Gratulacje - piękny prezent (birads1) na mało miłą rocznicę róże

Ikka (offline)

Post #15

01-10-2015 - 13:04:47

Gdańsk 

Dzięki dziewczyny...buziak Ala, z jednej strony chciałabym już móc powiedzieć : minęło 10 lat, a z drugiej nie bardzo , bo to będzie oznaczać, że pesel jeszcze bardziej pożółkł śmiech ...Ale co tam...trzeba się cieszyć tym co tu i teraz ...radocha
Iza - zobaczysz już niedługo Ty też będziesz świętować swoją pierwszą rocznicę , a my z Tobą ..serce

Ikka

Post #16

01-10-2015 - 14:42:30

Tomaszów Mazowiecki 

no to mój pesel pożokł od operacji już o 19 latek...serce

izulek2311 (offline)

Post #17

01-10-2015 - 15:16:12

Będę, będę i kolejne też z Wami.
Bożena gratuluję :-) z.jednej strony też chciałabympowiedzieć.... dwadzieścia lat minęło ;-)

Ikka (offline)

Post #18

01-10-2015 - 21:28:10

Gdańsk 

Bożenka, fiu, fiu , 19 lat to już wielkie coś...Chyba jednak to ważniejsze niż pożółkły pesel duży uśmiech Pozdrawiam

Ikka

Post #19

02-10-2015 - 11:38:59

Tomaszów Mazowiecki 

tobie też zleciok

Ewa46 (offline)

Post #20

25-12-2015 - 13:30:39

Szczecin 

Ewa46 (offline)

Post #21

09-01-2016 - 21:35:49

Szczecin 

Hej hej !!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 328
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018